Rajonas vėl negaus pinigų?

 Rajonas vėl negaus pinigų?

Kėdainių valdžią kasmet it atvira žaizda lydi neįgyvendinamų projektų klausimas. Kritikos strėlės valdantiesiems lekia tiek iš gyventojų, tiek iš rajono Tarybos narių. Ir ne be pagrindo. Dėl neįgyvendintų renovacijos projektų Kėdainiai jau prarado daugybę pinigų, kuriuos teko grąžinti į valstybės biudžetą ir šie buvo perskirstyti kitoms savivaldybėms. Tačiau pokyčių reikalaujantys objektai kiekvieno biudžeto tvirtinimo laukia su viltimi, kad reikalai pajudės ir valstybė Kėdainių projektams pinigų skirs. Tačiau panašu, kad postūmio pirmyn gali tekti laukti dar ilgai. Dėl sužlugdytų projektų ilgą laiką įvairių pasiteisinimų ieškojusi rajono valdžia jau ir pati pripažįsta, kad situacija – bloga.

Finansavimo nebus?

Jau dešimt metų vis pakrapštomas Kėdainių stadionas, Šviesiosios gimnazijos priestatas ir Krakių gimnazija šiemet, panašu, ir vėl liks projektų finansavimo užribyje.

„Dvi dienas aš po Vilnių važinėjau, koridorius myniau, duris atidarinėjau – situacija yra bloga. Šie trys objektai iki šios dienos neturi finansavimo, ir šis klausimas „pakabintas“. Greičiausiai, kad ministerijos apskritai nelabai nori spręsti šio klausimo.

Naujoji valdžia įsivedė kažkokią kitokią tvarką, buvo suburta komisija, komisijos nariai sukūrė kažkokias savo metodikas ir šių trijų objektų finansavimas yra labai abejotinas“, – kalbėjo rajono meras Saulius Grinkevičius.Krakių M. Katkaus gimnazijos finansavimo klausimas turėjo būti išspręstas dar balandžio mėnesį, tačiau rezultato neturima po šiai dienai.

Jo teigimu, Krakių M. Katkaus gimnazijos finansavimo klausimas turėjo būti išspręstas dar balandžio mėnesį, tačiau rezultato neturima po šiai dienai.

„Švietimo ministerijos kancleris man žadėjo, kad dėl Krakių gimnazijos klausimas išsispręs per balandžio mėnesį, bet niekaip čia nepavyksta nieko išsiaiškinti. Manau, kad didžiausias pastangas reikia dėti į Krakių gimnaziją, nes ten trys sienos apšiltintos pernai ir dvi liko šiemet.

Ypač bloga Šviesiosios gimnazijos priestato situacija. Sąmatinė projekto vertė – 2,5 mln. eurų, o investuota yra tik apie 300 tūkstančių eurų. Pagal naujos valdžios nuostatas tik pradėti tvarkyti objektai, kurių sąmatinės vertės didelės, iš viso turi būti užkonservuoti“, – tikino rajono meras.

Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerijos komunikacijos skyriaus vedėja į šią situaciją žvelgė kiek nuosaikiau.

„Švietimo ir mokslo ministerija, įgyvendindama 2017 m. patvirtintą Švietimo įstaigų modernizavimo programą, kreipėsi į visas savivaldybes, prašydama pagal šią programą atrinkti švietimo įstaigas ir iki 2017 m. gegužės 26 d. pateikti ministerijai.

2014–2016 m. pagal minėtą programą buvo skirta lėšų jūsų minimoms mokykloms, jas pasiūlė Kėdainių rajono savivaldybė. Abi mokyklos modernizuojamos, tuo rūpinasi savivaldybė“, – teigė Nomeda Barauskienė.

Supainiojo litus su eurais

Dešimt metų valdantiesiems širdį skaudinantis Kėdainių stadionas ir šiemet tapo savotišku atpirkimo ožiu. Darbams šiek tiek pasistūmėjus pernai, šiemet projektas buvo išbrauktas iš sąrašo dėl to, kad valdantieji… supainiojo litus su eurais.Stadionui reikia 5 mln. eurų, o investuota tik 300 tūkst.

„Ta naujoji tvarka nesuprantama jiems patiems. Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbonavičius man sakė, kad su jais toji darbo grupė net nesikonsultuoja, net neklausia, kurie objektai svarbūs, kurie ne, kuriems reikalingas finansavimas pirmiausiai.

Taigi valdžia mano užkonservuoti didelės vertės projektus, ir lygiai tą patį buvo bandoma sakyti apie Kėdainių stadioną – bet lygis viceministro – kai supainioja eurus su litais, tai ką ir bekalbėti. Sakė, kad stadiono vertė yra 5 mln. eurų. Nors iš tikro tai 1,5 milijono eurų. Tai jis kai suprato, kad stadionui reikia 5 mln. eurų, o investuota tik 300 tūkstančių – ėmė ir išbraukė objektą iš sąrašo.

Tai dabar bandau įrodyti, kad viskas ne taip, kaip jis suprato, bet žinokite, ne taip viskas paprasta.

Stadionas juk negali būti apleistas, nes apleidus jį kelis metus bus sugadinti pagrindai, kolonos su armatūromis surūdys.

Na, žiūrėsim, ar pavyks įtikinti naują valdžią, nes jie gi profesionalai, jie viską ten supranta“, – sarkastiška gaidele reziumavo rajono meras.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video