Rado ištryptą senelių kapą: ne vandalų, o vaikų darbas? Kur žiūri tėvai?

 Rado ištryptą senelių kapą: ne vandalų, o vaikų darbas? Kur žiūri tėvai?

Nuvykusi aplankyti senelių kapų į Mantviliškio kaimo kapines, moteris rado juos ištryptus. Ji mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas. Negana to, kad baisiausiai ištrypta, bet nulaužtas keraminio žibinto dangtelis, kuris kainavo tikrai nepigiai./Asmeninio archyvo nuotr.

Žinoma Kėdainių rajono gėlininkė, ūkininkė, floristė  ir Sandros Ribikauskaitės Sinickienės vardo ūkio įkūrėja netveria pykčiu – nuvykusi aplankyti senelių kapų į Mantviliškio kaimo kapines, moteris kapelius rado ištryptus. Ji mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas. Moteris prašo viešinti problemą ir taip bent kažkiek pamokyti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius gerbti šventas vietas.

Liko supykus

S. R. Sinickienė savaitgalį aplankė senelių kapus Mantviliškio kaime esančiose kapinėse.

„Likau nustebusi ir be galo supykusi. Pernai rudenį sutvarkėme kapus iš pagrindų, atnaujinome viską.

O štai dabar nuėjusi radau visus ištryptus akmenukus, kadangi jie smulkučiai, atrodo, kad būtų vykusios gaudynės, žaidynės.

Aišku, jau ne pirmą kartą randu ištryptus, sutvarkydavau ir anksčiau, bet tylėdavau, nors būdavo pikta. Tačiau šį kartą, negana to, kad baisiausiai ištrypta, bet dar ir nulaužtas keraminio žibinto dangtelis, kuris kainavo tikrai nepigiai“, – aiškino moteris.

Gėlių augintoja mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas. Moteris prašo viešinti problemą ir taip bent kažkiek pamokyti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius gerbti šventas vietas.

Aut. past.

Prašo supratimo

Gėlių augintoja mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas.

Moteris prašo viešinti problemą ir taip bent kažkiek pamokyti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius gerbti šventas vietas.

„Noriu pasakyti, mielosios mamytės, močiutės, jei ateinat su vaikais į kapines, prašau pamokyti juos elementarių elgesio taisyklių.

Nemalonu rasti ištryptus kapus ir sulaužytus žibintus. Kapinės – ne žaidimų aikštelė.

Auginau pati du mažus vaikus, eidavau tvarkyti, bet niekad vaikai nelakstė po kapines, sėdėdavo ir laukdavo manęs.

Puikiai žinote, kas taip padarėte, tad būkite malonūs ir atlyginkite nuostolius. Jei ne, tegul tai lieka jūsų sąžinei.

Tik įdomu viena – o jeigu jūs kada nors atsidursite mano vietoje ir su jūsų kapais bus taip pasielgta. Duokit mirusiems ramybę“, – prašė S. R. Sinickienė.

„Aišku, jau ne pirmą kartą randu ištryptus, sutvarkydavau ir anksčiau, bet tylėdavau, nors būdavo pikta. Tačiau šį kartą, negana to, kad baisiausiai ištrypta, bet dar ir nulaužtas keraminio žibinto dangtelis, kuris kainavo tikrai nepigiai.

Ir ne vienas

Nukentėjusioji „Rinkos aikštei“ paaiškino, kad tokie atvejai dažni, ir ne vien ant jos senelių kapo.

„Ir kiti žmonės skundžiasi, reikėtų paprašyti, kad dabotų žmonės savo mažus vaikus ir neleistų mindžioti kapų, žarstyti akmenukų, jau nešneku apie laužymus.

Suprantu, kad vaikai maži nesupranta… Bet čia tik tėvų nepriežiūra. Manau, kad daug kur taip vyksta“, – atsiduso žinoma Kėdainių krašto gėlininkė.

2 Komentarai

  • Manau, kad tėvai savo vaikams neaiškina ką galima daryti ir ko negalima. Vaikams yra per daug leidžiama. Tai paskui va tokie negeri rezultatai.

  • Tai ne vaikai, pasidarbuoja stirnos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video