Sekmadienį Paberžėje laukia daug šilumos, ramybės ir geros muzikos

 Sekmadienį Paberžėje laukia daug šilumos, ramybės ir geros muzikos

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jau tapo įprasta, kad rugsėjo pabaigoje į Paberžę kartu su išskirtine ir nepakartojama muzika grįžta ir gyvi prisiminimai apie Tėvą Stanislovą. Jaukumu bei ramybe mažoji Paberžės bažnytėlė spinduliuos ir rugsėjo 24-ąją, kai visus susirinkusiuosius kvies paminėti šviesaus atminimo Tėvelio gimimo metines. Viena iš jubiliejinio X Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio viešnių – daugeliui gerai žinoma folkloristė Loreta Sungailienė. Šiltai prisimenanti prieš ketverius metus įvykusį apsilankymą Paberžėje, ji nestokoja šiam gamtos kampeliui pačių gražiausių žodžių bei sentimentų, todėl ir šįkart susitikimo su šia ypatinga vieta bei koncerto žiūrovais labai laukianti.

Apsidžiaugė gavusi kvietimą

„2019 m. birželį lankiausi Paberžėje kartu su savo vadovaujamu folkloro ansambliu, dalyvavome gražioje Sekminių šventėje. Puikus oras, draugiški žmonės, smagūs užsiėmimai tarp pasirodymų, o po koncerto – įdomi ekskursija po Paberžės dvarą ir jame veikiantį 1863 m. sukilimo muziejų. Turim daug gražių nuotraukų iš to renginio – visi ansambliečiai tokie laimingi, besišypsantys…

Loreta Sungailienė: „Kaip muzikos žmogui, man labai graži Tėvelio mintis apie tai, kas turi skambėti harmoningai. Ogi protas, valia ir jausmai – trys stygos ir jos turi skambėti harmoningai. Jei galvoju apie mintį, kurią rinkčiausi kaip mama, tai būti ši – šeima yra visos gyvybės centras“./Ugnės Petrauskaitės nuotr.

Tai išties ypatinga atmosfera pasižyminti vieta, joje, rodos, mintys pasidaro šviesesnės, gilesnės, kai jauti gerumo aurą, švento pasiaukojimo dvasią ir šiandien gyvenančių žmonių pagarbą viskam, kas čia išsaugota ir dabar kuriama. Tuomet, per Sekmines, sutikome daug gražių ir dvasingų žmonių“, – į šiltus prisiminimus svajingai pasineria L. Sungailienė.

Ji neslepia, kad ir šį kartą sulaukusi meno vadovo Liudo Mikalausko kvietimo dalyvauti jubiliejinio Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio koncerte, labai apsidžiaugė.

„Apsidžiaugiau kvietimu atvykti į Paberžę ir kartu su vaikų stovyklos dalyviais koncertui parengti keletą kompozicijų su liaudies dainomis, o dar ir pačiai atlikti keletą kūrinių su liaudiško pamaldumo tradicijos pavyzdžiais. Tad laukia ir kūrybinis iššūkis, ir susitikimas su žiūrovais, kuriems kartu su Liudo kolegomis, profesionaliais atlikėjais, parengsime nedidelę muzikinę dovaną, – paslaptingai kalbėjo moteris. – Koncertas vyks ypatingoje erdvėje – Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje, ji įpareigoja, bet kartu suteikia laisvę minties, žodžio skambumui.“

„Apsidžiaugiau kvietimu atvykti į Paberžę ir kartu su vaikų stovyklos dalyviais koncertui parengti keletą kompozicijų su liaudies dainomis, o dar ir pačiai atlikti keletą kūrinių su liaudiško pamaldumo tradicijos pavyzdžiais. Tad laukia ir kūrybinis iššūkis, ir susitikimas su žiūrovais, kuriems kartu su Liudo kolegomis, profesionaliais atlikėjais parengsime nedidelę muzikinę dovaną.

L. Sungailienė

Tėvelio nepažinojo, bet išminties pasisėmė

Nors liaudiškų dainų atlikėja apgailestauja, kad asmeniškai pažinti Tėvelio jai neteko, tačiau iš aplinkinių pasakojimų apie jį susidariusi ypatingai gerą įspūdį.

„Man, deja, neteko bendrauti su Tėvu Stanislovu. Apie susitikimą su Juo man yra pasakojęs mano kolega, kuriam vienuolis yra palikęs nuoširdžiai rūpestingo, globėjiško, šviesaus ir be galo išmintingo žmogaus įspūdį“, – kalbėjo L. Sungailienė.

Taip pat moteris sakosi iš a. a. Tėvelio pasisėmusi gyvenimiškos išminties perlų, minčių.

„Kaip muzikos žmogui, man labai graži Tėvelio mintis apie tai, kas turi skambėti harmoningai. Ogi protas, valia ir jausmai – trys stygos. Ir jos turi skambėti harmoningai. Jei galvoju apie mintį, kurią rinkčiausi kaip mama, tai būtų ši – šeima yra visos gyvybės centras.

Kaip ir Tėvas Stanislovas, aš taip pat vertinu tuos pačius svarbiausius žmogaus bruožus: sąžiningumą, darbštumą, teisingumą, nuoširdumą, dvasiškumą. Dar papildyčiau – pridėčiau atsakingumą. Na, ir kadangi einu ne jaunyn, tai svarbu neprarasti tikėjimo savimi, vilties, kad viskas bus gerai, nes kaip sakė Stanislovas, viltis ir tikėjimas senatvės termino neturi“, – šiltai ir jautriai šypsodamasi sakė folkloristė.

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė ir šio renginio meno vadovas Liudas Mikalauskas į jaukumu ir ramybe spinduliuojančia Paberžę kviečia rugsėjo 24-ąją paminėti šviesaus atminimo Tėvelio gimimo metines.

Ruošia įvairiaspalvį koncertą

Pasidomėjus, ar koncertui jau yra numačiusi programą ir kokius kūrinius atliks, L. Sungailienė pasakojo: „X Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio, skirto Tėvo Stanislovo atminimui, koncerte rugsėjo 24 dieną skambės įvairi muzika. Greta solistų Liudo Mikalausko ir Eugenijaus Chrebtovo atliekamų vokalinių kūrinių – tradicinės liaudies dainos, tiek autentiškuoju savo pavidalu, tiek aranžuotos ar improvizuotos lengvo džiazo stiliuje.

Kartu su jaunaisiais dainininkais, stovyklos dalyviais, atliksime 2 aranžuotas kalendorinės bei mitologinės tematikos lietuvių liaudies dainas. Taip pat planuojame atlikti kompozitoriaus Giedriaus Svilainio kūrinį „Pūski, vėjeli“, kuriame meistriškai įpinti ir sutartinių motyvai. Su fortepijoniniu trio pabandysime improvizuotai atlikti 2 kompozicijas, kuriose skambės liaudiško pamaldumo tradicijai priskiriamos dainos, giesmės.

Įtariu, kad neatsispirsiu pagundai bažnyčios erdvėje padainuoti ir kurią nors iš savo mėgstamų solinių žemaitiškų dainų – jos taip įtaigiai ir banguojančiai suskamba esant gerai akustikai! Manau, kad koncertas bus įvairiaspalvis ir kartu jaukus bei nuoširdus.

Labai kviečiu susitikti rugsėjo 24 d. Paberžėje ir gražiai pasibūti medinėje jos bažnyčioje – 16 val. Mišios, o nuo 17 val. – festivalio koncertas“.

„Šį sekmadienį dar kartą galėsime ramiai mėgautis išskirtiniu koncertu: švelniu ir raminančiu L. Sungailienės balsu, visada romantiškai nusiteikusiu ir nuteikiančiu Eugenijumi Chrebtovu, o kur dar pats Liudas ir, žinoma, Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko aukojamos mišios – visa tai taip tinka mūsų mažos bažnytėlės aplinkai ir atmosferai.

V. Ragauskienė

Romantiškai ir šiltai nuteiksiantis koncertas

Kalbėdama apie būsimą koncertą ir Tėvo Stanislovo gimimo metines, labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė pasidžiaugė, kad kaskart Paberžėje vyksta tokie koncertai, kurie a. a. Tėveliui tikrai būtų labai patikę.

„Žaviuosi Liudo Mikalausko sumanumu ir gebėjimu kaskart į šį nuostabų gamtos kampelį pakviesti vis naujų nuostabių atlikėjų. Šį sekmadienį dar kartą galėsime ramiai mėgautis išskirtiniu koncertu: švelniu ir raminančiu L. Sungailienės balsu, visada romantiškai nusiteikusiu ir nuteikiančiu Eugenijumi Chrebtovu, o kur dar pats Liudas ir, žinoma, Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko aukojamos mišios – visa tai taip tinka mūsų mažos bažnytėlės aplinkai ir atmosferai. Jau dabar jaučiu, kaip šiurpas per kūną lakstys būnant toje aplinkoje, be galo to laukiu“, – šiltai kalbėjo „Viltis–Vikonda“ direktorė.

Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio mecenatas – „Vikonda grupė“. Festivalio globėja – „Vikonda grupės“ įmonių valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė, dvasinis vadovas – Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanato dekanas kunigas Žydrūnas Paulauskas, meno vadovas – Liudas Mikalauskas.

Rėmėjai: UAB Kėdainių konservų fabrikas, UAB „Krekenava“, „Dadu“ ledus gaminanti UAB „Vikeda“ ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Iš dalies festivalį finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba. Festivalio rengėjai – labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ ir VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“.

1 Komentaras

  • du tautos grynuoliai,dvi vilties žvaigždės,spindinčios mūsų padangėje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video