Per kiek laiko atsiperka elektromobilio įkrovimo stotelės įrengimas?

 Per kiek laiko atsiperka elektromobilio įkrovimo stotelės įrengimas?

Kiekvienas vairuotojas suka galvą, kaip važiuoti ekonomiškiau ir elektromobilių savininkai nėra išimtis. Kad krovimo stotelės įrengimas namuose gerokai palengvina gyvenimą, abejonių nekyla, tačiau daugelis vis dar dvejoja dėl to, kada įkrovimo stotelės įrengimas atsipirks. Nors tikslų atsipirkimo terminą ir lemia daugybė veiksnių, trumpai apžvelkime, kas lemia atsiperkamumo laikotarpio trukmę.

Ar verta turėti nuosavą įkrovimo stotelę?

Visų pirma, pradėkime nuo to, ar apskritai verta tokią stotelę turėti namuose (garaže). Iš tikrųjų nuosava įkrovimo vieta padeda sutaupyti daugybę laiko, tausoti elektromobilio bateriją, o turint gerą elektros planą, dar ir sutaupyti. Apskritai, krauti elektromobilį namuose visada bus pigiau nei viešosiose stotelėse, net jei tas skirtumas ir nedidelis. Juk viešosios stotelės – tai verslas, kuris siekia uždirbti pelną.

Tačiau negalima neįvertinti patogumo ir laisvės, kurią vairuotojams suteikia įkrovimo stotelės įrengimas namuose – jie gali krauti transporto priemonę tada, kai patogu jiems; galima pamiršti eiles prie stotelės, laukimą ir kitus nepatogumus. Tai nemateriali nauda, tačiau planuojant investuoti į krovimo įrangą, negalima jos pamiršti.

Kiek kainuoja įkrovimo stotelės įrengimas?

Norint pasakyti tikslią sumą, reikia žinoti visas aplinkybes ir techninius parametrus: įkrovimo stotelių kainos priklauso nuo daugybės veiksnių, tokių kaip prekės ženklas, galingumas, funkcionalumas ir kt. Visgi dažniausiai prireikia kelių tūkstančių investicijos.

Alternatyva gali būt įkrovimo stotelės nuoma – tokiu atveju mokėsite už įrangos montavimą ir nuomą, tačiau neteks iš karto išleisti didelės sumos. Tai patogu ir leidžia mėgautis visais elektromobilio privalumais be didelių investicijų. Tačiau nepamirškite, kad įkrovimo stotelės įrengimas gali kainuoti ir pigiau, jei pasinaudosite valstybės parama elektromobilių įkrovimo stotelėms, o nuomos atveju paramos negausite.

Koks įkrovimo stotelės atsiperkamumo terminas?

Jei norite sužinoti tikslų terminą, kada jūsų investicijos į elektromobilio krovimo stotelę atsipirks, teks paplušėti skaičiuojant. O jei skaičiuoti patys nemokate ar nemėgstate, kreipkitės į specialistus, kurie įvertins visus veiksnius ir tiksliai apskaičiuos atsiperkamumą. Visgi galioja esminė taisyklė: kuo daugiau kilometrų kasdien įveikiate, tuo greičiau įkrovimo stotelės įrengimas atsipirks. O tikslus terminas priklauso ir nuo turimo plano, ir nuo pasirinktos įrangos, ir nuo paties elektromobilio. Įtakos taip pat turi ir elektros kainų svyravimai, bet viešose stotelėse krauti bateriją visada kainuos brangiau – tai faktas.

Dvejoti ar elektromobilio įkrovimo stotelės įrengimas apskritai atsipirks – neverta. Juk vos ją įsirengę galėsite mėgautis patogumu ir sutaupysite daugybę laiko. O net ir nedaug važinėjant, galiausiai, įrangos pirkimas ir montavimas tikrai atsipirks, tačiau tai užtruks kiek ilgiau. Tai rimtas argumentas nedvejoti dėl įrengimo ir jau šiandien pasirūpinti komfortu ir mėgautis savo elektromobilio galimybėmis kasdienėse kelionėse.

1 Komentaras

  • Shudo primalet,o atsakymo jokio i klausima.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video