Saugus vairavimas žiemą: pagrindiniai patarimai

 Saugus vairavimas žiemą: pagrindiniai patarimai

Vėsesni orai dažniausiai asocijuojasi su žemesne temperatūra ir krituliais – tokios orų išdaigos neabejotinai turi įtakos ir kelių kokybei. Net ir labai įgudusiems vairuotojams važiavimas slidžia ar apsnigta kelio danga gali tapti tikru iššūkiu, todėl dar prieš įsibėgėjant šaltajam sezonui pravartu prisiminti pagrindinius patarimus, kurie kelyje leis jaustis ir saugiau, ir stabiliau. Kokias taisykles pravartu įsidėmėti?

Pasirūpinkite kokybiškomis žieminėmis padangomis

Net ir patiems pavyzdingiausiems vairuotojams kelionės žiemos metu bus kur kas sudėtingesnės tais atvejais, jei ratų apavai nebus pakankamai kokybiški. Tai tikrai nereiškia, jog privalu įsigyti pačius brangiausius jų modelius, tačiau patikimi gamintojai, Jūsų vairavimo stilių atitinkantis tipas ir aukštesnės klasės specifikacijos tikrai pridės papildomų pranašumų kelyje.

Nepamirškite ir tinkamo dydžio – žieminės padangos internetu pateikiamos su tiksliais išmatavimais, tad surasti tinkamus gaminius nebus sudėtinga. O jeigu ieškosite palankiausio kainos ir kokybės santykio, daugybę dėmesio vertų pasiūlymų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Važiuokite lėčiau

Tai – kone paprasčiausias, tačiau tuo pačiu ir vienas iš veiksmingiausių patarimų žiemos metu. Įvertinkite oro sąlygas ir pagal tai pasirinkite optimaliausią greitį, o tam, kad kelyje nereikėtų skubėti, iš namų pasistenkite išvažiuoti anksčiau. Taip visuomet galėsite kontroliuoti situaciją ir, tikėtina, jog bet kokiomis sąlygomis sugebėsite suvaldyti transporto priemonę.

Laikykitės saugaus atstumo

Stabdymo kelias ant sniego ar ledo net ir su geriausiomis padangomis gali prailgėti kelis kartus – turėkite tai omenyje tuomet, kai važiuosite paskui kitas transporto priemones. Niekuomet negalime būti tikri dėl jų veiksmų, tačiau jei paliksite didesnį tarpą, esant kritinei situacijai turėsite daugiau laiko sureaguoti ir tuo pačiu daugiau vietos manevruoti.

Nedarykite staigių judesių

Kiekvienas staigesnis judesys slidžiame kelyje gali išprovokuoti transporto priemonės slydimą, o to tikriausiai norėtųsi išvengti. Prieš posūkius taip pat patartina sumažinti greitį, įsijungti žemesnę pavarą ir, jei įmanoma ir saugu tai padaryti, pabandyti juos įveikti mažesniu spinduliu. Taip išsaugosite automobilio stabilumą.

Prieš kelionę patikrinkite automobilį

Žiemos metu reguliariai reikėtų patikrinti padangų būklę, įsitikinti, jog akumuliatorius yra pilnai įkrautas, visi žibintai atlieka pagrindinę savo funkciją, gerai veikia priekinio stiklo valytuvai, o neužšąlantis stiklų plovimo skystis dar nesibaigia.

Jei automobilis po nakties yra apsnigtas, nepatingėkite ir kruopščiai jį nuvalykite, ypatingą dėmesį skirdami stiklams – geras matomumas taip pat užtikrins didesnį saugumą.

Žinokite, kaip elgtis, jei transporto priemonė slysta

Jei teko atsidurti tokioje situacijoje, svarbiausia nepanikuoti, tačiau kuo skubiau imtis atitinkamų veiksmų – tolygiai ir greitai pasukti vairą į tą pusę, į kurią yra „nešama“ transporto priemonė.

Svarbiausia, kad nepersistengtumėte, nes tuomet automobilio galas gali pradėti slysti į priešingą pusę. Tolimesni veiksmai priklauso nuo to, kurie ratai transporto priemonėje yra varomi. Jei galiniai, kuo greičiau turėtumėte atleisti greičio pedalą ir pasukti vairą į „užnešimo“ pusę.

Tuo tarpu priekiu varomuose automobiliuose pirmiausia reikėtų pasukti ratus į norimą važiavimo kryptį ir tada paspausti greičio pedalą. Visais ratais varomos transporto priemonės su tokia problema susiduria rečiau, tačiau jeigu taip atsitiktų, vairą taip pat turėtumėte pasukti slydimo kryptimi, tačiau greičio pedalą užteks atleisti dalinai, o ne visai pilnai.

Įsidėmėję visus šiuos patarimus, žinosite, kaip kelyje elgtis pačiose įvairiausiose situacijose. Svarbiausia, kad visuomet išliktumėte budrūs ir pagalvotumėte ne tik apie save, bet ir apie kitus – jei visi vairuotojai elgsis taip pat, maksimalus saugumas bus garantuotas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video