Prie buitinių atliekų konteinerių padangoms ne vieta

 Prie buitinių atliekų konteinerių padangoms ne vieta

Gyventojai, neturėdami kur dėti padangų, atsikrato jomis prie buitinių atliekų konteinerių. Už tai gresia administracinė bauda. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono savivaldybė kasmet skiria didžiules pinigų sumas bešeimininkių padangų tvarkymui. Pernai tokių padangų surinkta ir utilizuota net 180 tonų. Tačiau gyventojai neturėtų mėtyti padangų kur papuola. Jas reikėtų priduoti į parduotuves, kuriose nusipirko naujas padangas, arba į mieste esančią atliekų surinkimo aikštelę. Kėdainių rajono savivaldybė pažymi, kad prie buitinių atliekų konteinerių padangoms taip pat ne vieta.

Problema yra

Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė primena, kad nebereikalingas padangas reikėtų priduoti į parduotuves arba mieste esančią atliekų surinkimo aikštelę./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Išmetamų padangų kiekis tikrai didelis. Problema yra. Gyventojai padangų ne visada atsikrato humaniškais būdais.

Mūsų tikslas – kad kuo mažiau padangų būtų išmetama gamtoje.

Pastebime, kad ne visi pardavėjai yra sąžiningi ir priima iš žmonių jau netinkamas, sunaudotas padangas. O priimti jie jas turėtų.

Gyventojai, neturėdami kur dėti padangų, atsikrato jomis prie buitinių atliekų konteinerių.

Už tai gresia administracinė bauda, nes mes negalime toleruoti tokio teršimo prie buitinių konteinerių nei mieste, nei rajone“, – pažymėjo Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė.

Kėdainių rajono savivaldybė primena, kad iš kiekvieno gyventojo nemokamai priima net penkias padangas per metus. Jas tereikia atvežti į atliekų priėmimo aikštelę, esančią J. Basanavičiaus gatvėje už miesto katilinės.

Aut. past.

Situacija stebima

Kėdainių rajono savivaldybės specialistai nuolat stebi situaciją, analizuoja, taip pat organizuoja specialias prevencines akcijas.

„Mums rūpi, kad nebūtų teršiama gamta, o padangos turi būti tvarkomos taip, kaip yra nustatyta teisės aktų reikalavimuose, todėl bendradarbiaujame su Aplinkos apsaugos departamentu, su Viešosios tvarkos skyriumi, vykdome akcijas, patikrinimus, stebime situaciją“, – dėstė I. Matyžiūtė.

Didesnis dėmesys

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iki gegužės 31 dienos tikrins automobilių remontu užsiimančias įmones ir asmenis.

Itin atidžiai bus stebima asmenų, dirbančių garažų bendrijose, pavieniuose garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ar gamybinėse patalpose ir atliekančių transporto priemonių techninę priežiūrą, remontuojančių ir ardančių eksploatuoti netinkamas transporto priemones, veikla.

Kėdainių rajono savivaldybė primena, kad iš kiekvieno gyventojo nemokamai priima net penkias padangas per metus. Jas tereikia atvežti į atliekų priėmimo aikštelę, esančią J. Basanavičiaus gatvėje už miesto katilinės.

2 Komentarai

  • Nusiperki padangas ne sezono metu-pigesnės.po kažkurio laiko pasikeiti.Atveši į pirkimo vieta-pasius tave na…ji ir baigsis „turi priimti“.

  • Aha pabandykite kada taip padaryti niekas neims, jie sako mes tik parduodam o ne renkam dėkite kur norit nes jų ne imsime, jau bandžiau 😁

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video