Patys teršia, patys verkia

 Patys teršia, patys verkia

Štai šiuose maišuose – sukimštos žaliosios ir statybinės atliekos. Sodų bendrijose žaliąsias atliekas privalu kompostuoti arba išsiviežti patiems, o statybinių atliekų niekas iš sodų bendrijų ir neprivalo rinkti./Skaitytojos nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Šiukšlėmis nukrauti konteineriai jau tapo vienu populiariausių gyventojų skundų. Klausimas „už ką mes mokame, jei pilna šiukšlių?“ yra tikra temos klasika. Visgi kartais atrodo, kad gyventojai pamiršta, kas tomis šiukšlėmis konteinerius nukrauna – ogi jie patys.

Žinoma, ne visi. Tiems, kurie seka atliekų išvežimo grafikus, rūšiuoja, specifines atliekas išveža į aikšteles arba kantriai laukia komunalininkų pasirodymo prieš šiukšles išmesdami visiems panosėn, tikriausiai yra skaudu matyti kaimynų neatsakingą ir net piktavališką teršimą.

Riogso mėnesį

„Rinkos aikštę“ labai dažnai pasiekia gyventojų skundai dėl vienoje ar kitoje vietoje susikaupusių šiukšlių, kurių niekas neskuba išvežti.

Neretai nei savivaldybės Bendrasis skyrius, nei seniūnija, nei patys atliekų vežėjai apie susidariusią gyventojų netenkinančią situaciją nė nežino.

Visai neseniai kraštietė informavo „Rinkos aikštę“ apie Vasariškių soduose neišvežamas atliekas.

Atsiųstos fotografijos buvo išties iškalbingos – milžiniška krūva maišų, drabužių, statybinių atliekų riogsojo šalia komunalinių ir rūšiavimo atliekų konteinerių. Pasak pranešėjos, jau kone mėnesį laiko.

Paklausta, ar apie situaciją informavo seniūniją, sodų bendrijos pirmininką ar komunalininkus, trumpai nukirto: „Pirmininkė pati važinėja tuo keliu, tai nemanau, kad nemato“.

Savivaldybė tikina taip pat negavusi jokio gyventojo skundo dėl Vasariškių sodų bendrijoje susikaupusių atliekų.

Negalima krauti, bet prikrovė

Su Vasariškių sodų bendrijos pirmininke susisiekti žurnalistams nepavyko. Tuo tarpu Kėdainių rajono savivaldybės Bendrasis skyrius, pasidomėjęs, kodėl toks kiekis atliekų taip ilgai neišvežamas, išsiaiškino, kad dėl tokio vaizdelio kaimynai gali padėkoti vieni kitiems.

Maišuose – žaliosios atliekos, kurių vežėjas net neturi išvežti, ir statybinės atliekos, kurios vežamos kartą per mėnesį.

Nors komunalininkai ir turi surinkti šalia konteinerių sudėtas komunalines atliekas, ne laiku numestų statybinių atliekų jie surinkinėti kas kartą neprivalo.

„Atliekų vežėjas Vasariškių soduose komunalines atliekas iš bendro naudojimo konteinerių vežė ir veža vieną kartą per savaitę pagal patvirtintą grafiką.

Šalia minėtų konteinerių buvo susikaupusios žaliosios atliekos ir ne pagal grafiką numatytomis dienomis paliktos didelių gabaritų atliekos.

Atliekų vežėjas pagal galiojančią sutartį neprivalo surinkti žaliųjų atliekų, todėl siekiant išspręsti susidariusią situaciją Vilainių seniūnija geranoriškai sutiko sutvarkyti draudžiamoje vietoje paliktas atliekas“, – informavo savivaldybės Bendrojo skyriaus specialistai.

Kas savaitę

Kaip ir minėjo Bendrasis skyrius, iš sodų bendrijų komunalinės ir specifinės (išskyrus žaliosios ir statybines atliekas) atliekos išvežamos pagal UAB „Ekonovus“ parengtus ir su Kėdainių rajono savivaldybės administraciją bei seniūnijomis suderintus grafikus.

Kėdainių rajono savivaldybės interneto svetainėje skelbiamame grafike nurodoma, kad iš Vasariškių komunalinės atliekos išvežamos kiekvieną trečiadienį.

Specifinės atliekos iš Vasariškių sodų išvežamos kartą per mėnesį – trečią mėnesio antradienį.

Kas yra specifinės atliekos? Čiužiniai, seni baldai, seni santechnikos įrenginiai, buityje susidarančios elektronikos atliekos, elektros prietaisai, dviračių, automobilių padangos. Specifinės atliekos nėra tas pats, kas statybinės atliekos: t.y. gipskartonis, seni langai, putplastis, mediena ir t.t.

Žaliąsias atliekas sodų savininkai privalo kompostuoti arba nemokamai pristatyti į Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Zabieliškio k. tel. 8 682 55 785 bei Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai).

Šalia bendro naudojimo konteinerių palikti statybines ir žaliąsias atliekas griežtai draudžiama.

Iš gyventojų specifinės atliekos nemokamai priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai). Čia galite priduoti:

·     Didelių gabaritų atliekas (iki 500 kg);

·     Neribotą kiekį stiklo, popieriaus, plastiko, metalo atliekų;

·     Buityje susidarančias elektros ir elektroninės įrangos atliekas (liuminescencinės lempos iki 30 vnt., kitos elektronikos atliekos neribojama);

·     Padangas (iki 5 vnt.);

·     Buityje susidarančias pavojingas atliekas (akumuliatoriai ir elementai – neribojama, kitos atliekos iki 50 kg);

·     Statybines atliekas (iki 300 kg);

·     Asbesto stogo dangos atliekas (iki 10 lapų arba iki 100 kg).

Detalesnė informacija teikiama telefonu 8 682 55784.

1 Komentaras

  • Prie visų sodų ( Pašilių, Justinavos) yra pastatyti konteineriai žaliosioms atliekoms, tai kodėl nėra prie Vasariškių sodų. Vieni turi kompostuoti, kitiems nereikia. Kuo jie išskirtiniai. Ne visi turi galimybę kompostuoti žaliąsias atliekas. Pastatykite konteinerį ir reikalas bus išspręstas, nereikės niekam rašinėti ir kvailai teisintis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video