Policijos patruliai kėdainiečius gąsdina teisėtai?

 Policijos patruliai kėdainiečius gąsdina teisėtai?

BNS nuotr.

„Rinkos aikštės“ redakciją pasiekė susirūpinusios skaitytojos skundas, kuriame buvo rašoma: „Nežinau kaip kituose rajonuose, bet Kėdainių rajone ir mieste tamsiuoju paros metu policininkai tiesiog siaučia ir baugina. Vietoj to, kad stabdytų įprastai, jie privažiuoja iš galo ir stabdo įsijungę švyturėlius nepadarius net jokio pažeidimo. Esą blaivumo patikrinimas ir kiša pūsti triūbelę. Toks stabdymo būdas kaskart labai išgąsdina, kad net širdis per gerklę verčiasi, nors nieko blogo ir nepadarei. Ir tai vyksta vos ne kiekvieną kartą, kai važiuoji vėlai vakare“. Taigi, skaitytoja klausia, kodėl taip yra – ar tai nauja priemonė, nauja stabdymo mada?.. Ar tikrai jie gali tokiu būdu stabdyti eiliniam patikrinimui, jei nepadarytas joks pažeidimas? Ar tikrai pareigūnai nesupranta, kad tai sukelia tiek vairuotojui, tiek keleiviui stresą? O gal čia tik Kėdainiuose pareigūnai taip smaginasi nuolat?

Yra du būdai sustabdyti transporto priemonę patikrinimui

Atsakydama į minėtus klausimus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė sakė, jog toks automobilių stabdymo būdas yra teisėtas ir nepažeidžiantis jokių teisės aktų.

„Pareigūnai transporto priemones stabdo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (toliau – ANK) nustatyta tvarka. Pagal galiojančius teisės aktus yra du būdai, norint sustabdyti transporto priemonę patikinimui:

Odeta Vaitkevičienė: „Policijos pareigūnai, atsižvelgę į paros laiką, eismo intensyvumą bei kitas aplinkybes, patys individualiai pasirenka stabdymo būdą ir vietą“./Asmeninio archyvo nuotr.

1. Uniformuoto policijos pareigūno reikalavimas sustabdyti transporto priemonę išreiškiamas duodant signalą lazdele arba mojant skrituliu su raudonu atšvaitu skersai transporto priemonės judėjimo krypties.

2. Pareigūno reikalavimas sustabdyti transporto priemonę taip pat gali būti išreiškiamas įjungus patrulinės motorinės transporto priemonės mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėlius per garsiakalbį liepiant sustoti“, – aiškino O. Vaitkevičienė.

Policinės priemonės vykdomos rūpinantis pačių gyventojų saugumu

Ji taip pat pažymėjo, jog sprendimus, kada ir kaip stabdyti automobilius, pasirenka patys pareigūnai.

„Policijos pareigūnai, atsižvelgę į paros laiką, eismo intensyvumą bei kitas aplinkybes, patys individualiai pasirenka stabdymo būdą ir vietą“, – komentavo Kauno AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja. 

Jos teigimu, policijos pareigūnai, vykdydami policines priemones, turi teisę stabdyti visas transporto priemones.

Sprendimus, kada ir kaip stabdyti automobilius, pasirenka patys pareigūnai.

O. Vaitkevičienė

„Taip pat norime akcentuoti, kad įvairios policinės priemonės vykdomos rūpinantis pačių gyventojų saugumu – kad keliuose įvyktų mažiau eismo įvykių, kad būtų mažiau sužeistų ir žuvusių eismo įvykiuose, kad mažiau gyventojų sėstų vairuoti būdami apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių-psichotropinių medžiagų“, – kalbėjo O Vaitkevičienė.

Policijos atstovės duomenimis, įvairių tokių priemonių metu praėjusiais, 2023-iaisiais, metais Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė per 250 neblaivių vairuotojų. 100 vairuotojų buvo nustatytas vidutinis arba sunkus girtumo laipsnis (daugiau kaip 1,5 prom.), dar 152 vairuotojams – lengvas girtumo laipsnis. 3 neblaivūs vairuotojai sukėlė eismo įvykius.

Siekdami užtikrinti eismo saugumą, pareigūnai ir toliai vykdys įvairias prevencines, policines priemones.

27 Komentarai

 • O teisėtai flakonais išjunktais važinėja ir pone sako kaip šūnis iš po kampo puola?!

  • issiblaivyk, debilas

   • Ne be reikalo Ukrainoje didžiausias procentas koloborantų,buvo tarp mentų,ne kitaip ir čia būtų.

   • Kas yra duxas? Pieno milteliai dar nepaleido?

 • Yra gera priežastis kodėl policininkų „garbė“ ir „orumas“ ginami įstatymo, be to įstatymo joks sveiko proto žmogus niekaip neįrodytu kad policininkai turi nors kruopele garbės ar orumo.

  • O kaip kitaip sustabdyti apsvaigusius, ar gerenčius….. normalus stabdymas su švyturėliais, bijo tie kas prisidirbe

   • Patarčiau jums pasiskaityti apie stabdymo tarnybiniu automobiliu tvarką….

   • Nuopisos mentai

  • Kaip ta Odeta Vaitkevičienė ir už policijos ir už gaisrininku darbus(o kartais ir nuotikius) atsakinga-komentuoja?Bajava moteriškė,tikriausiai ant dvieju taburetku sėdi(apžergus).

   • Mentai visai suzverejo!Kad tik daugiau prisikisti i savo kisenes!Neturi nei gedos,nei sazines.Tikri vagys.

 • Juk jie viską visada teisėtai ir pagal įstatymus daro.Antai buvo straipsnis,kur sulaužytais šonkauliais ir perdurtu plaučiu vyriokas papasakojo,kad jį ištempė į koridorių kur nėra kamerų ir, primygę kojomis,atsakančiai lupo.Tai milicininkas paaiškino,kad viskas buvo nepažeidžiant įstatymo,nes kabinete mat yra elektronikos ir kompiuterių,kuriuos bijota sudaužyti.Sulaužyti šonkauliai žmogui perdūrė plaučius ir tai pripažinta nesunkiu sveikatos sutrikdymu.Milicistas gavo baudą ir toliau ,,gina,padeda ir saugo“…Ačiū Dievui,kad ne pas mus tai buvo.

  • Cia tu gavai i kupra?matosi mazai

   • ne aš gavau,o kitas žmogus.Nors jis teisme ir įrodė,kad buvo sužalotas,bet mentas , už ,,gynimą ir saugojimą“ gavęs baudą , toliau kaip niekur nieko dirba.Tad linkiu tau,vaniučka,užsiraut ant tokio.Tada galėsi ir paironizuoti.

 • Kaip ta Odeta Vaitkevičienė ir už policijos ir už gaisrininku darbus(o kartais ir nuotikius) atsakinga-komentuoja?Bajava moteriškė,tikriausiai ant dvieju taburetku sėdi(apžergus).

  • Bet kodėl karo policija stabdo patrulius

 • Nu tikrai,jei žmogui ,,širdis per gerklę veržiasi ,,tai negalima tokių stabdyti…..

  • Vienus per gerkle,kitus per subine

   • Taip, sustabdo ir pradeda domėtis, iš kur ar į kur važiuoji, ką veži.
    Arba paklausus sustabdymo priežasties, atsako, o gal tu cigaretes veži.
    Manau, kad tokie stabdymo būdai be konkrečios priežasties yra neteisėti, bet pabandyk pasiginčyti……Pažystamas pasiginčijo, tai per dieną po kelis kartus stabdydavo

 • Kad elementariu dalyku nemoka cia Kedainiuose pareigunai, nei prisistatyti vardo pavardes, nei koks patrulis, ilenda naktim paobelei i krumus ir parpe kol negauna iskvietimo

  • Nes tarnaut i tokį mažą miestą gali ateiti tik kaimietukas, visiškai be jokio potencialo tapti kažkuo daugiau.

 • Aišku, kad taio stabdyti be priežasties yra neteisėta. Policijos veiklos įstatyme aiškiai yra apibrėžtos ribos, kada ir kokiomis aplinkybėmis galima stabdyti transporto priemonės. Taip kad ponia arba nežino arba nenori žinoti ir komentuoja klaidinančiai.

 • O kaip kitaip visokius alkašus,beteisius ir kitokius urodus sugaudyti važinejančius laužais be tech, be draudimo? Man iki lemputes kad stabdo ar diena ar nakti.Jei as žinau kad nieko nepazeidziau tai gali nors ir kas 10 km stabdyti.O tas dejuotojas turbut kazka prisidirbes yra kad bijo policijos stabdymu

  • O kas duos patiems palicajasm prasipust? 🙂

   • Daug lakanciu pagavo….geri medziokles plotai,tai ir patruliuoja…mieste vaziavimas ant 30 nepades

 • Jonavoj turbut nestabdo

 • jei esi blaivus ir tvarkingai važiuoji – ką gi trukdo ,tegul stabdo nematau jokio kriminalo tik mūsų labui

 • gal pamato pagal mašinos duomenis,kad ji nedrausta,be techapžiūros ar šeimininkas teises pragėręs,tai ir stabdo.Bet jei dėl paklausimo kur važiuoji,tai ain jie po velnių.Atsimenu,moteriškė vėlavo į Druskininkų autobusą ir man priekaištavo,kad tyčia neskubu ir ji tikrai pavėluos.Autobusą pagavom dar stoties aikštelėje,bet jei būtų bičiuliai dėl greičio sustabdę,tai jau tikrai būtų buvę amba…Nors jiems būtum irgi įtartinas,jei lėtai važiuotum.Ypač naktį ar anksti ryte.Trišalėj Tilto gatvės sankryžoje mėgo budėti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video