„Rinkos aikštė“ puolimą atlaikė, „Kėdainių mugei“ – etikos sargų kirtis

 „Rinkos aikštė“ puolimą atlaikė, „Kėdainių mugei“ – etikos sargų kirtis

Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK) pripažino, kad laikraštis „Kėdainių mugė“ pažeidė etiką ir suklaidino savo skaitytojus nepagrįstai kritikuodamas laikraštį „Rinkos aikštė“ ir jame dirbančius žurnalistus.

VIEK pripažino, kad Manvydo Astigaičio publikacijoje „Pavojingos atliekos“ („Kėdainių mugė“, 2017-08-18) buvo pažeistas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 8 straipsnis, nustatantis, jog žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi įsitikinti, kad skelbiamos antraštės, anonsinė medžiaga, nuotraukos, grafika, garso ar vaizdo įrašai ir citatos neiškreipia kūrinio ir neklaidina informacijos vartotojo, ir 51 straipsnis, nustatantis, jog viešosios informacijos rengėjai turėtų vengti nepagrįstos kritikos kolegų atžvilgiu, ypač jeigu tai susiję su tiesiogine veikla – žurnalistika.  

[quote author=“Aut. past.“]R. Kartavičius, kurį laiką pats dirbęs „Rinkos aikštėje“,  iki šiol taip ir neatsiprašė buvusių savo kolegų už viešus įžeidinėjimus.[/quote]

VIEK posėdžio metu „Kėdainių mugės” redaktorius Robertas Kartavičius paaiškino, kad publikacija nebuvo siekiama ką nors sumenkinti ir įžeisti, neigė, jog publikacijos antraštė ir fotonuotrauka buvo nukreiptos prieš laikraštį ,,Rinkos aikštė” bei atsisakė paaiškinti, apie kokį kolegų kūrybinį ir moralinį nuopuolį buvo kalbama fotonuotraukos paantraštėje.

Nepaisant tokio pasiaiškinimo, R. Kartavičius, kurį laiką pats dirbęs „Rinkos aikštėje“,  iki šiol taip ir neatsiprašė buvusių savo kolegų už viešus įžeidinėjimus, todėl „Rinkos aikštė“, būdama įsitikinusi, kad publikacijos autoriaus teiginys apie kolegų kūrybinį ir moralinį nuopuolį yra nepagrįstas jokiais objektyviais ir neginčijamais įrodymais, neatitinka tikrovės ir be pagrindo diskredituoja laikraščio „Rinkos aikštė“ dalykinę reputaciją bei žeidžia šiame laikraštyje dirbančių asmenų garbę ir orumą, kreipėsi į teismą.  

VIEK sprendimą „Kėdainių mugė“ dar gali apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video