Savivaldybė davė pinigų kondicionieriams, bet reikėjo jų ne visiems?

 Savivaldybė davė pinigų kondicionieriams, bet reikėjo jų ne visiems?

Kondicionieriams savivaldybė šiemet skyrė apie 90 tūkst. eurų. Didesnė pusė pinigų padalinta krašto ugdymo įstaigoms, o likusi suma – Kėdainių PSPC./BNS nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Sinoptikai perspėja, kad itin kaštų dienų ar net savaičių tikrai bus. O ir bėgant metams jos niekur nedings – 30 laipsnių ir didesnis karštis jau taps norma. Pernai rajono taryboje buvo iškeltas klausimas apie tai, kaip karštomis dienomis gelbėjasi vaikų darželiai, mokyklos ir sveikatos priežiūros įstaigos, o šiemet savivaldybė jau paskyrė nemažą pluoštą pinigų tam, kad švietimo ir sveikatos įstaigos bent dalinai apsirūpintų kondicionavimo ir vėdinimo sistemomis.

Skyrė pinigų

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybės specialistai, šiemet ugdymo įstaigoms išdalinta 50 tūkst. eurų.

Vienuolika krašto ugdymo įstaigų šiemet apsirūpins vėsinimo sistemomis.

Kai kurios jų suskubo tą padaryti dar iki mokinių atostogų, kai kurioms viskas trunka ilgiau.

Aštuoniuose kabinetuose kondicionierius jau įsirengė „Atžalyno“ gimnazija, porą kondicionierių įrengė ir Akademijos gimnazija, o kiek daugiau – ir gimnazijos „Kaštono“ skyrius.

Josvainių gimnazija įsirengė po 4 vienetus vidinių ir išorinių kondicionierių.

Taip pat kondicionierius jau nusipirko ir įsirengė Krakių M. Katkaus gimnazija ir jos „Bitutės“  skyrius.

Kėdainių šviesioji gimnazija jau sumontavo kondicionierius bibliotekoje, taip pat jau ruošiamasi įrengti juos ir vidiniame kiemelyje.

Kėdainių „Ryto“ progimnazija kondicionierius sumontuoti tikisi per liepos mėnesį.

Dar nepavyko

Tuo tarpu Šėtos gimnazija kondicionierių dar neįsirengė. Skirtų lėšų užteks, kad vėsiai darbuotis būtų galima trijuose kabinetuose. Tačiau mokyklos vadovai teigia, kad nors tiekėją jie jau yra išsirinkę, pastaruoju metu stringa gaminių tiekimas.

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija taip pat dar neįsirengė kondicionieriaus – jį planuojama statyti renginių salėje.

„Kol kas viešojo pirkimo dar neorganizavome, nes konsultuojamės su specialistais – kaip renginių salėje įrengti kondicionierius.

Liepos pabaigoje ar rugpjūčio pradžioje organizuosime viešąjį pirkimą.              

Jei tiekėjas turės reikiamo galingumo kondicionierių, jį planuojame įsirengti iki rugsėjo. Jei reikiamo galingumo neturės, įrengimas gali užtrukti ir iki lapkričio mėnesio“, – informavo mokykla.

Viešieji pirkimai šiuo metu dar tik vyksta Juozo Paukštelio progimnazijoje.

Vieniems reikia, kitiems ne?

Savivaldybė lėšas numatė ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Kėdainių PSPC šiemet paskirti 39 tūkst. eurų, tuo tarpu Kėdainių ligoninei pinigai kondicionavimo sistemoms numatyti tik kitais ir dar kitais metais – po 50 tūkst. eurų.

Nors dar pernai laikinai direktorės pareigas ėjusi Rita Kuodienė „Rinkos aikštei“ sakė, kad situacija ligoninėje karštomis dienomis toli gražu ne visur yra pavydėtina.

Per karščius vargsta ir personalas, ir pacientai. O sunkiausia – operacinėse, kur specialiomis aprangomis apsirengusiems gydytojams prie operacinio stalo tenka stovėti net po kelias valandas. Tiesa, situaciją ten bent šiek tiek lengvina veikianti vėdinimo sistema.

„Šiaip per karščius gyvename sunkiai. Ir taip jau vyksta daug metų.

Sudėtingiausia situacija ketvirtame ligoninės aukšte, kuriame yra psichiatrijos ir traumatologijos skyriai“, – tuomet sakė R. Kuodienė.

Savivaldybė jau paskyrė nemažą pluoštą pinigų tam, kad švietimo ir sveikatos įstaigos bent dalinai apsirūpintų kondicionavimo ir vėdinimo sistemomis.

Aut. past.

Tačiau savivaldybė informavo, kad projekto dėl kondicionierių įrengimo ligoninį pernai net nerašė, dėl to, kad dėl koronaviruso įklimpusi skolose.

„Pernai ligoninė nerašė projekto, sutartis nepasirašyta, pinigų neskirta. Programų svarstymo metu (2021 m. rudenį) R.  Kuodienė sakė, kad jiems vėdinimo sistemų nereikia“, – sakė mero patarėja Vilija Mockuvienė.

Netrukus prasidės

Tuo tarpu Kėdainių PSPC projektą rašė ir pinigų gavo.

„Kondicionavimo sistemų konkursas yra įvykęs, nupirkta 30 vienetų kondicionierių, o šiuo metu jau laukiame, kada prasidės montavimo darbai“, – sakė PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video