Padėti ligoniams skubėjo ne tik medikai, bet ir ugniagesiai

 Padėti ligoniams skubėjo ne tik medikai, bet ir ugniagesiai

Medikai kviečia ugniagesius tuomet, kai jie atvykę pas ligonį konstatuoja, kad šį būtina vežti į gydymo įstaigą, tačiau ligonis sveria daug ir patys jie jo negali pakelti./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Keletą pastarųjų parų Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba negesino gaisrų, tačiau darbo ugniagesiams buvo. Jiems teko skubėti į pagalbą medikams, kuomet šie nebuvo pajėgūs nunešti sunkiasvorių ligonių iki greitosios automobilio. Tokiais atvejais medikams visuomet talkina ugniagesiai gelbėtojai.

Pagalbos prireikė naktį

Paskutinį kartą ugniagesių gelbėtojų pagalbos greitosios medicinos pagalbos medikams prireikė naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 03 val. 18 min. Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė pranešimas, kad Kėdainių miesto Respublikos gatvėje esančiame daugiabučiame name, šeštojo aukšto bute yra vyras, kurį dėl jo sveikatos būklės reikia gabenti į ligoninę. Medikų komanda nėra pajėgi daugiau nei šimtą kilogramų sveriantį žmogų nunešti laiptais žemyn.

Į įvykio vietą atskubėję gelbėjimo tarnybos antrojo skyriaus ugniagesiai gelbėtojai ligonį saugiai nunešė žemyn ir paguldė ant neštuvų. Jie medikams padėjo ligonį įkelti į automobilį.

Šis buvo nuvežtas į Kėdainių ligoninės Skubiosios pagalbos – priėmimo skyrių.

Namuose su vyru buvusi moteris padėkojo ugniagesiams už pagalbą. Beje, pastarosiomis dienomis tokių ir panašių prašymų Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turėjo ne vieną ir ne du.

Medikų komanda nėra pajėgi daugiau nei šimtą kilogramų sveriantį žmogų nunešti laiptais žemyn./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kada medikai kviečia ugniagesius?

Medikai kviečia ugniagesius tuomet, kai jie atvykę pas ligonį konstatuoja, kad šį būtina vežti į gydymo įstaigą, tačiau ligonis sveria daug ir patys jie jo negali pakelti, mat greitosios medicinos pagalbos medikų brigadą dažniausiai sudaro vairuotojas – paramedikas ir skubiosios pagalbos specialistė(-as).

Kaimynai sunerimo, kai pamatė, jog žmogus guli ant grindų, negali pajudėti, negali nueiti ir atidaryti durų. Į senjoro butą kaimynai taip pat patekti niekaip negalėjo.

Aut. past.

Žinoma, būna, kad pas ligonį atvyksta vairuotojas-paramedikas ir skubiosios pagalbos specialistas, tuomet dviem vyrams susitvarkyti yra lengviau.

Aišku, būna, kad atsiranda geradarių kaimynų ar šiaip prašalaičių, padedančių medikams išnešti ligonį, bet būna ir tokių atvejų, ypač naktį, kai pagelbėti nėra kam. Tuomet medikai į pagalbą kviečiasi ugniagesius gelbėtojus, kurie atvykę ligonį laiptais nuneša žemyn, paguldo ant neštuvų ir padeda jį įkelti į greitosios automobilį.

2 Komentarai

  • Pagarba ugniagesiams,padedantiems gelbstint pagalbos reikalaujančius banginius.

  • Ot keiksis pažarnykai mane skadais tūzgydami .Kadaise ant gyvulinių vogų svėriausi,ty alektronika rodė 116 kiliogramų.Nu pravda,ne Velykos buvo i nesimaudęs po Kalėdų da vaikščiau…Tai NETO biškelį mažesnis būtų buvęs.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video