Pasielgė neatsakingai – neužgesintus pelenus supylė į konteinerį - rinkosaikste.lt

Pasielgė neatsakingai – neužgesintus pelenus supylė į konteinerį

 Pasielgė neatsakingai – neužgesintus pelenus supylė į konteinerį

Plastikiniame konteineryje rūko supilti pelenai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Nors ugniagesiai gelbėtojai nuolat aiškina, kad neužgesintų pelenų negalima pilti į konteinerius, tačiau vis pasitaiko atvejų, kai žmonės elgiasi neatsakingai. Prieš keletą dienų toks atvejis užfiksuotas Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Pašilių kaime esančioje „Chemiko“ sodų bendrijoje. Didelių nuostolių išvengta tik per plauką.

Pranešė gyventojai

Sausio 20-ąją, 16 val. 42 min., Bendrasis pagalbos centras sulaukė pranešimo, kad Pašilių kaimo Labūnavos gatvėje dega plastikinis konteineris.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti ugniagesiai gelbėtojai. Jiems atvykus paaiškėjo, kad iki nelaimės buvo likęs vos vienas žingsnis – plastikiniame konteineryje rūko supilti pelenai.

Dar kelios minutės ir galėjo užsidegti šiukšlės, o nuo šių – ir pats konteineris. Laimei, dūmus pastebėjo ir tarnybas iškvietė gyventojai. Atskubėję ugniagesiai pelenus užgesino. Nuostolių išvengta.

Kėdainių rajono savivaldybė skaičiuoja, kad gaisrų, kuomet sudega konteineriai, metu patiriami milžiniški nuostoliai.

Aut. past.

Neatsargi žmonių veikla

Šį kartą nuostolių išvengta. Konteinerio keisti nereikės, jis nesugadintas. 

Ugniagesiai pažymi, kad plastikiniai konteineriai dega ypač greitai, o Kėdainių rajono savivaldybė skaičiuoja, kad gaisrų, kuomet sudega konteineriai, metu patiriami milžiniški nuostoliai.

Vieno antžeminio konteinerio „Molok“ kaina – 1 475 eurai.

Primena taisykles

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė primena gyventojams, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių, kitaip gresia ne tik baudos, bet gali tekti ir atlyginti žalą savivaldybei.

„Norime gyventojams priminti, kad jie privalo laikytis Bendrųjų gaisrinių saugos taisyklių.

Šių taisyklių 156 punkte sakoma, kad smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų, o laikyti nedegioje taroje – ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų“, – dėstė E. Dumčienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video