Pagaliau darbai pajudėjo: nuo įgriuvusio Tilto gatvės tilto nukeliamos sijos (FOTOGALERIJA, VIDEO)

Antradienį prie Kėdainių miesto Tilto gatvės tilto atvyko du itin galingi kranai bei kita technika, kuri iš Nevėžio turėtų iškelti lūžusią siją. Visą dieną vyko paruošiamieji darbai, o trečiadienį nuo ryto prasidėjo sijų iškėlimas. Pirmiausia nukelta ant tilto esanti ir darbams trukdanti sveika tilto sija, pavakarę iš vandens iškelta lūžusios tilto sijos trumpesnioji dalis, o ilgesniąją dalį planuojama iškelti šiandien. Pasak specialistų – tai ir bus sudėtingiausia užduotis.

Ir specialistai, ir žiūrovai

Antradienį ant Tilto gatvės tilto Kėdainiuose darbavosi du galingi kranai ir kita speciali technika, statybininkai.

Avarijos vietoje dirbantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas „Rinkos aikštę“ patikino, kad vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai ir sija galinga technika bus iškelta iš upės per porą dienų. Pasak specialisto, pasiruošimo darbus apsunkino tai, kad kranai negali važiuoti ant paties tilto.

Antradienį ant Tilto gatvės tilto Kėdainiuose atvyko du galingi kranai ir kita speciali technika, darbavosi statybininkai./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Martyno Cironkos nuotr.

Nukėlė sveiką

Trečiadienio rytą ant tilto prasidėjo realūs sijų nukėlimo darbai. Iš pradžių buvo pašalintas kliuvinys – sveika tilto sija, kuri trukdytų iškelti į upę įkritusią siją. Sveikoji sija sėkmingai buvo nukelta ir paguldyta čia pat ant tilto. Tokiu būdu patikrinta ir tilto būklė, jo gebėjimas atlaikyti itin didelę apkrovą. Tuomet prasidėjo darbai vandenyje.

„Pirmiausia iškėlėme trumpesniąją lūžusios sijos dalį. Toliau seks didesnės – ilgesnės tilto sijos dalies iškėlimas.

Šis darbas yra sudėtingesnis. Sija yra įkritusi į vandenį, dalis jos yra įsmukusi į dumblą. Ją reikės atkelti. Reikės papildomai vertinti, ar ji nėra pažeista, ar nereikės pjauti kažkokios dalies. Tam buvo pasitelkti narai“, –  kalbėjo darbus prižiūrintis AB „Kelių priežiūra“ atstovas Karolis Sakalauskas.

AB „Kelių priežiūra“ atstovas patikino, kad visi atsakymai bus jau šį mėnesį ir tuomet bus aišku ar bent laikinai tilto sveikąja dalimi bus leidžiama važiuoti automobiliams, ar dar prireiks papildomo tilto remonto.

Aut. past.

Prašo leisti

Pašalinus siją ir kitus įvykio padarinius bei įvertinus tilto būklę, bus galima vertinti, ar tiltas tinkamas tolesnei eksploatacijai ir kokia apimtimi.

AB „Kelių priežiūra“ atstovas patikino, kad visi atsakymai bus jau šį mėnesį ir tuomet bus aišku, ar bent laikinai tilto sveikąja dalimi bus leidžiama važiuoti automobiliams, ar dar prireiks papildomo tilto remonto.

Būtent leidimo važiuoti sveikąja dalimi Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir prašo Kėdainių rajono savivaldybė.

Trečiadienio rytą ant tilto prasidėjo realūs sijų nukėlimo darbai. Iš pradžių buvo pašalintas kliuvinys – sveika tilto sija, kuri trukdytų iškelti į upę įkritusią siją./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Martyno Cironkos nuotr.

Nemenki pinigai

Tilto sijų iškėlimo darbus vykdo rangovas UAB „Vilniaus BDT“, kuris yra laikomas griovimo darbų lyderiu Lietuvoje, besiremiantis 20 metų darbo patirtimi.

Itin galingi kranai išnuomoti iš bendrovės „Mažeikių strėlė“. Sijų demontavimo darbai atsieis apie 60 000 tūkst. Eur.

Tilto prieigose buvo galima sutikti ir Viešosios tvarkos specialistus bei valstybinės priešgaisrinės tarnybos pareigūnus. Keletą dienų vykstančius darbus stebi ir būriai kėdainiečių.

8 Komentarai

  • Yspudingas vaizdas. Pirmakart dekoju rinkos aikstei uz darba. Istorinis arhyvas

  • O kada bus galima tiltu važiuoti? 2 ar 3 metus dar lauksime?

  • Ten direkcijos vadas vietoje kalbejo kad bus leidziama tiltu isvaziuoti is miesto. Viena puse bus lwidziamas eismas tik isvaziuoti is miesto. Ir tai jau labai susitaupytu zmonems laikas

    • Kaip tik manau geriau būtų leisti eismą į miestą, mažiau kamščių būtų, mažiau apkrovos tiltui

  • Šaunu, kad darbai pajudėjo. Tik kaip su darbų saugos pažeidimais, kai nukritusios sijos kėlimo metu, tiesiai po krano strėle ant tilto du žiopliai darbininkai stovi????Ar taip turėtų būti???

  • Geras vaizdelis!

  • ant tilto gulinčią siją,tai ,brač,kaip sau norite,ji trumpesnė už tą tarpą tarp atramų.Kaip čia y ar mano akis kreiva?

    • kad ją specialiai perpjovė,nes atgal nebūt jos statę.O vežt ilgą reikalingas tam tinkamo tipo tralas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video