Pristatė naują COVID-19 valdymo strategiją: kas keisis?

 Pristatė naują COVID-19 valdymo strategiją: kas keisis?

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad nuo rudens numatytas naujas COVID-19 pandemijos valdymo mechanizmas – ligai diagnozuoti galios ir namuose atlikti greitieji savikontrolės testai, epidemijos, atsižvelgus į sergamumą, bus skelbiamos lokaliai savivaldybėse, o ne nacionaliniu mastu.

Epidemija tam tikroje savivaldybėje būtų skelbiama, jei užimtų stacionaro lovų skaičius 100 tūkst. gyventojų siektų 1,2 tūkst., o reanimacijos – 120.

A. Bilotienės-Motiejūnienės teigimu, epidemijos statusas savivaldybėje reikštų ribojimus renginių organizavimui, galimos ir kitos priemonės.

Kita COVID-19 valdymo naujovė įsigalios jau kitą savaitę. Nuo pirmadienio užsikrėtimą koronavirusu bus galima diagnozuoti ir vaistinėse įsigytais savikontrolės testais.

„Jeigu mes turime simptomų ir atliekame tokį testą, nusiuntus atsakymą savo šeimos gydytojui, galima e.sveikatoje turėti įrašą apie sirgimą COVID-19 liga. Šiandien tokios galimybės nėra“, – sakė A.Bilotienė-Motiejūnienė ir priminė, kad dabar būtina testuotis gydymo įstaigose.

Tiesa, toks testas neleis išduoti Europos Sąjungos sertifikato apie persirgimą COVID-19 liga. Norint gauti šį dokumentą būtų būtina testą atlikti gydymo įstaigoje.

„Europiniam sertifikatui yra būtina atlikti greitąjį antigeno arba PGR testą taip, kaip numato Europos Sąjungos bendros taisyklės“, – aiškino viceministrė.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, šia priemone siekiama nuimti naštą nuo šeimos gydytojų pečių.

„Naujovė – norėtume įvesti savikontrolės mechanizmą, kuris sumažintų pacientų ir šeimos gydytojų susidūrimą. Tokiu būdu palengvintume darbą pirminei grandžiai“, – sakė A.Dulkys.

Ministras užtikrino, kad COVID-19 situacija Lietuvoje stabili ir griežtų nacionalinio lygmens priemonių pandemijai valdyti šiuo metu nereikia.

Jis akcentavo, kad sprendimai dėl pandemijos valdymo priimami remiantis ne naujų užsikrėtimų statistika, o žvelgiant į situaciją ligoninėse.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video