Priminė metų metus besitęsiančias problemas

 Priminė metų metus besitęsiančias problemas

Praėjusių metų pabaigoje buvo įgyvendintas Akademijos parko projektas ir savivaldybės buhalterės turėjo įregistruoti jį kaip biologinį turtą, tačiau to kol kas dar nepadarė. Į apskaitą turi būti įtraukti ir rajono žvyrkeliai.

Eglė KUKTIENĖ

Savivaldybė su gyventojų pinigais tvarkosi teisingai, tačiau šios įstaigos buhalterės kartais padaro klaidų už vienas ar kitas paslaugas sumokėdamos ne iš toms paslaugoms skirtų išlaidų eilučių. Pavyzdžiui, už savivaldybei nupirktus telefonus sumokėta ne iš informacinių technologijų prekėms skirtos išlaidų eilutės, o iš skirtos ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidų eilutės. Tokį buhalterių neatidumą tvarkant buhalterinių ataskaitų dokumentus savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius vadina žmogiškomis klaidomis arba tiesiog aplaidumu.

Iš esmės informacija yra teisinga

Savivaldybės buhalterijos klaidos paaiškėjo auditoriams atlikus patikrinimą.

Nepaisant minėtų klaidų, auditoriai konstatavo, kad iš esmės savivaldybės buhalteriniai dokumentai atspindi tikrą ir teisingą informaciją apie savivaldybės finansinius rodiklius, veiklos rezultatus ir grynojo turto pokyčius.

Be to, auditoriai pastebėjo ir priminė apie metų metus besivelkančias „uodegas“, kurių iki šiol nė viena valdžia nesugebėjo sutvarkyti.

Ne tos eilutės

Savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė Kontrolės komiteto posėdžio metu aptarė kai kurias auditorių ataskaitoje įrašytas pastabas.

Arūnas Kacevičius pripažino, kad kai kurie audito tarnybos išreikšti pastebėjimai yra teisingi, tačiau daugumą buhalterių klaidų jis įvardijo kaip žmogiškas.

Ji išreiškė nuostabą, kad savivaldybės Apskaitos skyriuje dirbančios apskaitininkės ir buhalterės yra ne naujokės, šį darbą dirba ne vienerius metus, bet kai kurios jų daromos klaidos yra sunkiai suprantamos.

„Savivaldybės administracija tarybos narių užmokestį, įskaitant socialinį draudimą, apskaitė ne kaip darbo užmokesčio išlaidas, bet kaip kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidas.

Taip pat išmaniuosius telefonus už 3,8 tūkst. eurų įsigijo iš ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidų eilutės, nors turėjo įrašyti į informacinių technologijų prekių eilutę.

Už suteiktas konsultacijas viešųjų pirkimų procedūrų klausimais ir teisines paslaugas apmokėta iš kitų prekių ir paslaugų įsigijimo eilutės, o ne iš ekspertų ir konsultantų paslaugų įsigijimo išlaidų eilutės kaip turėtų būti“, – vardijo Z. Valiauskienė.

Auditoriai konstatavo, kad iš esmės savivaldybės buhalteriniai dokumentai atspindi tikrą ir teisingą informaciją apie savivaldybės finansinius rodiklius, veiklos rezultatus ir grynojo turto pokyčius.

Aut. past.

Žmogiškosios klaidos

Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pripažino, kad šios klaidos yra buhalterių aplaidumą, tačiau įvardijo tai kaip žmogiškąsias klaidas, kurios, tikimasi, nepasikartos.

„Svarbu tai, kad nei Valstybinei mokesčių inspekcijai, nei Sodrai jokių skolų nėra.

Lėšos suskaičiuotos ir pervestos teisingai, tiesiog buhalterė neapsižiūrėjo ir įrašė ne į tą eilutę.

Žinoma, to būti neturėtų, bet tai yra žmogiškoji klaida“, – sakė administracijos direktorius.

Jis pridūrė, kad tokių ir panašių klaidų būna randama kiekvienais metais. Kadangi kiekviena iš 26 buhalterių savivaldybės administracijoje yra atsakinga vis už kitą sritį, normalu, kad pasitaiko neatitikimų.

„Gerai, kad nėra jokių finansinių pažeidimų, o tokios klaidos atsiranda ne iš blogos valios.

Tai tokie techniniai, sakyčiau, smulkūs neatitikimai. Jų galima rasti kiekvienų metų auditorių ataskaitose“, – sakė A. Kacevičius.

Rado ir reikšmingų klaidų

Kontrolierė Zita Valiauskienė konstatavo, kad kai kurios savivaldybės buhalterių klaidos kartojasi kasmet.

Tačiau be šių neatitikimų, savivaldybės kontrolierės teigimu, rasta ir reikšmingų klaidų. Kai kurios iš jų randamos kasmet.

„Finansinių ataskaitų rinkinyje yra kelios reikšmingos klaidos.

Vis dar neapskaityti visi vietinės reikšmės keliai ir gatvės.

2020 metų lapkričio mėnesio rajono tarybos sprendimu buvo patvirtinti kelių sąrašai. Juos patvirtinus, mūsų apskaitos skyrius jų nesurašė, jų negalėjome rasti. Tačiau jie turi būti užregistruoti ir įvesti į apskaitą.

Taip pat netiksli nekilnojamųjų kultūros vertybių apskaita, neteisingai apskaityti baigti statybos darbai, negalima patvirtinti biologinio turto likučio teisingumo, apskaitoje neteisingai užfiksuotos ūkinės operacijos ir nustatyti trūkumai atliekant inventorizaciją“, – reikšmingas klaidas vardijo savivaldybės kontrolierė.

Klausimo niekas nesprendė metų metus

Tiesa, Kontrolės komiteto nariai iš karto atkreipė dėmesį, kad krašto gatvių ir kelių klausimas – senas kaip pasaulis, ir iki šiol niekas taip ir nepajėgė imti ir viską sutvarkyti.

Krašto gatvių ir kelių apskaitos klausimas – senas kaip pasaulis, ir iki šiol niekas taip ir nepajėgė imti ir viską sutvarkyti. Tačiau dabartinė valdžia pagaliau padės tašką dar vienoje metų metus trunkančioje istorijoje.

Aut. past.

Tiesa, panašu, kad ši netvarka tęsis ne ilgiau kaip iki kitų metų, ir dabartinė valdžia pagaliau padės tašką dar vienoje metų metus trunkančioje istorijoje.

„Per pastaruosius dvejus metus mes praktiškai visas gatves ir didžiąją dalį didesnių rajoninių kelių sutvarkėme. Likę praktiškai tik vietiniai seniūnijų keliai. Šiemet jų nebaigsime, bet kitąmet planuojame baigti juos tvarkyti.

Bus išspręsta ilgametė problema“, – žadėjo A. Kacevičius.

Jis pridūrė pripažįstantis ir dar vieną klaidą, kurią įvardijo kontrolierė – biologinio turto apskaita.

Praėjusių metų pabaigoje buvo įgyvendintas Akademijos parko projektas ir buhalterės turėjo įregistruoti jį, tačiau to nepadarė.

„Tai tikrai yra jų aplaidumas“, – sakė A. Kacevičius.

Statybos neįtrauktos, nes dokumentacija dar tvarkoma

Dėl kitų auditorės išskirtų reikšmingų neatitikimų administracijos direktorius taip pat turėjo ką pasakyti.

„Dėl baigtos statybos apskaitos yra taip, kad europiniai projektai po objekto pridavimo bent pusmetį dar būna dokumentų tvarkymo stadijoje. Tad didžioji dalis tų baigtų statybų šiuo metu ir yra šiame etape, dėl to ir nėra įtraukta į apskaitą.

Kai bus sutvarkyti visi dokumentai, tai ir šių objektų apskaita bus sutvarkyta taip, kaip reikia. Viskam savas laikas.“, – sakė A. Kacevičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video