Šiandieną vyks statybos sektoriaus darbuotojų streikas

 Šiandieną vyks statybos sektoriaus darbuotojų streikas

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Penktadienį, gegužės 13 dieną, nuo 12 valandos iki vakaro, pusdieniui bus stabdomi statybos darbai valstybinės reikšmės ir visuomeninės paskirties objektų statybvietėse ir keliuose. Akcija „Stabdome statybą“, kurią inicijuoja Lietuvos statybininkų asociacija ir asociacija „Lietuvos keliai“, siekiama atkreipti dėmesį į dėl karo Ukrainoje drastiškai išaugusias žaliavų kainas, kurios verčia įmones vykdyti projektus nuostolingai. Vis dėlto nei viena Kėdainių statybos bendrovė prie streiko neprisijungia.

Prarastų trečdalį milijardo

Kaip informuoja Lietuvos statybininkų asociacija, statybos sektoriaus įmonės tapo situacijos įkaitėmis, kai dėl pasaulyje smarkiai pabrangusių energetikos šaltinių ir žaliavų, jos priverstos vykdyti tęstinius projektus senomis kainomis.

Vyriausybė savo ruožtu neskuba reaguoti į susidariusią situaciją, pavyzdžiui, nesirenka indeksuoti statybų kainų ar ieškoti kitų sprendimų.

Asociacija skaičiuoja, kad jei taip tęsis ir toliau, statybos bendrovės ims masiškai atsisakinėti projektų, tad artimu metu gali nutrūkti daugiau kaip 150 valstybės objektų statybos visoje Lietuvoje, kurių projektų vertė – daugiau nei 300 mln. eurų.

Statybos sektoriaus įmonės tapo situacijos įkaitėmis, kai dėl pasaulyje smarkiai pabrangusių energetikos šaltinių ir žaliavų, jos priverstos vykdyti tęstinius projektus senomis kainomis.

Aut. past.

Brangimas, nematytas dešimtmečius

„Kai kur statybos pabrango daugiau kaip 50 proc.

Tokio staigaus ir didelio brangimo nematėme jau kelis dešimtmečius, todėl įmonės negalės įgyvendinti sutarčių pasiūlytomis kainomis. Išeitį būtų galima rasti, jeigu Vyriausybė dėl karo Ukrainoje leistų rinkos dalyviams indeksuoti kainas.

Vis dėlto Vyriausybė, sprendimų priėmėjai ir politikai ignoruoja statybininkų ir kelininkų prašymus kartu ieškoti sprendimo ir neįtraukia šio klausimo į politinę darbotvarkę“, – teigė LSA prezidentas Dalius Gedvilas ir pridūrė, kad situacijos pagerėjimo nenusimato – priešingai, problemos tik gilės.

Tuo tarpu asociacijos „Lietuvos keliai“ vykdomasis direktorius Šarūnas Frolenko sakė, kad laiku nepriėmus tinkamų sprendimų, gali prasidėti masiniai įmonių bankrotai.

„Kelių statyba ypatinga tuo, kad jos užsakovas išimtinai yra valstybė ir jos valdomos įmonės bei savivaldybės, todėl tik nuo jų sprendimo priklauso ar sektorius išliks gyvybingas, ar prasidės visai šalies ekonomikai pavojinga bankrotų banga“, – sakė Š. Frolenko.     

Kėdainiečiai nesijungia

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo „Lietuvos kelių“ ir LSA atstovai, nei viena krašto statybos sektoriaus įmonė prie streiko jungtis neplanuoja.

3 Komentarai

 • Dabar konservams Netas rūpi.Ju planuose bet kokia kaina (kartu su šratais) įvaryti Rusija į tupika.Lazda turi ir kitą galą,kuris jau baudžia savus.

 • Jei kam ir veikia sankcijos tai tik Europai 😀 Nu bet koncervu ir laisveciu rinkejai juk pakentesit del vertybiu 😉

 • Vyriausybei nei statybininkai, nei kelininkai nerūpi!
  Jiems dabar svarbiausia pasidaryti šou su ukrainiečiais.
  Tik kažkodėl tie vadinami ukrainiečiai net tarpusavyje šneka rusiškai!?
  Vadinasi, pagrinde rusakalbiai bėga nuo nacikų ir banderininkų žiaurumų.
  O kur dar partnerystės įstatymo prastūmimas prisidengiant šou su pabėgėliais ir visokiom rezoliucijom prieš Rusiją!
  Va, kas dabar jiems svarbiausia!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video