Pažadai mažinti valdininkų skaičių lieka neįgyvendinti

 Pažadai mažinti valdininkų skaičių lieka neįgyvendinti

Nors prie rajono vairo stoję liberalai žadėjo mažinti valdininkų skaičių, panašu, kad šie pažadai liko tik tuščiomis kalbomis. Vėl didėja valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičius. Net keturiais naujais komunalinio ūkio darbuotojų etatais galės džiaugtis Kėdainių miesto seniūnija, o savivaldybės administracija savęs taip pat neskriaudžia – joje irgi atsiranda vienas papildomas etatas.

Pirmiausia sumažėjo, o paskui išaugo

Kėdainių valdininkų gretos – it nepajudinamas monolitas. Nors jau kuris laikas žadama ženkliai sumažinti mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomų klerkų gretas, tai padaryti, regis, itin sudėtinga.

Šie pažadai skamba deklaratyviai, o reali situacija liudija ką kita. Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistės Stasės Brigienės teigimu, 2014 metais nustatytas didžiausias leistinas valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičius siekė 133,5 etato, 2015 metais – 132,5 etato, o štai 2016 metais – vėl grįžo į tą patį skaičių ir siekia 133,5 etato.

Taigi, valdančiųjų pažadai mažinti valdininkų armiją papildys jau ir taip gana pilną neišpildytų pažadų krepšelį.

Dar keturi etatai

Neseniai paaiškėjo, jog Kėdainių miesto seniūnijai ir pačiai savivaldybei prisireikė daugiau darbuotojų. Kokį darbą žadama patikėti žmonėms, kuriems atlyginimas bus mokamas iš mokesčių mokėtojų lėšų?

[quote author=“Aut. past.“]Kėdainių miesto seniūnijoje atsiras 4 papildomi komunalinio ūkio darbuotojų etatai.[/quote]

Nuo 2017 m. sausio 1 d. vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą administruos savivaldybės administracija. Dėl to savivaldybėje šios rinkliavos administravimui bus įsteigtas papildomas etatas, sumažinant kaimiškosiose seniūnijose po 0,3 etato darbuotojo, kurie apskaičiavo ir tvarkė vietinę rinkliavą už komunalines atliekas.

Kėdainių miesto seniūnijoje taip pat atsiras 4 papildomi komunalinio ūkio darbuotojų etatai. Kaimiškų seniūnijų sąskaita bus sutaupyti trys etatai, taigi bendrai etatų skaičius padidės dviem. Dėl to reikės kur kas daugiau lėšų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms, taigi savivaldybės išlaidos padidės dar 15 tūkst. 700 eurų.

Seniūnui trūksta darbininkų

Padidinti etatų skaičių seniūnijoje prašė Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis. Jo teigimu, kasdieniams komunalinio ūkio darbams trūksta darbo jėgos. Tuo metu, kai kitos savivaldybės aplinkos tvarkymo, medžių genėjimo ir kitas paslaugas perka, Kėdainiuose visa tai norima daryti patiems.

„Aš pats parengiau raštą ir kreipiausi, kad Kėdainių miesto seniūnijai būtų skirti keturi papildomi komunalinio ūkio darbininkų etatai. Mieste yra daug įvairių darbų, o kol kas komunalinio ūkio darbininkų etatai seniūnijoje vos du.

Darbininkai mieste genės ir pjaus medžius, tvarkys želdynus, taip pat atliks įvairius darbus parke. Dabar reikia griauti autobusų stotelių paviljonus. Darbuotojai dirbs ne tik mieste – yra ir kaimiškos teritorijos, kur ir kelkraščiai užaugę, ir genėti reikia, kur daugybę metų viskas apžėlę.

Na visokie darbai, įvairios problemos, kurias reikia spręsti greitai. Nes dabar, kai kažkas nutinka, nespėjam greitai sureaguoti. Darbų apimtys yra didelės ir su dviem darbininkais apsisukti neišeina.

Pelėdnagių seniūnijoje dirbdamas turėjau tris komunalinio ūkio darbininkus, o čia, mieste, turiu tik du. Tai negali lyginti kaimiškos seniūnijos su miestu – na truputį trūksta logikos, kad mieste vos du darbuotojai buvo“, – kalbėjo V. Tamulis.

Įmonės samdyti nenori?

Miesto seniūno teigimu, tokiems darbams atlikti teoriškai būtų galima samdyti ir įmonę. Anot valdininko, operatyvumo nebūtų galima tikėtis, o ir išlaidos esą gerokai išaugtų.

[quote author=“Aut. past.“]Ko verti anksčiau skambėję užmojai mažinti valdininkų skaičių ir taip taupyti mokesčių mokėtojų pinigus?[/quote]

„Įmonė tikrai pigiau neatsieitų. Kiekvieną dieną atsiranda įvairiausių problemų – tai medis kur nuvirtęs, tai takelis kur įgriuvęs. Reikia turėti žmogų po ranka, kad galėčiau ką nusiųsti, kad sutvarkytų. Seniūnija turi autokeltuvą, tad turėsime ir žmones, kurie galės dirbti tokius darbus. Viskas vyks ir greičiau, ir efektyviau.

Jeigu būtų įmonė pasamdyta, tikrai nepavyktų efektyviai spręsti tokių bėdų ir pinigai būtų tikrai visai kitokie. Aišku, galima nusamdyti įmonę, kad tvarkytų aplinką miesto parke, bet visa tai kainuotų kokius tris kartus brangiau“, – tikino V. Tamulis.

Padidėjo aštuoniais etatais

Kėdainių miesto seniūnijoje etatų skaičius per trejus metus ženkliai išaugo. Kodėl seniūnijai prireikė naujų darbuotojų?

„Policijos pareigūnams nustojus per vaizdo kameras stebėti miestą, teko pasamdyti darbuotojus, kurie dirbtų šį darbą. Iš pradžių buvo nusamdyti du vaizdo kamerų stebėtojai, vėliau – dar du. Ir dar keturi papildomi etatai numatyti po paskutinio Tarybos posėdžio“, – vardijo V. Tamulis.

Taigi 2014 metais seniūnijoje buvo 31,75 etato, o šiemet – jau 39,75.

Vicemerei – dar vienas etatas

Ko verti anksčiau skambėję užmojai mažinti valdininkų skaičių ir taip taupyti mokesčių mokėtojų pinigus?

Gana simboliškai šiame kontekste atrodo ir paties mero elgesys. Prie miesto vadovo vairo stojęs S. Grinkevičius, iš pradžių ketinęs turėti tik visuomeniniais pagrindais dirbsiančią mero pavaduotoją, vėliau persigalvojo.

Formuojant savivaldybės valdančiųjų komandą būtent dėl to, kad vicemerė neturi etato, administracijos direktoriui buvo paskirti du pavaduotojai. Tiesa, dabar tai skamba gana ironiškai – ypač po to, kai paskutinio Tarybos posėdžio metu buvo suabejota administracijos direktoriaus ir jo pavaldinių kompetencija.

O pasigirdusios kalbos, kad savivaldybės administracijos aparatas yra perteklinis buvo numalšintos tik „tam kartui“. Juk galutinis rezultatas – du administracijos direktoriaus pavaduotojai ir visu etatu dirbanti, atlyginimą gaunanti mero pavaduotoja.

Stebint šiuos procesus, natūraliai kyla klausimas – ar valdančiųjų priešrinkiminiams pažadams mažinti valdininkų skaičių, bus lemta išsipildyti?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video