Paradoksali situacija: konkursą laimėjo, prekyba nevyksta, o kioską prašo nukelti

 Paradoksali situacija: konkursą laimėjo, prekyba nevyksta, o kioską prašo nukelti

Geltonasis kioskas, savivaldybės akimis, vaizdo Pelėdnagiuose negadina./Kristinos Kasparavičės nuotr.

Paradoksali situacija Pelėdnagiuose – V. Koncevičiaus gatvėje, tarp daugiabučių namų, stovi ryškus geltonas kioskas, kuriame jokia veikla jau seniai nevyksta. Šio kiosko savininkė šių metų liepą laimėjo konkursą toje vietoje vykdyti prekybinę veiklą, tačiau seniūnija prašo šį kioską nukelti kaip gadinantį gyvenvietės vaizdą.

Konkursą laimėjo, bet nieko nedaro

Seniūnija neoficialiai sako kalbėjusi su kiosko savininke ir sutarusi, kad kioskas bus nukeltas. Tiesa, kada tai įvyks – neaišku, mat kioskui nukelti reikalinga speciali technika, taip paprastai jo neimsi ir neišsiveši, o tai kainuoja nemažus pinigus, tad, pasak seniūnijos, kiosko savininkė bando šį statinį parduoti.

Tuo tarpu savivaldybės administracija čia jokios bėdos nemato, esą kioskas atitinka LR architektūros įstatyme nurodytus statinio architektūros kokybės kriterijus. Trumpai tariant – vaizdo negadina.

Savivaldybės administracija čia jokios bėdos nemato, esą kioskas atitinka LR architektūros įstatyme nurodytus statinio architektūros kokybės kriterijus.

Aut. past.

Jei niekas nenorės, nieko ir nebus

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas sakė jokios informacijos apie kiosko pardavimą neturintis, ir apskritai, ką kas daro su savo privačia nuosavybe – ne savivaldybės reikalas.

„Jei moteris dalyvavo konkurse, kurio esmė – toje vietoje leisti statyti kioską prekybinei veiklai, reikia manyti, kad ji turėjo kažkokių planų. Mums svarbu, kad toje vietoje jis teisiškai gali stovėti ir kad jis vaizdo negadina. O kuo ji prekiaus ar visai neprekiaus, čia jau jos reikalas“, – sakė G. Muznikas.

Jis pridūrė, kad vertinant kiosko atitikimą architektūros įstatymo normatyvams žiūrima, kad jis savo išvaizda nekontrastuotų su aplinka, „neiškristų iš konteksto“. Reikia manyti, kad savivaldybės manymu, geltonas kioskas iš daugiabučių ir žalio kiemo konteksto neiškrenta.

Vertinant kiosko atitikimą architektūros įstatymo normatyvams žiūrima, kad jis savo išvaizda nekontrastuotų su aplinka, „neiškristų iš konteksto“. Reikia manyti, kad savivaldybės manymu, geltonas kioskas iš daugiabučių ir žalio kiemo konteksto neiškrenta.

Aut. past.

Gali būti skelbiamas naujas konkursas

Ir nors konkursas skelbiamas kelių metų laikotarpiui, jei savininkė visgi kioską parduos, arba nesusitvarkys dokumentų, gyventojai pagaliau galės džiaugtis visai kitu vaizdu pro langą.

„Procedūra tokia, kad moteris, kurios kioskas ten stovi, turėjo eiti į Nacionalinę žemės tarnybą, sudaryti žemės nuomos sutartį bei mokėti žemės nuomos mokestį.

Jei to ji nepadarys per tam tikrą laiką, sutartis nebus sudaryta, mokesčiai nebus sumokėti ir ta vieta liks laisva ir kioską ji turės nusikelti.

Jei moteris nesudarys sutarties su NŽT, arba išties kioską parduos, vėl bus skelbiamas konkursas, tačiau jei neatsiras pretendentų dalyvauti jame, vieta liks tuščia – tarp daugiabučių namų liks švarus kiemas be jokių laikinų pastatų“, – sakė G. Muznikas.

5 Komentarai

  • Padekit ir nereikės specelios technikos.

  • Pasidomėkit dar kiosku kuri pastate prie Pelednagiu užtvankos. Pastatė reklamavos oj Pelėdų pakrantė. Ir kas paaiškėjo? Paviešinkit viską. Cirkai tuose peletnagiuose

    • Ir kas paaiskejo?

    • paaiškėjo, kad bypis išėjo? 😀

  • Viskas suderinta su bynu, nelokit sunes

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video