Parlamentines lėšas taškęs parlamentaras sumanė „išsiskalbti“

 Parlamentines lėšas taškęs parlamentaras sumanė „išsiskalbti“

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Parlamentaras Vytautas Bakas, per praėjusius metus ištaškė daugiau kaip 18 tūkst. 262 eurus mokesčių mokėtojų pinigų, kuriuos deklaravo kaip išlaidas, susijusias su parlamentine veikla.

Vieną sumą paprašė paneigti, bet nutylėjo, kur išleido kitą

Naujienų portalui rinkosaikste.lt paskelbus publikaciją „Kadencijai besibaigiant: ar atspėsite, kuris kėdainietis labiausiai taškė Jūsų pinigus?“, kurioje buvo analizuojama, kiek kėdainiečiai Seimo nariai išleido parlamentinių lėšų, šioje publikacijoje paminėjus Seimo narį V. Baką ir straipsnio autorei padarius viso labo tik techninę klaidą, nekeičiančią reikalo esmės (nuo to nei didėja, nei mažėja parlamentaro ištaškyta pinigų suma), to pakako, kad politikas pasinaudotų proga ir pultų gelbėti savo reputaciją.

Parlamentaras redakcijai atsiuntė reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją, nurodydamas, kad 2023 metais jo deklaruota išlaidų draudimui suma ne 5 tūkst. eurų, o 882,69 euro, tad publikacijos sakinys „Nors vis dėlto tai, kad Seimo narys Vytautas Bakas sugebėjo automobilio draudimui išleisti 5 tūkstančius eurų, dar labiau šokiruoja“, neatitinka tikrovės ir turi būti paneigtas.

Atsiprašome p. V. Bako už šią techninę klaidą ir paneigiame šį sakinį. Tačiau skaitytojus informuojame, kad žurnalistės paminėtus 5 tūkst. eurų V. Bakas tikrai išleido, tik reikalaudamas paneigimo, matyt, tiesiog „pamiršo“ paminėti, kam juos išleido.

O jei tiksliau – 5 tūkst. 87 eurus ir 65 centus!

Šiuos pinigus parlamentaras V. Bakas išleido transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui!

Tad atitaisome techninę klaidą. Parlamentinių išlaidų suvestinėje transporto priemonės draudimo ir transporto priemonės eksploatavimo eilutės surašytos viena šalia kitos, tad netyčia jos ir buvo sumaišytos, tad sakinys turėjo skambėti taip: „Nors vis dėlto tai, kad Seimo narys Vytautas Bakas sugebėjo transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui išleisti 5 tūkst. 87 eurus ir 65 centus, dar labiau šokiruoja.“

Nutylėta suma – tik dalis parlamentinei veiklai išleistų pinigų

Panašu, kad V. Bakas, pasinaudodamas technine redakcijos klaida, bandė „išsiskalbti“. Pareikalavęs paneigimo ir nurodęs draudimui išleistą mažesnę pinigų sumą, nutylėjo, kam iš tiesų išleido daugiau kaip 5 tūkstančius eurų. O juos, kaip jau minėta, politikas skyrė transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai, remontui.

Tačiau ir ši suma – tik dalis jo išleistų pinigų.

Štai kam Seimo narys Vytautas Bakas leido mokesčių mokėtojų pinigus 2023 metais kaip parlamentines lėšas:

Banko sąskaitos aptarnavimas, pavedimų mokesčiai – 12,00 Eur

Biuro, kompiuterinės, programinės įrangos įsigijimas – 1 090,17 Eur

Biuro, kompiuterių, kitos kompiuterinės technikos nuoma – 203,03 Eur

Gėlės – 503,75 Eur

Kvalifikacijos tobulinimas – 3 508,00 Eur

Pašto prekės ir paslaugos – 378,13 Eur

Periodinių leidinių ir laikraščių prenumerata – 65,00 Eur

Prieigos prie duomenų bazių prenumerata – 33,99 Eur

Renginio dalyvių maitinimo paslaugos – 98,00 Eur

Renginio Seime organizavimo paslaugos – 50,82 Eur

Suvenyrai (įsigyti iš Seimo nariui pervestų lėšų) – 350,00 Eur

Suvenyrai (išduoti iš sandėlio) – 2 042,20 Eur

Taksi paslaugos, viešojo transporto bilietai – 61,40 Eur

Tarnybinių telekomunikacijų paslaugos – 569,83 Eur

Teisinės pagalbos paslaugos – 917,73 Eur

Telekomunikacijų ir interneto paslaugos – 113,74 Eur

Transporto priemonės draudimas – 882,69 Eur

Transporto priemonės eksploatavimas, techninė priežiūra, remontas – 5 087,65 Eur

Transporto priemonės nuoma ekskursijai į Seimą – 530,00 Eur

Viešosios informacijos rengėjų teikiamos paslaugos – 1 764,40 Eur.

Iš viso V. Bako paslaugų ir prekių įsigijimo išlaidų, susijusių su parlamentine veikla suma per vienerius 2023 metus siekė 18 tūkst. 262, 53 Eur.

3 Komentarai

  • Jis ne Bakas,o Bardakas.

  • Da pakol vadovavo profsąjūzui žmogus kaip žmoga buvo,a paskui po išdavystės ir perėjimo pas kitą bosą,prasidėjo įvairūs jo viražai.Aš irgi buvau pastebėjęs tuos 5 tūkstančius draudimui,bet kadangi pas mane visi kanistrai plastmasiniai,tai ir nesukau galvos dėl tos sumos.Galai žino,pagavojau,juk specialistai ką sugalvot jie gi visada atranda…

  • 2024-03-29 10:21 / šaltinis: tv3 naujienų portalas Kratas Darbo partijos būstinėje atlikusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba penktadienį patikslino, kuo galėjo nusikalsti vienintelis Europos Parlamente esantis Darbo partijos atstovas Viktoras Uspaskichas. Remiantis pateikta informacija, tiriamas didelės vertės svetimo turto įgijimas apgaule ir dokumentų klastojimas Europos Parlamente.
    Tyrimui vadovauja Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje, o jį įgyvendina Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir Europos kovos su sukčiavimu tarnyba. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba praneša, kad fizinis asmuo įtariamas apgaule įgijęs daugiau nei 500 tūkst. eurų Europos Sąjungos biudžeto lėšų. Šis žmogus galimai pasisavino neegzistuojančių Europos Parlamento nario padėjėjų darbo užmokestį ir nedarbo išmokas. Įtariama, kad visa tai vyko nuo 2014 iki 2020 metų.
    Pasak finansinių nusikaltimų tyrėjų, po papildomų duomenų gavimo iš Europos deleguotųjų prokurorų biuro Belgijos Karalystėje bei kitų Europos Sąjungos institucijų, šių metų kovo 26-28 d. buvo vykdomos kratos fizinių asmenų gyvenamosiose vietose, taip pat Darbo partijos būstinėje, atliktos apklausos. Įtarimai pareikšti vienam fiziniam asmeniui. Iš Darbo partijos pirmininko Andriaus Mazuronio pasisakymų galima suprasti, kad tyrimas susijęs su V. Uspaskicho veikla, politikas buvo priverstas stabdyti narystę partijoje. Tyrimui vadovaujantis Europos deleguotasis prokuroras kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros įtariamajam asmeniui skyrimo, nustatant draudimus bendrauti su konkrečiais asmenimis. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2024 m. kovo 28 d. prokuroro prašymą visiškai patenkino, nustatytas dviejų mėnesių kardomosios priemonės taikymo terminas. Taip pat prokuroro nutarimu taikomi laikini nuosavybės teisės apribojimo veiksmai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video