Prekybos tinklai išima rusiškas ir baltarusiškas prekes, stabdo jų užsakymus

 Prekybos tinklai išima rusiškas ir baltarusiškas prekes, stabdo jų užsakymus

BNS nuotr.

BNS.lt inf.

Vienas didžiausių Lietuvoje mažmeninės prekybos tinklų „Maxima“ pranešė iš prekybos išimantis prekes, pagamintas Rusijoje ir Baltarusijoje. Be to, stabdomi tolesni užsakymai šių šalių tiekėjams. Užsakymus stabdo ir prekybos tinklas „Norfa“.

„Kaip ir iki šiol, sekame sąrašą juridinių asmenų, įtrauktų į ES sankcijų paketą ir nebendradarbiaujame su sankcijų sąraše esančiais tiekėjais“, – pranešė „Maxima“.

Anot jo, iki šiol rusiškos kilmės prekių pardavimai sudarė 0,8 proc. visų tinklo pardavimų, o didžiausią jų dalį sudarė alkoholiniai gėrimai, sausi pusfabrikačiai ir padažai bei karamelės, mažesnę dalį – arbata bei sausa bakalėja, pavyzdžiui, saulėgrąžos.

Baltarusiškos kilmės prekės „Maximoje“ sudaro 0,5 proc. visų pardavimų, o didžiąją jų dalį generuoja 50 prekių: alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, žuvies produktai, gematogenas.

Prekybos tinklas „Norfa“ teigia, jog rusiškų prekių likučius parduos, tačiau naujų užsakymų tinkle nebebus. 

„Užsakymų naujų iš Rusijos nebus, lygiai taip pat, kaip ir nėra užsakymų iš Baltarusijos po lėktuvo istorijos. Tai yra labai nedaug prekių, bet ne tame esmė, vadovybė priėmė tokį sprendimą ne dėl apimčių, o dėl to, kad prasidėjo karas“, – BNS sakė „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis. 

„Iki“ tinklo atstovė sako, kad baltarusiška produkcija bendrovė neprekiauja, o rusiškos produkcijos apimtys taip pat sumažintos iki minimalių. Vėliau ji patikslino, kad įmonė nusprendė parduoti likučius, o naujų užsakymų nebepriimti.

„Šiuo metu peržiūrime likučius, pagrinde yra degtinė ir keletas kitų produktų, ir darysime sprendimą“, – BNS sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Ji pabrėžė, kad visos prekės perkamos iš lietuviškų tiekėjų. 

Prekybos tinklas „Lidl“ teigė baltarusiška ir rusiška produkcija neprekiaujantis visai.

1 Komentaras

  • geriau vakarietiškas šlamštas!
    Kelsim lenkų ekonomiką!

    Durnumui ribų nėra!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video