Per valandą vaikas 10 kartų melagingai pranešė apie degančius namus ir kitas nelaimes

 Per valandą vaikas 10 kartų melagingai pranešė apie degančius namus ir kitas nelaimes

Apie įvairias nelaimes pranešėjas Bendrąjį pagalbos centrą informavo net dešimt kartų. Tarnyboms atskubėjus ir patikrinus visas pranešėjo nurodytas vietas paaiškėjo, kad joms tiesiog buvo pameluota./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių mieste pirmadienio popietę aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – gausios ugniagesių, medikų ir policijos pajėgos ieškojo gaisro ir kitų nelaimių, kurių realiai net nebuvo. Tarnyboms atskubėjus ir patikrinus visas pranešėjo nurodytas vietas, paaiškėjo, kad joms tiesiog buvo pameluota. Melagingai net dešimt kartų per vieną valandą apie nelaimę pranešusio vaiko tėvams gresia atsakomybė.

Apie degantį namą

Bendrasis pagalbos centras 16 val. 20 min. gavo pranešimą, kad Kėdainių miesto Rūtų gatvėje dega namas.

Ant kojų sukeltos didelės specialiųjų tarnybų pajėgos – į minėtą gatvę pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Dotnuvos ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai. 

„Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai atliko žvalgybą. Jokių gaisro požymių nebuvo. Pranešimas melagingas“, – konstatavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Džiuginta Vaitkevičienė.

Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusio vaiko tėvams gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2000 eurų.

Aut. past.

Dešimt kartų         

Tądien apie įvairias nelaimes minėtas pranešėjas Bendrąjį pagalbos centrą informavo net dešimt kartų.

Tarnyboms atskubėjus ir patikrinus visas pranešėjo nurodytas vietas, paaiškėjo, kad joms tiesiog buvo pameluota.

„Nuo 16.15 val. iki 17.14 val. iš to paties telefono buvo skambinta numeriu 112 dešimt kartų. Visi skambučiai būtų traktuotini kaip piktybiniai, trukdantys.

Skambinęs vaikas melavo, kad dega namas, kad pabėgo jo šuo, teiravosi, kaip jaučiasi operatoriai. Skambinta be SIM kortelės.

Nepaisant to, kad operatorė įtarė, jog pranešimas melagingas ir pažymėjo apie tai kortelėje, informacija buvo perduota priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms.

Tikslaus adreso nebuvo, todėl buvo atlikta tik teritorijos žvalgyba“, – „Rinkos aikštę“ informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Bendrasis pagalbos centras primena, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.

Aut. past.

Gresia bauda

Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusiam asmeniui gresia bauda. Šiuo atveju atsakomybė gresia vaiko tėvams.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Kartais pasitaiko

Bendrojo pagalbos centro operatorius, kaskart atsiliepdamas į skambutį numeriu 112, yra pasirengęs ekstremalios situacijos valdymui, pagalbos prašymo priėmimui ir pranešimo apie pagalbos poreikį perdavimui skubiosios pagalbos tarnyboms.

Deja, ne visi pagalbos prašymai būna tikri – vis dar yra nemažai atvejų, kai skubiosios pagalbos numeriu 112 skambinama be reikalo.

Bendrasis pagalbos centras primena, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.

1 Komentaras

  • Tai ką dabar tėvams daryti,kad jų pusdurniukas priskambinėjo?Fiziškai bausti negalima,o tokiam debiliukui-pro vieną ausį įeis,pro kitą išeis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video