Rangovai sulaukė pagrūmojimo tiek iš gyventojų, tiek iš savivaldybės

 Rangovai sulaukė pagrūmojimo tiek iš gyventojų, tiek iš savivaldybės

Daugybę metų vietos valdžios maldavę sutvarkyti žvyruotą Kėdainių miesto Saulėlydžio gatvę ir pagaliau sulaukę vykdomų darbų vietos gyventojai ir vėl neviltyje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Daugybę metų vietos valdžios maldavę sutvarkyti žvyruotą Kėdainių miesto Saulėlydžio gatvę ir pagaliau sulaukę vykdomų darbų, vietos gyventojai ir vėl neviltyje – pasak jų, darbai vykdomi vėžlio greičiu. Žmonės jau praranda viltį, kad gatvė bus išasfaltuota laiku. Jie kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę, o ši savo ruožtu pagrūmojo rangovams ir paragino didinti darbuotojų skaičių objekte.

Ilgai laukę sulaukė

Po nuolatinių gyventojų prašymų bei skundų, pramintų kelių į savivaldybę, pagaliau į Kėdainių miesto Babėnų kvartalo žvyruotas gatves pamažu atkeliauja asfalto danga.

Kiek anksčiau baigti šio kvartalo Žilvičių ir Draugystės gatvių rekonstrukcijos darbai, o praėjusiais metais darbai prasidėjo ir Saulėlydžio gatvėje.

Pernai vyko paruošiamieji darbai. Rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė informavo, kad iš viso 2021 metais atlikta darbų už 97,5 tūkst. Eur.

Darbai tęsiami

Vietos gyventojai sunerimę – statybos vyksta vėžlio greičiu. Žmonės kreipėsi ir į savivaldybę, ir į žurnalistus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Viešųjų pirkimo konkursą gatvės rekonstrukcijai laimėjo kelių ir gatvių tiesimo, miesto infrastruktūros bei inžinerinių tinklų įrengimu ir remontu užsiimanti UAB „Mefaci“. 

Šiuo metu būtent ši bendrovė ir vykdo darbus minėtoje gatvėje.

Tačiau vietos gyventojai sunerimę – statybos vyksta vėžlio greičiu. Žmonės kreipėsi ir į savivaldybę, ir į žurnalistus.

„Taip, mes džiaugėmės labai, kai darbai prasidėjo. Tačiau tai, kas vyksta dabar, yra graudu. Tikrai būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

Dirba gatvėje vienas ekskavatorius. Kasinėja iš lėto. Na, būna dar darbininkas vienas kitas pasirodo. Tai ar šitaip turi vykti gatvių rekonstrukcijos? Kažkoks kosmosas“, – pykčio neslėpė žmonės.

Ėmė lyginti

Gatvių rekonstrukcijų darbai pastaraisiais metais buvo vykdomi ne tik Babėnuose, bet ir kitose miesto gatvėse.

Gatvių rekonstrukcijų darbai pastaraisiais metais buvo vykdomi ne tik Babėnuose, bet ir kitose miesto gatvėse. Miestelėnai ėmė lyginti, kaip darbai buvo atliekami kitur ir kaip jie yra atliekami Saulėlydžio gatvėje.

Aut. past.

Miestelėnai ėmė lyginti, kaip darbai buvo atliekami kitur ir kaip jie atliekami Saulėlydžio gatvėje.

„Miesto J. Biliūno gatvėje dirbo „Doresta“. Išklausydavo gyventojų, patardavo, paaiškindavo, ne kartą su savivaldybės atstovais ir rangovais buvome susitikę. Dirbo daug darbininkų, gausybė technikos.

O kas darosi čia? Čia vienas ekskavatorius, kuris vietoje sukiojasi, ir dar pora darbininkų. Jūs pasakykite, kada jie tokiu greičiu dirbdami gatvę rekonstruos? O gal jie darbuotojų neturi? Kas čia per mistika“, – žodžių į vatą nevyniojo žmonės.

Pareiškė pastabą

Gyventojų skundai kaipmat pasiekė ir savivaldybę.

Specialistai bei administracija reagavo į gyventojų išsakytus skundus bei nuvyko į vietą apžiūrėti vykdomų darbų.

Valdininkams teko rangovams pagrūmoti pirštu ir paraginti darbus baigti laiku.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Rangovas darbus vykdo pagal pasirašytą grafiką. Rangovas, atsižvelgdamas į savivaldybės administracijos pastabas dėl darbų spartos, šiuo metu didina darbuotojų skaičių objekte.

Pagal sutarties sąlygas ir suderintą grafiką šių metų darbai turi būti baigti iki gruodžio vidurio, įsisavinant šiais metais skirtas lėšas“, – paaiškino A. Naujalienė.

Treji metai

Kėdainių rajono savivaldybė informavo, kad bendra Saulėlydžio gatvės rekonstravimo darbų vertė 665, 5 tūkst. Eur. Numatyta pinigų suma yra iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

2021 metais atlikta darbų už 97,5 tūkst. Eur, 2022 metams skirta 250 tūkst. Eur, šiuo metu atlikta darbų už 52,8 tūkst. Eur.

Objekto sutarties pradžia – 2021-07-26, pabaiga – 2024-05-26.

1 Komentaras

  • Todėl kad šūdeliauja. Dazniausiai yra sudaromos sutartys su trintukais, tai yra tais, kurie pasiūlo, kad atliks darbus uz maziausią sumą. Tokie beveik visada neturi nei kuo dirbti, nei su kuo, nei, svarbiausia, dato kokybiskai. Praeina keli menesiai, ima griūti, trupeti, vel is naujo reikia. Cia masine Lietuvos beda. Tad sudeliavimas isivyraves. Kai daro pigiausias. Tarkime Ausros vidurinej per vasara istisa nesugebejo vaikam baseino suremontuot. Vaikai itin liūdi. Nera baseino. Bet mes matem, kaip vyjo: vasara beveik nebuvo jokio judesio. Ir atejus rugsejo pirmos sventei būtent tada atvare darbininku. Faktiskai Rusija. Svente baiges, vel px.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video