Kadencijai besibaigiant: ar atspėsite, kuris kėdainietis labiausiai taškė Jūsų pinigus?

 Kadencijai besibaigiant: ar atspėsite, kuris kėdainietis labiausiai taškė Jūsų pinigus?

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Paskaičiuokite, kaip gerai gyvena kai kurie Seimo nariai už Jūsų, mokesčių mokėtojų, pinigus

Šie metai mums yra rinkimų metai – rinkome prezidentą ir balsavome referendume, jau prasideda rinkimai į labai pelningas Europos Parlamento kėdes ir nauji Seimo rinkimai. O kol kas, seimūnų kadencijoms einant į pabaigą, galime pažvelgti, kiek gi parlamentinių lėšų jie ištaškė.

Išlaidūnas Tomas Bičiūnas

Kai kurie Seimo nariai tiesiog patys sau kišasi pagalius į ratus. Net ir žinodami, kad kaip po didinamuoju stiklu stebimas kiekvienas politikų išleistas centas, jie nevengia praktiškai iki paskutinio lašo išgręžti parlamentinių lėšų pinigų kapšo.

Šiais metais per sausį, vasarį ir kovą kiekvienas Seimo narys maksimaliai galėjo išleisti 4,9 tūkst. eurų.

Buvęs mokytojas, socdemas Tomas Bičiūnas parlamentinių lėšų iki paskutinio cento neišleido – suvenyrams, gėlėms ir kitokiems reikaliukams išleido 4,6 tūkst. eurų iš 4,9 tūkst. galimų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jei galima tai padaryti, tai kodėl gi nepadaryti ir kam čia taupyti tuos mokesčių mokėtojų pinigus… Buvęs mokytojas, socdemas Tomas Bičiūnas visko iki paskutinio cento neišleido – sutaupė kuklius… 300 eurų, bet už tai išleido 4 tūkst. 600 eurų suvenyrams, gėlėms ir kitokiems reikaliukams.

Tai kur gi tiksliai nukeliavo mokesčių mokėtojų pinigai? Dalis tų pinigų daliai mokesčių mokėtojų ir grįžo nereikalingų bet už tai Seimo nario ego pakeliančių suvenyrų pavidalu. Jiems T. Bičiūnas išeikvojo 758 eurus. Taigi, gerbiami bendruomenių nariai, kurie gavote „pakištukus“ iš T. Bičiūno (o pagal išnaudotą lėšų kiekį suvenyrams, juos turėjote gauti kone visi), už juos padėkoti turėtumėte ne T. Bičiūnui, o nebent sau, nes juos gavote ne iš jo asmeninės kišenės – už juos susimokėjote patys mokėdami mokesčius.

Buvęs mokytojas, socdemas Tomas Bičiūnas visko iki paskutinio cento neišleido – sutaupė kuklius… 300 eurų, bet už tai išleido 4 tūkst. 600 eurų suvenyrams, gėlėms ir kitokiems reikaliukams.

Aut. past.

Per keletą dienų nuvytusioms ir išmestoms gėlėms T. Bičiūnas išleido dar 388 eurus.

Bet gal galima T. Bičiūną ir suprasti, juk, matyt, jo tiesioginis darbas dalyvauti rajoniniuose renginukuose, o kaip juose sulauksi dėmesio pasirodęs tuščiomis…

Už telekomunikacijas jis sumokėjo 28 eurus, už automobilio draudimą – 107 eurus, na o  riebiausiai atsiėjo transporto priemonės eksploatavimas, remontas ir techninė priežiūra, už šį malonumą Seimo narys sumokėjo 3,3 tūkstančio eurų.

Žinoma, Seimo narys gyvena Kėdainiuose, dirba Vilniuje. Jei jis iš tiesų kiekvieną rytą keliasi ir važiuoja į Vilnių ir kas vakarą po darbo 108 kilometrus spūdina namo, tokia suma tikrai nuostabos nekelia. Jei iš tiesų važinėja į ir iš darbo kas dieną. Jei ne, na, tada gali kilti klausimų…

Apskritai pagalvokite, ar dirbtumėte darbą, į kurį vien nuvažiavimas kas mėnesį atsieina tūkstantį eurų? Greičiausiai ne, nes net uždirbant 3 tūkst. eurų į rankas, tokios išlaidos automobilio eksploatacijai yra, sakykime, ne visai normalios.

Bet, kai pinigai ne iš savos kišenės, kodėl gi ne…

Žinoma, verta kelti ir oro taršos klausimą, kas dieną važinėti 200 kilometrų automobiliu iš esmės reikštų labai nemylėti gamtos. Bet tebūnie čia tų politikų, kurie rūpinasi žaliuoju kursu, reikalas.

Kiek kukliau išleido Jurgita Sejonienė

Medikė, konservatorė Jurgita Sejonienė taip pat išleido nemažą sumą parlamentinių lėšų – iš galimų 4,9 tūkst. eurų per pirmuosius tris metų mėnesius ji išleido 4,1 tūkst./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Medikė, konservatorė Jurgita Sejonienė taip pat išleido nemažą sumą parlamentinių lėšų – iš galimų 4,9 tūkst. eurų per pirmuosius tris metų mėnesius ji išleido 4,1 tūkst.

Ji taip pat išleido didžiausią dalį pinigų automobilio eksploatacijai, tačiau visgi daugiau kaip du kartus kuklesnę nei T. Bičiūnas sumą – 1,6 tūkst. eurų.

Transporto  priemonės draudimas jai atsiėjo pustrečio šimto eurų, dar 450 eurų teko sumokėti už transporto nuomą ekskursijai Seime.

Seimo narys Tomas Bičiūnas per praėjusius metus ištaškė kone 18 tūkst. eurų
parlamentinių lėšų. Viktoras Fiodorovas per 2023 metus kone perpus mažiau nei Tomas Bičiūnas – 10,8 tūkst. eurų parlamentinių lėšų.

Aut. past.

Tada dar suvenyrai už šešis šimtus eurų, gėlės už aštuonis šimtus eurų…

Visgi J. Sejonienė parlamentines lėšas leidžia išradingiau nei jos kolega mokytojas T. Bičiūnas. Už jas ji dalyvavo ir kvalifikacijos kėlimo kursuose, ir pirko knygas – kuo iš tiesų turėtume tik džiaugtis – šaliai reikia politikų, kurie tobulinasi ir auga, ne tik kvietkoms pinigus mėto.

Viktoras Fiodorovas iš kėdainiečių išleido mažiausiai

Nepaisant to, kad darbietį Viktorą Fiodorovą sutikti Kėdainiuose anokia problema, kažkodėl jis tūkstančių eurų kurui neišleido – per pirmuosius tris šių metų mėnesius jis išnaudojo vos 486 eurus./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nepaisant to, kad darbietį Viktorą Fiodorovą sutikti Kėdainiuose anokia problema, kažkodėl jis tūkstančių kurui neišleido. Apskritai per pirmuosius tris šių metų mėnesius jis išnaudojo vos 486 eurus, iš jų 267 eurus suvenyrams ir 219 eurų transporto eksploatavimo išlaidoms.

Tad dabar ir paspėliokime, kaip čia vienam išeina kurui išleisti du šimtus, o kažkam – tris tūkstančius.

Išlaidos per metus atitinkamos – išlaidūno pirmoji vieta tenka tam pačiam politikui

Galima pagalvoti, kad čia tik pirmieji trys šių metų mėnesiai – gal jie nieko nereiškia? Gal taip jau sutapo, kad tiesiog teko išleisti daugiau pinigų, nei anksčiau, mašina sugedo – na, visko pasitaiko.

Tačiau pažvelgus į 2023 metų parlamentines Seimo narių išlaidas akivaizdu, kad viltis iš tiesų yra kvailių motina.

Seimo narys Tomas Bičiūnas per praėjusius metus ištaškė kone 18 tūkst. eurų parlamentinių lėšų.

Medikė, konservatorė Jurgita Sejonienė taip pat išleido nemažą sumą parlamentinių lėšų – iš galimų 4,9 tūkst. eurų per pirmuosius tris metų mėnesius ji išleido 4,1 tūkst.

Aut. past.

Kone 9 tūkst. eurų susiurbė automobilis, o 7 tūkstančius eurų – suvenyrai. Taip, tie patys, kuriuos gavusieji veikiausiai jau seniai juos išmetė arba naudoja vienintelei paskirčiai – dulkių kaupimui lentynose. Bet kuriuo atveju akivaizdu, kad 7 tūkst. eurų mokesčių mokėtojų pinigų nuėjo tiesiai į šiukšlyną…

J. Sejonienė taip pat laikosi antroje vietoje per metus išleidusi 16,2 tūkst. eurų. Jos transporto priemonės eksploatavimo išlaidos siekė 6,6 tūkst. eurų, o kone 2 tūkst. eurų – automobilio draudimas. Tai iš tiesų keistai skamba, ypatingai tiems, kurie paprastai draudimui metams išleidžia kelis šimtus eurų. Tie, kurie draudžiasi kasko, ko gero, mažiau šokiruojami tokių sumų. Nors vis dėlto tai, kad Seimo narys Vytautas Bakas sugebėjo automobilio draudimui išleisti 5 tūkstančius eurų, dar labiau šokiruoja.

Galima tik paspėlioti, kaip vienam Seimo nariui išeina kurui išleisti du šimtus, o kitam – tris tūkstančius eurų…

Aut. past.

V. Fiodorovas per 2023 metus išleido kone perpus mažiau nei T. Bičiūnas – 10,8 tūkst. eurų parlamentinių lėšų. 3,2 tūkst. eurų atsiėjo jo automobilio eksploatacija, remontas, dar 2,6 tūkst. – automobilių nuoma ekskursijoms po Seimą.

Belieka tik tikėtis, kad į tas ekskursijas vežami kėdainiečiai, tad sujungus visus Seimo narius, galime daryti prielaidą, kad nemaža dalis kėdainiečių jau bus pasivaikščioję Seimo koridoriais ir pasitrynę Seimo salės suoluose.

V. Fiodorovas apie 3 tūkst. eurų išleido suvenyrams, 233 eurus gėlėms ir 733 eurus automobilio draudimui.

18 Komentarai

 • kad ją papuošę galėtų pasidžiaugti.O tuo tarpu mes jau informuoti kam turime melstis ir dėkoti už lėšų taupymą.Beje,apie tai mus seniai niūkina kai kurie rašytojai.

  • Čiūlpkit dešrą!

 • Eisim lasiniu pardavineti po kadencijos nieko tokio

 • Pirma paskambina varpais kaip špitolnikė,o paskui kaip durneliams užduoda klausimą Ryga ar Vilnius yra Lietuvos sostinė…Ramanausko ir tapino sekėja.

 • ką gali pridurti. Jei jau būdami Seimo nariais taip taško pinigėlius, tai būtinai nerinkime jų rudenį. Lai užsidirba sau algą dirbdami fizinį darbą. Bičiūno jokiu būdu negalima leisti dirbti pedagoginio darbo, mirs nuo bado, gaudamas mizerną mokytojo algą. O kalbant rimtai, tai turėtų gėdos švaistydami mūsų visų pinigus. Besarmačiai.

 • Seniniene galma suprast, vyras prastovose, nelengvi laikai

  • Ji bažnyčiose galės kelt ablavas sliekų ieškodama ir už tai prisižebravos papildomai.

 • Rinkos rašytojai pastoviai peza nesąmines

 • o tai fiodorova prabangu iphone uz 1.4 k euru kuri tapinas iskapste pamirsot ?
  gerai, kad sijonas ir biciunas dalina kitiems o ne sau kaip visad DP ir fede

 • Ir tik vakar su bičiuliu pakalbėjom, kad štai savaitgalį EP rinkimai ir išlys visokie fiodorovai ir puidokai po jų. Bene muse kažkas ant sienos buvo per tą mūsų privatų pokalbį, kad išaušus rytui tokie cūdai?

 • Indre Indre …. Lenda galai mazute ,;-*

  • Konservų dėžutes į metalo laužą,prieš tai jas sutrinant,kad negalima butu panaudoti pagal paskurtį…

 • Kodėl jokio žodžio apie didžiausią rekordininką Viktorą Uspaskichą? Tas taip taškė ne tik kėdainiečių, bet ir visos Lietuvos pinigus, kad net ES kriminalistai į Lietuvą buvo atsibeldę ieškoti galų. https://m.kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/mazuronis-v-uspaskicho-aiskinimai-del-pradeto-ikiteisminio-tyrimo-neatitinka-tikroves-1168122

  • ko gero padėjai riebų tašką šiai temai.Tsakant,metei kozirną kortą…

 • Darbo partijos atstovas Viktoras Uspaskichas. Remiantis pateikta informacija, tiriamas didelės vertės svetimo turto įgijimas apgaule ir dokumentų klastojimas Europos Parlamente. 90 Tyrimui vadovauja Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje, o jį įgyvendina Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir Europos kovos su sukčiavimu tarnyba. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba praneša, kad fizinis asmuo įtariamas apgaule įgijęs daugiau nei 500 tūkst. eurų Europos Sąjungos biudžeto lėšų. Šis žmogus galimai pasisavino neegzistuojančių Europos Parlamento nario padėjėjų darbo užmokestį ir nedarbo išmokas. Įtariama, kad visa tai vyko nuo 2014 iki 2020 metų.

 • „Susidaro įspūdis, kad Darbo partija veikia pagal jau seniai išbandytą korupcinę schemą. Jaunoji darbiečių kandidatė I.Kačinskaitė-Urbonienė, dirbanti Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės patarėja, o anksčiau buvusi Viktoro Uspaskicho asistentė, vargu ar uždirba tiek, kad galėtų sutaupyti ir partijai skirti 40 tūkst. litų auką. Jokių kitų savo ryšių su verslo įmonėmis ar kitais juridiniais asmenimis, iš kurių ji galėtų gauti papildomų lėšų, kandidatė į EP interesų deklaracijoje nepateikia. Todėl kyla daug klausimų dėl skirtos aukos kilmės. Ar nebus tai „juodieji“ pinigai iš dar vienos Darbo partijos buhalterijos?“ Iš Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktų deklaracijų matyti, kad I.Kačinskaitė-Urbonienė Darbo partijai kovo pabaigoje paaukojo 40 litų, balandžio pabaigoje – 40 tūkst. litų, o gegužę dar 4 tūkst. litų parėmė „darbiečių“ kandidatą į prezidentus Artūrą Paulauską. Atrodo, kad jauna moteris į politiką žengti pasiryžusi negailėdama nieko, nes jos piniginė šiaip tokiomis sumomis taškytis neleistų. Praėjusių metų pabaigoje Seimo pirmininkės patarėja deklaravo neturėjusi nei santaupų, nei vertybinių popierių, tik turto už 341 tūkst. litų ir 163 tūkst. litų dydžio paskolą. Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/rinkimai/naujiena/europos-parlamento-rinkimai/konservatoriai-vrk-ir-vmi-praso-nustatyti-darbietes-ievos-kacinskaites-urbonienes-partijai-paaukotu-pinigu-kilme-810-427099?utm_medium=copied

 • Galvoju, kokiu automobiliu Tomas važinėja, kad tiek pingų ištaškyt sugebėjo? Turtingai jis gyvena iš mūsų kišenių. Gal nauja merga brangiai atseina?

 • […] portalui rinkosaikste.lt paskelbus publikaciją „Kadencijai besibaigiant: ar atspėsite, kuris kėdainietis labiausiai taškė Jūsų pinigus?“, kurioje buvo analizuojama, kiek kėdainiečiai Seimo nariai išleido parlamentinių lėšų, […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video