Pratrūko dėl įžūlumo: kokie darbai gali būti vykdomi kapinėse?

 Pratrūko dėl įžūlumo: kokie darbai gali būti vykdomi kapinėse?

Kėdainietė pasipiktinusi Kėdainių Kauno g. esančiose kapinėse nuolat ir neatsakingai vykdomais darbais, kai darbininkų keliamos dulkės ir purvas nusėda ant svetimų kapaviečių ir nuvalyti jų nesiteikia./Skaitytojos nuotr.

Su „Rinkos aikštės“ redakcija susisiekė kantrybės netekusi kėdainietė, kuri pasakojo, kad įmonės, atliekančios kapaviečių tvarkymo darbus, tapo labai įžūlios ir nebepaiso jokių moralės normų, jau nekalbant apie pagarbą mirusiems bei jų artimiesiems. Anot moters, problema pagrindinėse Kauno gatvėje esančiose Kėdainių kapinėse jau yra įsisenėjusi, kuri prasideda pavasarį ir trunka iki rudens. O kapinių administratorė tik skėsčioja rankomis ir sako nieko negalinti padaryti, nes jos įmonių darbininkai tiesiog neklauso.

Prestižinė kapinių vieta virto statybų aikštele

„Per Kauno g. esančių kapinių centrinius vartus įvažiuoja įmonių darbininkai, ant pievelės, kur įvažiavus yra pirmasis vandentiekis, netoli gydytojos Teklės Bružaitės paminklo, pasistato automobilius, kartais vos ne ant T. Bružaitės kapo, atsidaro tas savo mašinas su smėliu, išsitraukia betono maišyklę, generatorių, pjovimo aparatą ir padaro vos ne statybų aikštelę, kurioje dirba, – pasipiktinusi kalbėjo skaitytoja. – Triukšmas didžiausias, atėjęs net prie kapo ramiai pastovėti negali. Vyras netgi vieną kartą sakė, kad fabriką čia padarė, vos su jais nesusimušė.

Samantė Mituzaitė-Palubinskienė: „Betonavimo darbai yra atliekami pačioje kapavietėje, todėl tai apsunkina situaciją. Išpurvintus kitų žmonių kapus turi sutvarkyti tie patys darbuotojai, kurie vykdo kapavietės rekonstravimo darbus. Ir norėčiau pridurti, kad labai apmaudu, jeigu įmonės arba pavieniai fiziniai asmenys, kurie atlieka kapavietės rekonstravimo darbus, po darbų nesusitvarko iki galo“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Anksčiau dar karutyje pasimaišydavo betoną ir nusiveždavo, kur reikia, o dabar jau net betono maišyklę pasistato, valdišką vandenį naudoja, kiek reikia, už kurį sumokame mes, visi mokesčių mokėtojai, o jie dirba per visą dieną, tai žinote, kiek vandens išnaudoja…

Taigi čia prestižinė kapinių vieta, pagrindinis takas. Kokie gali būti darbai čia? Ir išvis, kokie darbai gali būti vykdomi kapinėse? Yra už tvoros vietos, tegul įsirengia ten darbo vietą ir dirba.

Mes, paprasti žmonės, atvažiuojame į kapus, atsivežame kokių žemių ar skaldelės, tai rankomis nešame, o jiems, ponams, reikia įvažiuoti į vidų. Bet aš labiausiai pykstu, kad čia turi būti graži pievutė, o darbininkai ją pavertė statybų aikštele.“

„Taigi čia prestižinė kapinių vieta, pagrindinis takas. Kokie gali būti darbai čia? Ir išvis, kokie darbai gali būti vykdomi kapinėse? Yra už tvoros vietos, tegul įsirengia ten darbo vietą ir dirba. Mes, paprasti žmonės, atvažiuojame į kapus, atsivežame kokių žemių ar skaldelės, tai rankomis nešame, o jiems, ponams, reikia įvažiuoti į vidų. Bet aš labiausiai pykstu, kad čia turi būti graži pievutė, o darbininkai ją pavertė statybų aikštele.

Kėdainietė

Pasiūlė kreiptis į seniūniją

Kadangi redakcijai besiskundusios kėdainietės artimųjų kapas yra pirmoje eilėje prie tako, kai darbininkai dirba, pjausto, dulkės, purvas pasklinda ant kapavietės.

„Nuėjusi vieną vakarą aplankyti kapo, išsigandau – visas mano kapavietės paminklas nuo dulkių buvo pilkas, šalia esantis paminklas taip pat. Buvo kapinėse ir daugiau žmonių, visi matė, buvo pasipiktinę.

Vieni žmonės iš Kauno buvo atvykę, sakė, kad ten tokių dalykų nebūna, klausė, ar čia yra koks nors administratorius. Sakiau, kad yra kapų prižiūrėtoja, kuriai daug kartų buvo sakyta, rodyta, bet niekas nieko nedaro“, – istorija dalijosi moteris.

Skaitytojos nuotr.

Jos teigimu, po pastarojo apsilankymo ant artimųjų kapo, grįžusi namo ji dar kartą paskambino kapinių prižiūrėtojai, klausė, kas tąkart dirbo toje vietoje. Kapinių prižiūrėtoja įvardijo įmonę, tačiau kėdainietė baiminasi įvardinti įmonę, nes neturi konkrečių įrodymų apie minėtos įmonės darbuotojų neatsakingą elgesį. Vis tik susiradusi internete tos įmonės direktorės telefoną, jai paskambino.

„Paprašiau, kad atvažiuotų pažiūrėti, ką jos darbininkai padarė, bet ji sakė, kad yra išvykusi ir negali atvažiuoti. Aš jai pasakiau, kad kreipsiuosi į žiniasklaidą, tačiau ji prašė niekur nesikreipti, o problemą išspręs, kai grįš. Bet nelaukiau, pati, pasiskolinusi iš žmonių laistytuvą, dvi valandas ploviau išpurvintą paminklą, – pasakojo pašnekovė. – O kai kapinių prižiūrėtojai pasakiau, kad nežinau, nuo ko pradėti, kur kreiptis, ji man tik pasakė: „Jeigu yra kokia problema, reikia kreiptis į seniūniją“.

„Nuėjusi vieną vakarą aplankyti kapo, išsigandau – visas mano kapavietės paminklas nuo dulkių buvo pilkas, šalia esantis paminklas taip pat. Buvo kapinėse ir daugiau žmonių, visi matė, buvo pasipiktinę. Vieni žmonės iš Kauno buvo atvykę, sakė, kad ten tokių dalykų nebūna, klausė, ar čia yra koks nors administratorius. Sakiau, kad yra kapų prižiūrėtoja, kuriai daug kartų buvo sakyta, rodyta, bet niekas nieko nedaro.

Kėdainietė

Rekonstrukcijai reikalingas leidimas

Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė „Rinkos aikštei“ pateiktuose atsakymuose pažymėjo, jog „už kapinių priežiūrą yra atsakingas kapinių prižiūrėtojas, jis bendradarbiauja su seniūnija, jeigu iškyla klausimai, susiję su kapinių priežiūra. Pagal 2023 m. gegužės 26 d. Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos sprendimą Nr. TS-155 „Dėl laidojimo ir kapinių lankymo Kėdainių rajono savivaldybės viešosiose kapinėse tvarkos aprašo patvirtinimo“, asmenų prižiūrimose kapavietėse pastatyti statiniai yra jų nuosavybė. Už jų priežiūrą, būklę atsakingi asmenys, prižiūrintys kapavietes“.

„Rekonstruojant kapines kapavietės prižiūrėtojas turi kreiptis į kapinių prižiūrėtoją arba seniūniją ir tokiu būdu informuoti raštiškai apie kapavietės rekonstrukciją. Negalima vykdyti kapaviečių rekonstrukcijos darbų to nesuderinus su kapinių prižiūrėtoju arba seniūnija“, – taisykles paaiškino seniūno pavaduotoja.

Jos teigimu, nėra draudžiama įvažiuoti į kapinių teritoriją fiziniams arba juridiniams asmenims, kurie vykdo kapaviečių statinių statybos darbus, tvarkymo darbus, kai šiems darbams atlikti reikalingas medžiagas ar įrankius sudėtinga gabenti iki kapavietės be transporto.

„Tačiau fiziniai ar juridiniai asmenys, atvežę ir iškrovę medžiagas ar įrankius, nedelsdami privalo išvažiuoti iš kapinių“, – pažymėjo S. Mituzaitė-Palubinskienė.

„Fiziniai ar juridiniai asmenys, atvežę ir iškrovę medžiagas ar įrankius, nedelsdami privalo išvažiuoti iš kapinių.

S. Mituzaitė-Palubinskienė

Taisyklėse nėra numatyta jokios atsakomybės

Seniūnijos atstovė sutinka, kad, kiek tai yra įmanoma, atliekant rekonstrukcijos darbus kuo daugiau pasiruošiamųjų darbų būtų atliekama ne kapinių teritorijoje.

„Tačiau betonavimo darbai yra atliekami pačioje kapavietėje, todėl tai apsunkina situaciją.

Išpurvintus kitų žmonių kapus turi sutvarkyti tie patys darbuotojai, kurie vykdo kapavietės rekonstravimo darbus. Ir norėčiau pridurti, kad labai apmaudu, jeigu įmonės arba pavieniai fiziniai asmenys, kurie atlieka kapavietės rekonstravimo darbus, po darbų nesusitvarko iki galo“, – pateiktuose atsakymuose rašė seniūno pavaduotoja ir pridėjo, kad konkrečiai šis minėtas atvejis jai nėra žinomas.

Pasidomėjus, ar kapinių taisyklėse yra numatyta kokia nors atsakomybė už minėtus pažeidimus, S. Mituzaitė-Palubinskienė sakė, kad tokių nuostatų jose nėra numatyta.

15 Komentarai

 • Kokia nenormali. Gal klimaksas trečius metus? Jei negalite ramiai pastovėti prie kapo, gal jau ženklas prigulti į jį? Vis garsus žemė sumažintų. Ir nereikia postringauti, kad kažkas turi valyti tamstos paminklą. Kapavietė ir visi joje esantys statiniai yra ją prižiūrinčio asmens nuosavybė, todėl niekas neturi teisės kelti koją į svetimą nuosavybę be leidimo. Pasiguglinkite enciklopedijose, kas yra nuosavybė.

  • Proto bokstas-enciklopedas,o gal paprssčiausias pedas?

   • Tiesiog skaitau kartais. Ir ne tik parduotuvės laikraščius. Bet jei tikslas buvo mane įžeisti, tada pernelyg susireikšminote, jei tikite, kad man rūpi jūsų epitetai. Taip pat patarčiau bent pavartyti knygas kartais ir dar nepriimti visko asmeniškai. Suprantu, kad egocentrikui sudėtinga įsivaizduoti, kad jo nepuola ir nereikia gintis, bet aš jumis tikiu. Patikėkite savimi ir jūs.

  • giedriau parašykit kur gyvenat,norėčiau po langais pasituštinti,permesdamas per tvora š…,savo nuosavybe pats susitvarkysit nes tai parašyta enciklopedijose.

   • Akivaizdu, kad tai jau padarėt, nes beveik kasdien randu ir susitvarkau, nes mano nuosavybėje. Kaimynai neateina sutvarkyti ar lapų sugrėbti. Gal į enciklopediją įrašyti, kad kaimynai privalo mano kiemą tvarkyti? Tada visi žinos.

 • Nieko sau kaip atrodo kapiniu pagrindinis takas. Tai ner ko cia ir stebetis kad padare statybos aikstele .Seniunija tegu pirma tvarkingai islieja taka ar sudeda plyteles .

 • Visiškai nesuprantu straipsnio esmės… Įmonė žinoma,dirbusios įmonės savininkė sutiko sutvarkyti kapavietę,kam buvo reikalingas šitas straipsnis???? Nuo šių metų, dėl visų kapų rekonstrukcijų yra rašomi prašymai, radot „apkakotą“kapą, kreipiatės į kapinių sargę ir Jums pasakys,kas Jums ta kapą „išmozojo“… Ar Jūsų visų kapus turi sužiūrėti kapinių sargė?
  Etatiniai straipsnių rašytojai,iš neturėjimo ką veikti…. Dar keista,kaip čia Tamulio neapkaltino…..

  • Neturi ką rašyt šūdus ir rašinėja. Jau gėda.

 • Uz tvoros gali daryti ka nori, kapinese cia ne statybu aikstele, tik padarytu ka, tai per zabtus gautu net nedvejojant

  • sakyčiau,nusikalstama veikla.Gerai čia vienas sako-pasistatai tą ,,mešalką“už vartų ir gazuoji betoną tačkute.Ne prūdai reikalingi kapo pamatėliams.Būtų šlapios kapinės,tai kažin ar kas lįstų ten nuklimpti?O tie dabartiniai generatoriai vos ne po pažasčia nešami,jei reikia ką ten pjaustyt.Ir būtina sutvarkyt kitus apneštus dulkėmis antkapius.Sąžinė kažkam visomis keturiomis šlubuoja…Ir kam čia ant seniūno tuoj viską karti reikia?Sutvarkė medžius ir ačiū už tai.

 • Turėtų vietinė valdžia šalia kapų skirt plotą, kur statybininkai ruoštu medžiagas ir cementą kapų tvarkymui. Civilizuotai, o ne taip kaip dbr chaotiškai, kai su masinom statybiniai po kapines važinėja

 • Ką čia saugot ir nuo ko. Ta gatvė baisi ir nuo dulkių nesam visi apsaugoti. Yra darbų kuriuos reikia atlikt greit ir kam čia su karučiu draskyt sveikatą tipo čia labiau pagarbos bus. Darė padarė. Sakė sutvarkys. Kam tas straipsnis?

 • Išbarškinsiu ir išniekinsiu jūsų sušiktus kapus susireikšminę sovietikai viskas nuo komunistų tų gėlių ir žvakių statymas ir visokio šūdo dėliojimas. Bloga darosi matyt lietuviai mėgsta ruskelių tradicijas. Jūs man švesit helovyną apkeutėliai !!

 • Aišku mačau visose kapinese aplankem miruses gimines!.okeip mašinos ivažoja su savo daikteis ir dirba!.o ka?.ta poniute?.Galvoja tvarkitojaiARKLEIS!!!. TAMPIS. Net užtvaros.Simvoliskai apvalis irkiek vienas atejas lankit savo mirusii.Davalis, datvarkis del to ir ateinam.!ir ner ko kaltint
  Darbotaju ar jos ROBOTAI. AZ EINU NUPLAUTI,IRA VANDO IR NIEKO NE KALTINU!!MATEI TAKAS .JOKINGA. ČANE PONĖS TAKOS JUS PADAROT KAPAVIETE O KITI DARIS IR DARIS.
  KAD JUSU KAPAVIETE PALI KELIE .TEIP JAŪ GAVOSI.

 • Jūsų paminklas irgi iš dangaus nenusileido. Paminklai ir visą kitą be darbo neatsiranda, o maišyklė tai ne naujiena, senai pamiršti lobiai betonui maišyti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video