Prie perėjų budėjo ir savanoriai

 Prie perėjų budėjo ir savanoriai

Vicemeras Paulius Aukštikalnis vieną rytą paskyrė budėjimui perėjose prie „Ryto“ progimnazijos./Organizatorių nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai pirmą kartą kartu su Lietuvos policijos pareigūnais patruliavo perėjose. Į kvietimą stiprinti bendruomenę atsiliepė ir vicemeras Paulius Aukštikalnis. Jis mielai prisijungė prie Raudonojo Kryžiaus Kėdainių skyriaus ir budėjo perėjoje prie „Ryto“ progimnazijos.

„Mūsų vaikai turi „neeilinius gebėjimus“: žygiuoja sau gatve su ausinukais, akys įsmeigtos į telefonus“, – sakė iki pamokų pradžios einančius dar apsimiegojusius vaikus atidžiai stebėjęs ir saugiai jiems pereiti gatvę padėjęs dviejų vaikų tėtis ir savanoris P. Aukštikalnis.

Savo socialinio tinklo paskyroje jis dar kartą atkreipė tėvelių dėmesį, kad kai kurie vaikai, deja, nežino paprastų saugumo taisyklių ir pakvietė juos rodyti pavyzdį savo vaikams: priminti taisykles ir patiems tvarkingai išleisti juos prie perėjų iš automobilių.

Vicemeras pastebėjo, kad kai kurie kėdainiečiai savo vaikus nesaugiai, pvz., į gatvės pusę išleidžia iš automobilio, stato automobilius neįgaliesiems skirtose vietose, sudėtingai manevruoja sausakimšame kelyje prie mokyklos, sustoja tiesiog ant pėsčiųjų perėjos.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kėdainių skyrius pasitelkė iš viso 7 savanorius, kurie budėjo rugsėjo 1-ąją ir 2-ąją dienomis ir savo darbą tęsia visą šią savaitę, kol mažieji eismo dalyviai kiek apsipras, o vyresnieji atnaujins žinias ir pasikartos taisykles.

Aut. past.

„Nelaukime, kol vaikus kažkas kada nors išmokys taisyklių. Rūpinkimės jais patys: paaiškinkime dar ir dar kartą svarbiausias taisykles. Tikrai pamačiau, kad iki nelaimės gali būti vienas žingsnis. Be to, ir ne visi suaugusieji laikosi taisyklių“, – sakė P. Aukštikalnis.

Jis susitarė su rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi, kad rugsėjį būtų sustiprintas dėmesys vaikams, žygiuojantiems perėjomis prie mokyklų. Po vasaros ne vienas yra išsiblaškęs ir pamiršęs, kaip elgtis einant keliu, gatve ar perėja. Taip pat tėvelius pasieks trumpa saugaus eismo informacija.  

„Be visų mūsų darbų ir iniciatyvų, kurias įgyvendiname, tai buvo nauja patirtis visam Raudonajam Kryžiui. Mūsų organizacija skuba į pagalbą ne tik ištikus nelaimei, bet noriai imamės ir prevencinių veiksmų. Tokia akcija padeda stiprėti visai bendruomenei“, – sakė Kėdainių skyriaus vadovė Eglė Kavaliauskienė.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kėdainių skyrius pasitelkė iš viso 7 savanorius, kurie budėjo rugsėjo 1-ąją ir 2-ąją dienomis ir savo darbą tęsia visą šią savaitę, kol mažieji eismo dalyviai kiek apsipras, o vyresnieji atnaujins žinias ir pasikartos taisykles.

Raudonojo Kryžiaus Kėdainių skyrius įsisteigė tik šiais metais. Tai vienas iš 16 Lietuvoje veikiančių skyrių. Raudonojo Kryžiaus savanoriai kartu su policijos pareigūnais, policijos rėmėjais ir šauliais budi 19 šalies miestų.

Keleivius galima vežti tik tam skirtomis arba specialiai pritaikytomis transporto priemonėmis ir tik jiems skirtose vietose.

Vežami žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai privalo būti prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis prisegimo sistemomis. Automobilių vairuotojai privalo užtikrinti, kad vežami vaikai naudotų įrengtas ir jiems pritaikytas prisegimo sistemas.

Išlipti ir įlipti galima tik tada, kai transporto priemonė visiškai sustoja.

Draudžiama vežti daugiau keleivių nei numatyta transporto priemonės techninėje charakteristikoje, taip pat vežti keleivius krovininio automobilio kėbule ar priekabose. Vaikus iki 12 metų draudžiama vežti mopedais, motociklais (išskyrus motociklus su priekabomis), triračiais ir visų rūšių keturračiais.

Einant per perėją, reikia būti budriems ir atidiems. Neišdykauti jose su draugais, nesinaudoti mobiliuoju telefonu, nedėvėti ausinių.

Tėveliai turi pasirūpinti, kad vaiko kuprinė ir viršutiniai drabužiai būtų su atšvaitais.

Tėvams pravartu žinoti, kad vaikus vežančio mokyklinio autobuso ar kitos transporto priemonės salone turi būti vienas lydintis asmuo. Lydinčio asmens funkcijas gali atlikti ir transporto priemonės vairuotojas. Jis turi užtikrinti saugų vaikų įlipimą ir išlipimą iš jos bei palydėti į kitą kelio pusę jaunesnius kaip 10 metų amžiaus vaikus. Pagal galimybes vaikus reikia įlaipinti ir išlaipinti stotelėse.

Draudžiama: išlaipinti vaikus važiuojamosios dalies pusėje, vežti daugiau mokinių negu įrengta sėdimųjų vietų, vežti stovinčius vaikus.

6 Komentarai

 • Per daug reklamos prieš rinkimus , be fotosesijų yra dar ir tiesioginiai su Kėdainiais neatidėliotini darbai , o budėjimuose gali dalyvauti nuo darbo nepriklausomi asmenys . Darbo metu reikia dirbti …

 • Ir ką bedarytų P.Aukštikalnis kažkam vis negerai ir blogai.Savo vaikus auklėkit, tėveliai, kad nesielgtų kaip laukiniai, patekę į civilizuotą aplinką.

 • Negaliu patikėti, šiomis melagienomis.
  Nuo rugsėjo 1 iki 9 rytais nuo 7.30 iki 8.10 budėjo Šaulių sąjungos, Kėdainių šauliai.
  Bet čia nė žodžio apie tai,
  Melo kojos trumpos.

 • Tiesiog Jorūnės komunikacija pasenusi, visi juokiasi, o ji galvoja kaip fainai kaip reklamuoju. Bent žmonių paklaustų. Pasakytų jie ką galvoja. Baisiai Jorūnė nemoka tų reklamų daryt, pažiūrėkit Dima kiek fb herbėjų turi. Tūksgančius. Savrbu paprastumas ir nuoširdumas, o ne kišimas visur žmoagsu be reikalo. Jorune prapilsi eilinį sykį

  • Keista kaip dimkos nestume nilka i rinkimus. Tas desimt kartu popurialesnis uz jos zentuka ir katro visi tik juokiasi

 • Jorüne, jazus Marija, tu kenki ir man ir ženteliiui, mumis gali susidometi VRK., gali vykri svarstymas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video