„Po magnolijomis“ – romanas apie sielos tvirtybę

 „Po magnolijomis“ – romanas apie sielos tvirtybę

Rūta ŠVEDIENĖ

Knygos viršelyje parašyta: „Autentiškas ir už širdies griebiantis romanas visiems „Ten, kur gieda vėžiai“ skaitytojams“. Tai mane ir sugundė perskaityti šią knygą, nes „Ten, kur gieda vėžiai“ man labai patiko. Na, ir „Po magnolijomis“ nebloga, bet truputį ir nuvylė, matyt, per daug tikėjausi. Labai gražus knygos viršelis. Išleido leidykla „Alma litera“ 2022 m. Iš anglų kalbos vertė Violeta Karpavičienė.

Ar rekomenduoju skaityti? Taip. Tiems, kas nemėgsta labai sudėtingų tekstų, didelio intelektualumo, kas ieško gyvenimiškų, paprastų siužetų. Nėra tai nei autentiška, nei labai originali knyga, bet įspūdis neblogas. Priminė ir „Apšviestoji“ ir „Ten, kur gieda vėžiai“ ir net „Visos Alisos Hart gėlės“, – tad jei patiko šios knygos, sužavės ir ši istorija.

Knygos paskutiniame viršelyje pristatoma taip: „Nepaprasta istorija apie paprastą JAV pietuose gyvenančią šeimą. Apie praradimus ir sielos tvirtybę, apie iššūkius ir tikrąsias vertybes, apie rasinę nelygybę, diskriminaciją, Holokaustą, psichikos ligas ir dar daug ką. Gyvenimiškas romanas, kuriame neišvengiamai viena ar kita forma atpažinsite ir save.

1980 m. nedideliame Pietų Karolinos valstijos miestelyje Magnolijoje gyvena paprasta tabaką auginančių ūkininkų Fosterių šeima. Vyriausiai iš šeimos vaikų – Ostinai – tėra trylika metų, kai gimdydama dvynukus netikėtai miršta jos motina. Paauglė priversta tapti šeimos gelbėtoja: ji turi pasirūpinti ir šešiais jaunesniais broliais bei seserimi, ir nelaimės palaužtu tėvu Deividu.

Dar iki nelaimės Deividas Fosteris buvo subūręs Magnolijos Pirmąją prasčiokų bendruomenę – keistą likimo nuskriaustų, pažemintų ar tiesiog sunkumų turinčių keistuolių ir nepritapėlių grupelę. Būtent šie žmonės ir tampa pirmaisiais žmonėmis, ištiesusiais pagalbos ranką tiek Deividui, tiek Ostinai, tiek visai Fosterių šeimai.

„T.I. Lowe rašo neįtikėtinai grakščiai, nuostabiai atskleisdama paslapčių kainą, kuomet galima pasikliauti kitų žmonių pagalba. Ši istorija kupina įvairiapusių, simpatiškų veikėjų, kiekvieną jų pavaizduojant su nepaprastu supratimu ir užuojauta. „Po magnolijomis“ jus neabejotinai įkvėps ir sukels susižavėjimą“, – rašytoja Francine Rivers.“

1 Komentaras

  • Galvojau,kad romanas apie partškolinę Gžybowską,KGB duotu slapyvardžiu Magnolija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video