Pastatė rūpintojėlį Bučionių kaimui įamžinti

 Pastatė rūpintojėlį Bučionių kaimui įamžinti

Daug nemigo naktų, kūrybinių valandų paaukojo bučioniškis Antanas Petrulaitis, droždamas rūpintojėlį Bučionių kaimui įamžinti. Administracinius klausimus padėjo spręsti Vilainių seniūnas Antanas Bružas, kuris taip pat mielai susitiko su bučioniškiais./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kiekvienam žmogui brangi jo gimtinė, kraštas, kuriame prabėgo patys gražiausi vaikystės metai. Tik vieni bet kada gali aplankyti savo gimtinę, o kiti, deja, ne, nes kadaise buvusioje kaimo teritorijoje dabar plyti laukai ir miškai. Tačiau gimtinė gyva žmonių širdyse. Puikiausias to įrodymas – Vilainių seniūnijos Bučionių kaimo buvę gyventojai, kurie norėdami įamžinti savo gimtąjį kaimą pastatė rūpintojėlį.

Gyventojų inciatyva

Gražią iniciatyvą sugalvojo Amelija Petrulaitytė-Katinienė, kuri dabar yra Lietuvos Bočių Utenos bendrijos pirmininkė.

Moteris kilusi iš Bučionių kaimo, todėl ji rūpinosi, kad prieš savaitę vykusioje šventėje Šventybrastyje susirinktų kuo gausesnis  būrys tėviškėnų, Bučionių kaimo gyventojų.

„Tai labai graži bučioniškių iniciatyva. Nors Katinienė dabar gyvena Utenoje, jos brolis skulptorius – Panevėžyje, o visi kiti bučioniškiai išsibarstę po visą Lietuvą, tačiau nemažai jų sugužėjo į Šventybrasčio kapines, kur buvo atidengtas rūpintojėlis jų gimtinei atminti“, – pasakojo šio krašto aktyvi gyventoja seniūnaite išrinkta Rasa Kisielienė.

Šventybrastyje susirinkusieji dalijosi savo priminimais iš vaikystės, kuri prabėgo šiuose kraštuose./Asmeninio archyvo  nuotr.

Nemigo naktys

Daug nemigo naktų, kūrybinių valandų paaukojo bučioniškis Antanas Petrulaitis, droždamas rūpintojėlį Bučionių kaimui įamžinti.

Administracinius klausimus padėjo spręsti Vilainių  seniūnas Antanas Bružas, kuris taip pat mielai susitiko su bučioniškiais.

Mokslininkė odontologė Alina Petrulaitytė-Pūrienė ir mokytoja Amelija Petrulaitytė-Katinienė dalijosi džiaugsmo akimirkomis Šventybrastyje.

Visi susirinkusieji dalijosi savo priminimais iš vaikystės, kuri prabėgo šiuose kraštuose.

Savo gimtojo kaimo įamžinimui buvę Vilainių seniūnijos Bučionių kaimo gyventojai pastatė rūpintojėlį.

Aut. past.

Plyti laukai

Buvusioje Bučionių  kaimo teritorijoje dabar plyti laukai ir miškai. Tačiau gimtinė gyva žmonių širdyse.

Rašytinių šaltinių duomenimis, Bučionių kaime prieš šimtą metų gyveno 132 gyventojai, po pusšimčio metų jų sumažėjo perpus, o 1984 metais kaime liko registruotas vos vienas.

1989 metų visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, Bučionių kaime gyventojų jau nebebuvo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video