Planuoja pertvarkas policijoje ir ugniagesių pajėgose

 Planuoja pertvarkas policijoje ir ugniagesių pajėgose

Vidaus reikalų ministerijoje pučia pertvarkų vėjai – po poros metų atsinaujins Lietuvos policija, bus siūlomi pokyčiai ir priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms. /BNS/Eriko Ovčarenko nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Vidaus reikalų ministerija (VRM) planuoja ugniagesių pajėgų ir policijos pertvarką. Kėdainiuose pasklido kalbos, esą ketinama naikinti policijos komisariatą paliekant tik nuovadą. Tačiau VRM tą neigia ir sako, kad policijos pertvarkos metu policijos sistema bus sujungta į vieną juridinį asmenį, veiklą organizuojant penkių apygardų principu. Pokyčiai siūlomi ir savivaldybių priešgaisrinėms tarnyboms. 

Komisariatų nenaikins

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė VRM atstovas Dainius Daukša, policijos komisariatų naikinti neplanuojama – jis patikino, kad toks dalykas net nėra ir nebuvo svarstomas.

„Kėdainių r. policijos komisariatas yra vienas didesnių policijos komisariatų, kuriame užimta per 70 pareigybių ir kuris turi pakankamai didelį veiklos krūvį, todėl tokie pasikeitimai nebūtų efektyvūs ir nėra svarstomi“, – teigė D. Daukša.

Jis pridūrė, kad priešingai – planuojama įsteigi dar keturis naujus policijos komisariatus. Nuo 2024 metų imtų veikti Marijampolės, Alytaus miesto ir rajono, Utenos ir Tauragės rajonų policijos komisariatai. 

Sujungs

Tiesa, Policijos departamento siūlomos reformos metu policijos sistema bus sujungta į vieną juridinį asmenį, veiklą organizuojant penkių apygardų principu. Tikimasi, kad sumažinus juridinių asmenų skaičių bus efektyviau organizuojama policijos veikla, o ir papildomų lėšų tam nereikės. Tiksliau, veikiausiai, sumažės vadovaujančius postus užimančių asmenų.

„Pertvarka siekiama policijos pareigūnų žmogiškuosius išteklius nukreipti į veiklos ir reagavimo padalinius, dirbančius arčiausiai gyventojų.

Policijos pertvarka leistų gyventojams operatyviau susisiekti su pareigūnais – bus vykdoma informacinių technologijų plėtra, patogiau, greičiau priimami ir aptarnaujami gyventojai. Papildomos policijos pajėgos bus skiriamos ir darbui seniūnijose – tiek miesto, tiek kaimiškose vietovėse“, – pridūrė VRM atstovas. 

Ministerija sako, kad pokyčiai padės ir geriau aprūpinti pareigūnus, sudarys galimybes skirti konkurencingą atlyginimą ir taip apskritai padidinti vidaus tarnybos sistemos patrauklumą. 

Pertvarkos palies ir ugniagesius

Tuo tarpu ilgus metus podukros vietoje likę ugniagesiai taip pat gali sulaukti pertvarkos, tiesa – savanoriškos.

Kaip sakė VRM ministrė Agnė Bilotaitė, bus siūloma pabandyti ugniagesių pajėgas jungti su valstybinėmis.

„Artimiausiu metu turėtumėme paleisti pilotinį projektą, kurio metu savivaldybei savanoriškai sutinkant tame projekte dalyvauti, apjungsime savivaldybės priešgaisrines pajėgas su valstybės priešgaisrinėmis pajėgomis į vieną dalinį“, – sakė ministrė. 

Tokių pokyčių tikslai yra kone identiški policijos reformos tikslams – geresnis reagavimas, pareigūnų aprūpinimas ir patrauklesnis atlyginimas. 

Tiesa, pernai ugniagesiams atlyginimai augo maždaug 10 proc. 

Tuo tarpu Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas sakė apie tokį VRM planą net nežinantis ir komentuoti jo negalintis. 

6 Komentarai

 • Kėdainiuose policijos pareigūnų ir tai mažai, dar nori visko mažint.

 • Paštą atėmė, ligon inę baigia sugriaut, policijos greit neliks, geležinkelio traukinių mažėja, o didėja tik KAINOS. Nu ir prisigyvenom prie konservatliberalų.

  • O Latvijoje ir Estijoje kainos tai neišaugo???
   Emigruok į Ruskyną, galėsi Putkai asmeniškai padėkot, kad karą sukėlė, nes dėka jo karo kainos visur pasaulyje išaugo.

   • Pasirodo, kad kainų kilimą pas jankius diktuoja Putinas!
    Pats bidenas taip pareiškė savo gyventojams ir siūlo dėl kainų kilimo kreiptis į Putiną.
    O viena ministrė vokietka pasiūlė sąskaitas už maistą siūsti taip pat Putinui.
    O mes ką darysim?

 • Juos dulkina drg landsbergio šaika,o jie putiną ar dar kokį šeivamedį kaltina…O aš,va,karklų priskirtau pavasarį ir kūrensiu popigiaja sau pečialą nebijodams dėl ožio kainų už šildymą didinimo.

 • kad požarnikus pertvarkys į policijantus,o tuos į gesintuvus…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video