Senjorai atvėrė puikių emocijų pasaulį

 Senjorai atvėrė puikių emocijų pasaulį

Kėdainių kultūros centro projektų vadovę Daivą Burinskytę-Valdmonę džiugina Kėdainių kultūros centro projekto „Gyvenimo spalvos“ rezultatai: dalyvių geros emocijos ir padėkos už kokybiškai suorganizuotas veiklas./Džestinos Borodinaitės ir Kėdainių kultūros centro nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių kultūros centras, tęsdamas prieš metus pradėto ilgalaikio Europos socialinio fondo agentūros ir Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamo projekto „Gyvenimo spalvos“ veiklas, surengė projekto dalyvių kūrybinių darbų parodą, kuri veiks iki kovo 7 dienos. Parodoje eksponuojami projekto dalyvių kūrybiniai darbai, sukurti užsiėmimų metu.

Veiklų įvairovė

Kultūros centro ilgalaikis projektas „Gyvenimo spalvos“ pradėtas vykdyti dar 2020 metais.

Per šį laikotarpį projekto dalyviams buvo pasiūlyta išbandyti daug įvairiausių veiklų: dailės ir vizualiųjų menų edukacijas, kino filmų peržiūras, pažintines išvykos ir edukacijas, organizuoti bendri renginiai su Raseinių rajono senjorais, kuriančiais eiles ir prozą, patirties dalijimasis gaminant lietuvišką maistą, gėlių ir dekoratyvinių augalų sodinimo ir priežiūros edukacijos,  šokiai senjorams ir neįgaliesiems – romansų vakarai.

Iš viso buvo suorganizuota daugiau nei 60 įvairaus pobūdžio veiklų.

15 edukacijų

Projekto įgyvendinimo metu surengta net 15 dailės ir vizualiųjų menų edukacijų.

Kūrybinius užsiėmimus vedė Kėdainių kultūros centro dailininkė Aušra Žemaitienė, J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parodų kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, dailininkė Marija Burneikienė ir projekto partnerio Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio „Auksarankės“ vadovė Regina Rylienė.

Edukacijų metu projekto dalyviai išbandė grafiką, piešimą spalvotu smėliu, tapybą ant šilko, tapybą ant vandens, dekupažą ir kitas kūrybines technikas.

Taip pat nėrė vąšeliu, dekoravo medines dėžutes, kūrė gamtines kompozicijas, gamino kalėdinius žaisliukus iš popieriaus, vėrė iš karoliukų, gilinosi į dailės ir muzikos bei dailės ir literatūros išraiškų sąsajas.

Susipažino su režisieriais

Kino filmų peržiūrų metu projekto dalyviai žiūrėjo filmus „Velnio nuotaka“ (rež. Arūnas Žebriūnas), „Tarp pilkų debesų“ (rež. Marius Markevičius), „Ir visi jų vyrai“ (rež. Donatas Ulvydas), „Olegas“ (rež. Juris Kursietis), „Knygų klubas“ (rež. Bill Holderman), „Žalioji knyga“ (rež. Peter Farrelly)…

„Išskirčiau dokumentinio kino filmo „Būsiu su tavim“ peržiūrą, po kurios projekto dalyviai turėjo galimybę tiesiogiai prie arbatos puodelio pabendrauti su režisieriais Virginija Vareikyte ir Maximilien Dejoie bei aptarti savižudybių prevencijos Lietuvoje temą“, – pažymi Kėdainių kultūros centro projektų vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė.

Edukacijos padeda senjorams ir neįgaliesiems atsiskleisti kūrybine prasme, gerina jų psichoemocinę savijautą, įgalina kurti ir didina pasitikėjimą savimi.

D. Burinskytė-Valdmonė

Netrūko išvykų

Projekto dalyviai vyko į Biržus, Vilnių, Pakruojį, Klaipėdą, Skuodą, Anykščius, Panemunę, Kauną, Jonavą ir Pasvalį.

Ekskursijų metu aplankė Lietuvos jūrų muziejų, Frenkelio vilą, Senovinės technikos muziejų, Pakruojo dvarą, zoologijos sodą „Zoopark“, Arklio, Jonavos krašto, „Mo“ muziejus ir kitas lankytinas vietas.

Taip pat vyko į spektaklį Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, į koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje, dalyvavo „Rūtos“ šokolado ir Jonavos krašto muziejuose vykusiose edukacijose, keletą kartų susitiko su Raseinių rajono senjorais, kuriančiais eiles ir prozą. Vieno iš jų metu projekto dalyviai susitiko ir su poete Dalia Teišerskyte.

Dalijosi patirtimi

Kultūros centro erdvėse projekto dalyviai klausėsi Kėdainių kultūros centro Lančiūnavos skyriaus moterų vokalinio ansamblio „Svaja“, vadovaujamo Kazimiero Kuprio, koncertinės programos.

Taip pat dalijosi patirtimi gaminant lietuvišką maistą.

Šie užsiėmimai buvo puiki proga ne tik pasidalinti savo mėgstamais receptais, bet ir pabendrauti, užsiimti bendra veikla.

Užsiėmimus, kurių metu dalyvaujantys projekte sodino gėles ir dekoratyvinius augalus, mokėsi jų priežiūros subtilybių, vedė Kėdainių kultūros centro personalo specialistė Rasa Paulavičienė, turinti didelę augalų auginimo ir priežiūros patirtį.

„Projekto metu vykdomos sociokultūrinės veiklos suteikia džiaugsmą dalyviams keliaujant, bendraujant, dalinantis prisiminimais ir įspūdžiais, žiūrint kino filmus.

D. Burinskytė-Valdmonė

Organizavimo dirbtuvės

Projekto įgyvendinimo metu vykusias dirbtuves vedė Kėdainių kultūros centro režisierės Asta Bartkuvienė, Daiva Urbonienė bei projektų vadovė D. Burinskytė-Valdmonė, Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblio „Jorija“ vadovė Regina Lukminienė, Kėdainių kultūros centro Sirutiškio folkloro ansamblio „Radasta“ vadovė Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė, Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė, karpinių meistrė Albina Mackevičienė ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytoja ir menų (teatro disciplinos) mokytoja metodininkė Aušra Ščiukienė.

Reikšmingi rezultatai

„Mūsų siekiamybė įgyvendinant projektą yra dalyvių integracijos į visuomenę didinimas. Tai procesas, kurio kryptingai siekiame viso projekto metu.

Projekto metu vykdomos sociokultūrinės veiklos suteikia džiaugsmą dalyviams keliaujant, bendraujant, dalinantis prisiminimais ir įspūdžiais, žiūrint kino filmus.

Edukacijos padeda senjorams ir neįgaliesiems atsiskleisti kūrybine prasme, gerina jų psichoemocinę savijautą, įgalina kurti ir didina pasitikėjimą savimi.

Taip pat skatina bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje.

Siekdami savo pagrindinio tikslo – didinti senjorų, neįgaliųjų, pabėgėlių ir kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų integraciją į visuomenę teikiant paslaugas ir skatinant savanorišką veiklą, į projektines veiklas įtraukėme 111 senjorų ir neįgaliųjų, 2 pabėgėlius ir 3 savanorius“, – akcentuoja projektų vadovė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video