Savivaldybės patalpose – privatūs partiniai susirinkimai?

 Savivaldybės patalpose – privatūs partiniai susirinkimai?

Savivaldybėje posėdžiavusiems jauniesiems socialdemokratams buvo įteikti dovanų maišeliai su Kėdainių rajono savivaldybės simbolika. Beje, kokių žinių sėmėsi socialdemokratai, byloja ekrane rodoma skaidrė: „Svarbiausia – ne informacijos tikslumas, o gebėjimas patraukti dėmesį“./Tomo Bičiūno feisbuko socialiniame tinkle paskelbtos nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės patalpos, tiksliau – tarybos posėdžių salė jau yra naudojama ir partiniams reikalams. Vieną savaitgalį susirinkimą čia organizavo Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Vadovų klubas. Šiame partiniame renginyje, kuriame dalyvavo ir Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas, buvo matyti ir dalijami dovanų maišeliai su Kėdainių rajono savivaldybės simbolika. Kraštiečiai ėmė stebėtis – nejau tai normali praktika savivaldybės patalpose rinktis vienai politinei partijai?

Piktnaudžiauja?

Apie tai, kad spalio 14–15 dienomis į Kėdainius rinkosi ir tarybos posėdžių salę buvo užėmę Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Vadovų klubo nariai iš trylikos savivaldybių, savo socialiniame tinkle pasigyrė Seimo narys T. Bičiūnas. Jis pats paviešino ir nuotraukas, iš kurių paaiškėjo, kad rajono savivaldybės mero patarėjas jauniesiems socialdemokratams dalino dovanų maišelius su Kėdainių savivaldybės simbolika.  

Tuomet ir kilo klausimas, kodėl savivaldybės patalpose vyko partinis renginys. Ar tai, kad socialdemokratai yra valdančiojoje daugumoje su meru priešaky lėmė, kad savivaldybėje vyksta privatūs partiniai susitikimai?

„Keista, kad savaitgalį savivaldybės patalpose vyksta partiniai renginiai. Maža to, renginio nuotraukose matosi, kaip mero patarėjas teikia dovanas Kėdainių savivaldybės maišelyje. Ar tikrai mokesčių mokėtojai turi susimokėti už atskirų partijų organizuojamus vidinius renginius?“ – teiravosi į redakciją parašęs kraštietis Tadas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.).

Rajono savivaldybės tarybos posėdžių salę už 40 eurų dviem dienoms išsinuomojo socialdemokratų jaunimas./Tomo Bičiūno feisbuko socialiniame tinkle paskelbtos nuotr.

Nuomotis savivaldybės salę galima

Tačiau pasirodo, kad bet kas gali išsinuomoti savivaldybės patalpas savo renginiui – esą taip nutiko ir šį kartą.

„Jei nevyksta savivaldybės renginiai, posėdžių sale gali naudotis to prašantieji. Ne darbo metu susirinkimus šioje salėje yra darę verslininkai, jaunimas, atskiros organizacijos“, – teigiama savivaldybės atsakyme.

Tiesa, panašu, kad tarybos posėdžių salė paprastai nėra labai populiari nuomos vieta renginiams.

„Nėra labai populiaru nuomotis šią salę. Per šiuos metus buvo keli kartai, kai salėje vyko renginiai, kurių metu buvo pateikiama informacija Kėdainių krašto bendruomenei“, – patikslino savivaldybė.

Už tarybos posėdžių salės naudojimą partiniam renginiui, kuris truko dvi dienas, buvo sumokėta – 40,54 Eur. Sumokėjo privatus asmuo.

Aut. past.

Maišeliuose su Kėdainių simbolika – privačios dovanos?

Na, o kaip vertinti faktą, kad mero patarėjas socialdemokratus apdovanoja maišeliais su Kėdainių atributika?

Savivaldybės atstovai teigia, kad tik maišeliai buvo iš Kėdainių rajono savivaldybės kišenės, o tai, kas juose – esą socialdemokratų reikalas.

„Renginio metu renginio organizatorių paruoštos dovanos buvo sudėtos į savivaldybės logotipu pažymėtus maišelius. Tokių maišelių padovanota 23.

Renginys vyko Kėdainiuose, į jį suvažiavo jaunimas iš visos Lietuvos, tad dovanoms sudėti buvo duoti patys mažiausi maišeliai. Tai padaryta viešinant ir populiarinant Kėdainius.

Tomo Bičiūno feisbuko socialiniame tinkle paskelbtos nuotr.

Dovanos buvo įsigytos už privačias lėšas. Savivaldybė neturi informacijos, kas buvo maišeliuose“, – tikino rajono savivaldybė.

Už dvi dienas sumokėjo per 40 eurų nuomą

Už tarybos posėdžių salės naudojimą partiniam renginiui, kuris truko dvi dienas, buvo sumokėta – 40,54 Eur. Sumokėjo privatus asmuo pagal 2023 10 16 dieną išrašytą sąskaitą faktūrą.

Renginio metu renginio organizatorių paruoštos dovanos buvo sudėtos į savivaldybės logotipu pažymėtus maišelius. Tokių maišelių padovanota 23.

Aut. past.

Šios salės valandos nuomos kaina yra 20,27 Eur. Vadinasi, išeina taip, kad jaunieji socialdemokratai net iš trylikos rajonų į Kėdainius susirinko dviem dienoms, tam, kad dalyvautų renginyje, kuris truko tik po 1 valandą per dieną. 

Beje, šiame renginyje per tas pora valandų socialdemokratai ne tik dovanų maišelius su Kėdainių rajono savivaldybės simbolika išsidalijo. Užfiksuota nuotrauka byloja ir tai, kad jie mokėsi bendrauti su savo rinkėjais – ant sienos rodomame ekrane jiems buvo skelbiama: „Svarbiausia – ne informacijos tikslumas, o gebėjimas patraukti dėmesį“.

57 Komentarai

 • Apie lipiputą dar tiek išlįs galų, kad Valentinas gokčios 😉

  • Jau Tomukas vėl ruoš dirvyke kitiems rinkimams, niekas jau už ąną neb balsuos, gal būt ramus, gal eit užsirašyt vėl dėl darbo, nes nieko nenuveikt per tuons 4 metus bus.

 • Tikri veidmainiai tie socdemai. Kada tas bardelis baigsis? Gėda kuom virsta valdžia.

  • tai kad kitos partijos ir nuomuojasi savivaldybehj salekiek žinau darbo partija

 • Ekrane dega užrašas, kad ne tiesą turi nešt, o atkreipt dėmesį. Kokius šūdus bruka vaikams į galvas baisu pagalvot…

 • Būtina imtis veiksmų dėl žemarūrio!!!!

  • rinkos aikste turgaus bobučių laikrastis :))geriau kedainiu muge man patinka

 • Siupkyt pypi visi urodeliai

 • Čia Tomo brolis taip komentuoja? Jam jau nuo vynelio p.ichozė?

 • Seimo narys tokius mokymus organizuoja? Moko meluot? Ne Seimo nario dirbą darbo dienom, o partinį. Už tai taip ir gyvenam. Ir Tamulisjį palaiko? Dugnas.

 • Sauliau, daryk toj savivaldybėj tvarką. Juk tu liberalas. Ir dar sveiko proto, nes šie tai jau prarardę.

 • Rinkos aikstes laikraštis – tai melo, intrigų , purvo pylimo laikraštis. Negalvokite , kad žmonės tokie kvaili, ka rasote ir jumis tiki, žmonės jau atsirenka

  • Visai nesutinku. Tiesa, ir aš mėgstu patraukti per dantį ir laikraštį, ir žurnalistus, ir temas, bet dažniausiai provokuodamas. PRIVALO būti kitoks balsas, kita nuomonė, nes jei skaitytume tik valdančiųjų informaciją, turėtume statyti šventyklas tiems nuostabiems žmonėms, kurie „valdžioje“. Visuomenė turi teisę žinoti, net jei tai ne visiems patogu.

 • Paišdykavimas su jaunom ir tiek 😉 visi žino, visi supranta. Kaip sveikata, Mantai? 😀

  • Kreipkis Mantai viršaičiui in pybį. Dabar laisva Lietuva, juk tu puikiai ismanai įstatymus, teliuk 🙂

 • TEISINGAI NEKAS SU TA RINKOS AIKŠTE

 • Ant Manto varo vienas žmogus matyt tik kitais vardais pasivadinę , ko jis taip jums praisIkalto, kiek as jį žinau fainas, mandagus vyrukas, ir neįžeidinėkite nes parodote tik savo negražų elgesį

  • Jo daug kas nekenčia nes lenda i zada visiems be muilo. Juokiasi savibledoj visi is klauno

 • Iš mero komunikacijos matoma puikiai pono Kučinsko profesinė kompetencija.
  Svarbu savas, svarbu socdemas, o kad bukas kaip bato aulas niekam neįdomu.
  Tik Tamuliui bligai, nes smunka visuomenės akyse kasdien jr tiek. O Mantas ką? Rankom ploja?

 • Ačiū „Rinkos aikštei“, kad parašo teisybę.Nežinotume, koks žmogus. Su šeima elgiasi tai pat.

 • O jūs skiriat partiją nuo jaunimo organizacijos? Net teisiškai tai visai skirtingi dalykai, jaunimo sąjunga yra atskirai veikianti organizacija. Jaunimo sąjunga turi tokį pati teisinį statutą, kaip pvz. jaunieji maltiečiai ar Šaulių sąjunga. Kažkaip prastai su žurnalistika šiam laikraštukui. Taip, kad ne savivaldybėje vyko partinis renginys, o štai Rinkos aikštėje kasdien platinamas kažkoks tai partinis naratyvas. Šlykštu.

  • Tai Mantas šlykštukas kai jaunimui žada aukso kalnus. Visi panatė kas per padaras jis. Dar išlys kiek galų…. Onojoj

   • koks nuostabus koks fainas rinkos aikstės laikrastukas tiesiog tobulas jaučiasi kas cia raso matyt is rinkos aikstes aplinkos žmoniu

  • Ignai, tikrai niekas neverčia jūsų skaityti tokių straipsnių, kurie jus skaudina. Žurnalistika šiais laikais privalo būti dokumentinė, publicistiška. Jei jums nepatinka (o įtariu, kad daugiau nuomonė prieštarauja jūsiškei), galite užsimerkti.

  • raso rinkos aikste teisybe juokinat:))))
   cia pletku melo laikrastis, tarnaujantis kam visi kedainiai žino kam jis tarnauja, kam pavaldus juk vieni giriami, aukstinami kaip Pauliukas A, Viktoriukas Fediorovas, Darbo partija ka jie padarytu viskas būna gerai

   • O kiti laikraščiai niekam nepriklauso ir yra „valstybiniai“? Galite atsirinkti, kuo tikėti.

 • Jei manote, kad kažkuris komentaras prieštarauja įstatymams, turite absoliučią teisę kreiptis į Policiją portale e.policija ir jūsų pranešimas bus nagrinėjamas. Kadangi čia yra viešas portalas, tai prilyginama viešajam interesui ir viešai vietai, todėl pareiškėjas gali būti bet kuris asmuo.

  • Kokia cia paslaptis ? Pats Tomas parase viska facebooke ir foto sudejo, kad buvo jaunimo. Tai Rinka tik nukopijavo ir sudais pilstosi pati juose skesdama, ten Nilka valdo su Jolka viska ir dar fede uz zenta nedovanos.
   Kur cia kriminalas. Va pas Nijole kai buvo mere tai kas norejo toje saleje gere ir pinigus saldytuve laike jinai is kysiu. O zentas i sporto arena atkatus vaziuodavo paisiimti…visi zino.

 • na va matyt rinkos aikstei ( giedriu pasiivadino ) nepatiko komentarai kad jau grasina su policija kaip ant saves pyksta o ant kitų pila raso nesamones

  • Viktorai, tikrai nesu susijęs su laikraščiu ir tik išsakau savo nuomonę. Jei abejojate tuo, galite paskaityti senesnius straipsnius ir mano komentarus prie jų. Rasite ir gerų, ir nelabai gražių atsiliepimų. Tačiau tai nekeičia esmės. Labai myliu ir gerbiu žurnalistus, kurie nebijo būti nepatogūs. O dėl teisės kreiptis į teisėsaugą nėra jokio grasinimo. Tikrai visi turi teisę kreiptis, nes čia yra vieša vieta. Net jei ir mano komentaras jums atrodys prieštaraujantis įstatymui, kreipkitės ir aš esu pasiruošęs atsakyti už tai.

 • Man tikrai labai patinka Rinkos aikštės portalas . Laikraščio neskaitau, bet portalą visada. Rašo jis tik teisybę, nes dar niekas neskundė, o jei skundė nelaimėjo teismų, nes nebuvo niekur parašyta. Skaitau ir Mugę. Ten nieko iš esmės nėra. O Rinkos aikštės straipsnius randu ir respublikiniuose partuoluose. Reiškia kokybė gera. Tai , suprantama, kad privati spauda, o kitokios ir nėra. Rašo apie tai , ką nori. Ir rašys. Visi taip daro. Tik pasisekimo rašant. O Tomukui nereikia virkaut. Mes suprantam ir atskriam pelus nuo grūdų. Man už tave gėda.

 • Rinkos aikstė melo laikrastis jokios tesiybės nerašo tik saviems tarnauja uždaryt tokį laikraštį

 • O dar ir Kazokevičius čia komentuoja … Buvo liberalas, paskui demokratas, paskui jau socdemas oatapo. Ar gali labaiu buti supuves zmogus, kuri bega kad tik kaula gauti?

  • Subinlaižys ir su feisbuku jis nemoka elgtis, pats dalinasi, pats laikina, kviečia į draugus nepažystamus. Juokina svietą ir tiek, durnelis

 • Socdemai tikri veidmainiai: Kai balsuot dėl NT mokesčio projekto pateikimo svarstymui Seime – Tomo Bičiūno nėra ( musiau mokymus jauniems socdemams veda , kaip geriau sumeluot), o naujai išrinktas Kėdainių – Raseinių seimo narys Skamarakas balsuoja už šį mokestį. Tada šie du išverstaskūriai pamato, kad žmonės jiems nedovanos už tai ir, pajutę visuomenės spaudimą, pradeda viešai skalbtis: mes , socdemai, nepalaikom NT mokesčio. Bet jūsų balsais šis projektas ir atsidūrė seimo darbotvarkėje!! Nelaikykit mus durneliais. Gana jau.

 • Prašome patikrinti ir bendruomenės finans ir atskaitomybę ar viskas skaidru.
  Prašome tarnybinės etikos komisijos įvertinti, ar gali mero padėjėjas užimti bendruomenės pirmininko pareigas? Ar nekyla teisinių pasekmių?

  • Tik Seimo nariams numatyta neturėti kitų dalykų, todėl nemanau, kad prieštarauja įstatymams. Iš tokių darbų nedaug uždirbsi, tad reikia ir kitų šaltinių turėti.

 • Perskaitę šį straipsnį imsimės tyrimo ir jums pranešime kas kur ir kaip ten buvo.Sužinosime kas leido taip pigiai jaunimui susirinkti savivaldybės salėje ir aplamai kodėl ji išvis buvo išnuomota ,kai galėjo būti aktyviai vėdinama būsimam rajono tarybos posėdžiui.Tamuliui ir Bičiūnui bus gera proga pripaišyt jaunimo tvirkinimą ir tuo eilinį kartą mums pademonstruot savo gebėjimą stuksenti.

 • Pritariu KOMENTATORIAUS „Visiems stradateliems Mugė praneša“ nuomonei kaip suprantu iš mugės.

  Elgiasi Mugė tiesiog neįtikėtinai ATSAKINGAI
  “ Perskaitę šį straipsnį imsimės tyrimo ir jums pranešime kas kur ir kaip ten buvo.Sužinosime kas leido taip pigiai jaunimui susirinkti savivaldybės salėje ir aplamai kodėl ji išvis buvo išnuomota ,kai galėjo būti aktyviai vėdinama būsimam rajono tarybos posėdžiui.Tamuliui ir Bičiūnui bus gera proga pripaišyt jaunimo tvirkinimą ir tuo eilinį kartą mums pademonstruot savo gebėjimą stuksenti.“

 • Tai čia taip socdemai – Tomas Bičiūnas ir Skamarakas taip pasilegė? :
  „Socdemai elgiasi kaip tikri veidmainiai: Kai balsuot dėl NT mokesčio projekto pateikimo svarstymui Seime – Tomo Bičiūno nėra ( musiau mokymus jauniems socdemams veda , kaip geriau sumeluot), o naujai išrinktas Kėdainių – Raseinių seimo narys Skamarakas balsuoja už šį mokestį. Tada šie du išverstaskūriai pamato, kad žmonės jiems nedovanos už tai ir, pajutę visuomenės spaudimą, pradeda viešai skalbtis: mes , socdemai, nepalaikom NT mokesčio. Bet jūsų balsais šis projektas ir atsidūrė seimo darbotvarkėje!! Nelaikykit mus durneliais. Gana jau.“
  Kažkoks kaip nužmogėjimas, tokio politikų elgesio dar neteko girdėt. Jau konservatoriai geriau atrodo už tokius.

 • Nu bet tikrai ar mero padėjėjęs gali būti ir bendruomnės pirmininkas? Žiniasklaida, pasidomėkite. Tai bendruomenė gauna pinigų iš savivaldybės. Ir iš VVG ateina pinigai. Darosi įdomu.

  • Čia ne tik įdomu, čia galimai nusikalstama. Sakiau, kad bus reikalų… Išlįs tokių galų, kad ojojojoj….

 • Aš tai taip galvoju; jei meras siekia skaidraus darbo, tai iš principo dėl skaidrumo neleistų socdemų seimo nariui nuomotis patalpų svivaldybėje ir dar dalint savivaldybinius maišelius. Tai nėra padoru. Bet matyt čia ne to lygio dimensija.

 • Tai čia mero patarėjas tą savivaldybės maišelį ir įteikia? Taip neturi būti.

 • Ačiū Runkos aikštei, kad parašo. Nieko nežinotume. Jau dabar kaip yra, tai nėr žodžių.Socdemai susidėjo su liberalais, o konservatoriai su Darbo partija ir Demokratais opozicijoj. To visoj Lietuvoj nerasi.

 • rinkos aikštė tai nieko gero pletkai ir viskas

  • Lina bet tu paziek ant kiek jis mazumo…….

  • Lina, o jums teismas priteisė čia lankytis? Galite paspausti išėjimo mygtuką (gal netikėsit mano žodžiu, bet yra tokia funkcija telefone ar kompiuteryje).

 • Ačiū Rinkos aikštei, kad parašo. Nieko nežinotume. Jau dabar kaip yra, tai nėr žodžių. Socdemai susidėjo su liberalais, o konservatoriai su Darbo partija ir Demokratais opozicijoj. To visoj Lietuvoj nerasi.

 • Socdemai elgiasi kaip tikri veidmainiai: Kai balsuot dėl NT mokesčio projekto pateikimo svarstymui Seime – Tomo Bičiūno nėra ( musiau mokymus jauniems socdemams veda , kaip geriau sumeluot), o naujai išrinktas Kėdainių – Raseinių seimo narys Skamarakas balsuoja už šį mokestį. Tada šie du išverstaskūriai pamato, kad žmonės jiems nedovanos už tai ir, pajutę visuomenės spaudimą, pradeda viešai skalbtis: mes , socdemai, nepalaikom NT mokesčio. Bet jūsų balsais šis projektas ir atsidūrė seimo darbotvarkėje!! Nelaikykit mus durneliais. Gana jau.

 • Nu Vorūne kalbejo per telika bet kokia švepla, net svarbu vardant dekokratija

  • Jau geriau švepla Vorūnė, nei idiotiško elgesio politikas.

 • Juokingiausias tai Kazokevičius. Dalinasi pats Tomo postais, niekas nelaikina pas ji, pats sau pasidalina, pats pasilaikina. Ant kiek kvailiui reikia buti, kad taip nesusigaudyti soc. tinkluose ir dalintis suda?
  Visiskas ablauchas. Neveltui ir begioja ir vienos partijos i kita kaip klaunas be vietos. Kaip toki dar priima kas. Matyt del skaiciau laiko, nes komentaro be klaidu pedagogas parasyti nemoka

 • pravda ,smulkios,bet gausiai…Net tuščių maišiukų su savivaldybės logotipais pavydi.

  • rinkos aikste kuo toliau tuo blogiau suprastejo mazai kas iš žmonių skaito ją nes nera ka skaityti

 • Kokie pikti komentarai, kaip manoma vieno žmogaus rašyta, pavadinto anonimu. Matomai žmogus bijo pasivadinti savo vardu. Kaip šlykštu darytis išvadas ir įžeidinėti ir klausyti šūdasklaidų, žiniasklaidų rašliavom.
  Reikia džiaugtis jaunų žmonių susitikimais, užsiėmimais ir nežeminti kitų žmonių. Kaip iš tikrųjų vyko renginys, tegul aiškinasi tie kas kompetentingi. Būkim žmonėm, o ne kokiais tai norintys tik pažeminti, įžeisti ir įkąsti kitam.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video