Pirmoji pavasario šventė J. Paukštelio progimnazijoje – Kaziuko mugė

 Pirmoji pavasario šventė J. Paukštelio progimnazijoje – Kaziuko mugė

Kovo 3 d. Juozo Paukštelio progimnazijoje  šurmuliavo tradicine tapusi Kaziuko mugė.

Kaziuko mugės ištakos Lietuvoje siekia XVII a. pradžią. Spėjama, kad kaip tik nuo Šventojo Kazimiero  palaikų perkėlimo 1636 m. į Katedrą ir prasideda Kaziuko mugės istorija. Tada Katedroje imti rengti šv. Kazimiero atlaidai, o neatskiriama atlaidų dalimi visada buvo taip vadinamas „kermošius“.

Ši šventė labai populiari ir mūsų mokykloje. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius bei bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Ir šį ankstyvą rytą  koridoriai  kvepėjo pyragais ir riestainiais, visus ateinančius į mokyklą pasitiko liaudiškos muzikos garsai. 

Mugės metu  skardeno jaunųjų prekybininkų balsai, raginantys pirkti pačią geriausią prekę, jiems antrino pirkėjai, besiderantys dėl mažesnės kainos, skimbčiojo skaičiuojamos monetos. Mokinių darbeliai džiugino akis ir glostė mugės lankytojų širdis. Pirkėjai Kaziuko mugėje galėjo įsigyti rankų darbo  dirbinių, įvairiausių suvenyrų.

Buvo prekiaujama popieriaus gaminiais, papuošalais iš karoliukų ir vilnos, odos, gamtinės medžiagos ir keramikos dirbiniais. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių. Pradinių klasių mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai labai atsakingai ruošėsi mugei ir tai patvirtina ne tik prekių gausa ir grožis, bet ir kruopščiai papuošti prekystaliai.

Džiugu, kad prekeiviai nepamiršo laikytis  prekybos kultūros taisyklių ir maloniai bei mandagiai bendravo su pirkėjais.  Nesunku buvo pastebėti, kad pirmiausiai išpirko tuos gaminius, kurie buvo dailiai įpakuoti, atrodė skaniai ir estetiškai, žinoma, svarbi buvo ir nedidelė kaina.  Mugėje apsilankė ne tik visi progimnazijos darbuotojai, bet buvo matyti ir mokinių tėvų, senelių, mažųjų šeimos narių. Vieni grožėjosi įspūdingais sukurtais dirbiniais, kiti mėgavosi pardavinėjimu ir pirkimu, o štai treti linksmai trypčiojo pagal muziką. Retas namo grįžo tuščiomis rankomis, nešėsi namiškiams lauktuvių iš Kaziuko mugės.

Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių metu mokosi ne tik kultūringai bendrauti, derėtis, bet ir džiaugtis draugų sukurtais meniškais dirbiniais, pasisemti kūrybinių idėjų. Šis renginys yra tradicinis ir jau „skaičiuoja“ dešimtmečius. Džiaugiamės visų patirtomis akimirkomis ir kviesime susitikti  kitais metais!

Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Žydrė Čivilienė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video