Rajono ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms neatlygintinai išdalijo COVID-19 testus

 Rajono ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms neatlygintinai išdalijo COVID-19 testus

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuras rajono ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms neatlygintinai išdalijo COVID-19 savikontrolės testus.

„Iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos penktadienį gavome 37 500 vienetų COVID-19 testų ir iškart, labai operatyviai, juos išdalijome ugdymo įstaigoms, kad mokiniai juos gautų prieš atostogas ir, grįždami į mokyklas po jų, galėtų pasitikrinti.

Testus taip pat gavo rizikos grupei priklausantys asmenys: Šėtos socialinis ir ugdymo centro, Dotnuvos slaugos namų ir kt. įstaigų gyventojai“, – informavo Kėdainių VSB specialistė Rima Proscevičiūtė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad COVID-19 savikontrolės testus neatlygintinai gaus Lietuvos savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai ir išdalins ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms.

Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuras rajono ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms neatlygintinai išdalijo COVID-19 savikontrolės testus.

SAM primena, kad COVID-19 sukėlėjas vis dar plinta, šiuo metu stebimas sergamumo šia liga augimas, todėl siekiama užtikrinti kuo didesnį simptomus jaučiančių asmenų testavimo prieinamumą.

Kaip rodo epidemiologinės situacijos duomenys, bendras suminis sergamumo COVID-19 liga, gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Lietuvoje pastaruoju metu išaugo.

Rajone sergančiųjų taip pat daugėja. Kėdainių rajono savivaldybėje šių metų 41-ąją savaitę sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis 1 145,73 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Dabar šis rodiklis siekia 1241,39 atvejo.

SAM rekomenduoja visiems gyventojams, jaučiantiems koronavirusui būdingus simptomus, atlikti testą ligos nustatymui. Tokiu atveju taip pat patariama likti namuose ir kreiptis į gydymo įstaigą.

Dažniausi COVID-19 ligos simptomai yra karščiavimas, sausas kosulys, nuovargis. Tarp rečiau pasitaikančių simptomų – skonio ar kvapo nejutimas, nosies užgulimas, konjunktyvitas (taip pat žinomas kaip paraudusios akys), gerklės skausmas, galvos skausmas, raumenų ar sąnarių skausmas, įvairūs odos bėrimai, pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, šaltkrėtis ar galvos svaigimas.

Sunkios COVID‐19 ligos simptomai yra dusulys, apetito praradimas, sumišimas, nuolatinis skausmas ar spaudimas krūtinėje, aukšta temperatūra.

3 Komentarai

  • As daktaras housas

  • Net testus nemokamai dalina…Nesistumdau ligoninės aplinkoje,tai nežinau ar tas baltas angaras, kur snarglius iš nosies krapštinėjo, dar stovi?Jei stovi,tai tvarkoj-priimsim sekantį dulkinu maišu trenktą smūgį su dėkingumu už rūpestį padabint tautą naujomis grandinėmis.

  • Stovi tas baltas angaras mašinų parkavimo aikštelėje pilnas lapų ir šiukšlių prineštas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video