Padegėliai liko be namų, bet gyvi: į pagalbą puolė pro šalį važiavę Kauno pareigūnai

 Padegėliai liko be namų, bet gyvi: į pagalbą puolė pro šalį važiavę Kauno pareigūnai

Aiškėja, kad, ko gero, apverktinos būklės namą teks nugriauti – ugnis jį suniokojo nepataisomai. Namo gyventojai dar tą pačią dieną visus daiktus persinešė į laikiną pastogę./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kaip „Rinkos aikštė“ rašė, praėjusią savaitę Kėdainių mieste kilo didžiulis gaisras – atvira ugnimi degė medinis daugiabutis namas, kuriame gyveno kelios šeimos. Laimei, žmonės gaisro metu nenukentėjo, juos iš namo evakavo atsitikinai pro šalį važiavę ir gaisrą pastebėję Kauno pareigūnai. Taip pat aiškėja, kad ko gero, apverktinos būklės namą teks nugriauti – ugnis jį suniokojo nepataisomai.

Pastebėjo šunį

Jeigu ne Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Skirmantė Grigaitienė ir vyriausiasis specialistas Dainius Abalmasovas, nežinia, kuo būtų pasibaigęs mediniame daugiabutyje kilęs gaisras.

Laimei, pareigūnai važiuodami iš objekto, pastebėjo gatvėje lakstantį išsigandusį šunį ir besiveržiančius dūmus.

„Namo viršuje pamačiau iš stoglangio rūkstančius dūmus… Iššokę iš automobilio, puolėme į namą ieškoti žmonių, skubėjome visus evakuoti, raginome gyventojus kuo skubiau pasiimti dokumentus ir šiltesnius rūbus. Skubinome visus kuo greičiau palikti patalpas“, – pasakojo S. Grigaitienė.

Bandė gesinti

Jeigu ne Kauno APVG specialistai Skirmantė Grigaitienė ir Dainius Abalmasovas, nežinia, kuo būtų pasibaigęs mediniame daugiabutyje kilęs gaisras./Kauno APVG nuotr.

D. Abalmasovas skubiai atjungė vieną dujų balioną ir išnešė jį į lauką. Specialistai bandė gesinti su gesintuvu, bet liepsna jau buvo įsisiautėjusi.

„Džiaugiamės, kad pasisekė tuo metu name buvusius net kelis žmones išprašyti iš namo. Mačiau moterį, laikančią kūdikį ant rankų, mažytę mergaitę, pagyvenusią moterį…

Ugniagesiai jau buvo iškviesti, o kol jų laukėme, prižiūrėjome, kad žmonės nelįstų per arti degančio namo, nesugalvotų eiti į jo vidų pasiimti daiktų, reikėjo stabdyti ir filmuojančius, fotografuojančius gaisrą smalsuolius.

Pavojų kėlė krentantys nuo stogo nuodėguliai, nuo karščio pokšintys stiklai“, – dėstė  alstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė.

Laimei, pareigūnai važiuodami iš objekto, pastebėjo gatvėje lakstantį išsigandusį šunį ir besiveržiančius dūmus.

Aut. past.

Gyventi netinkamas

Taip pat aiškėja, kad ko gero, apverktinos būklės namą teks nugriauti – ugnis jį suniokojo nepataisomai.

Namo gyventojai dar tą pačią dieną visus daiktus persinešė į laikiną pastogę. Jie žada kreiptis pagalbos į geros valios žmones.

Gaisro priežastis ir kitas nelaimės aplinkybes aiškinasi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai ir policijos pareigūnai.

Trečiadienį priešpiet

Priminsime skaitytojams, kad gaisras kilo trečiadienį, apie 11 val., Į Kėdainių miesto Šėtos g. 39 buvo pasiųstos gausios ugniagesių pajėgos.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams iš medinio pastato veržėsi ugnis ir dūmai. Ugniagesiai ėmė malšinti ugnį, lipo ant stogo, ardė konstrukcijas, bandė stabdyti ugnies plitimą. Ugnis išplito visame pastato antrajame aukšte. 

 „Gaisro metu nudegė 30 m² stogo, nuardyta apie 80 m² stogo konstrukcijų, apdegė 30 m² mansardinės patalpos, vandeniu sulieti 1 aukšte esantys butai. Pastato mansardinės patalpos priklauso rajono savivaldybei. Dūmų detektorių butuose nebuvo. Ugniagesiai į lauką išnešė 3 dujų balionus. Dėl ko kilo gaisras – tiriama“, – informavo Kauno APVG vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

12 Komentarai

 • vargu ar kas iš gyventojų turės drąsos su jais bendrauti.Nebent jų tautiečiai,gyvenantys gorodoke.

  • Jeigu būtų vaikai ne prižiūrėti vaikus paimtų į globa. Vaikų namus.Kam dėginti savo būstą nuosavą. Ir šalti lauke.

 • Kad jus butumet mate Kokia pas tuos valkatas tvarka nevalivi ta zukra nevala ant lauzo zudeginti o ta dolca gaidi ant kuolo pasodinti

 • „Jie žada kreiptis pagalbos į geros valios žmones.“ Jūs rimtai? Jie ir taip bomžavo, visko iš tų žmonių prašinėjo, naudojosi jais, meskit juos lauk iš kėdainių

  • Kaskarta kai vis kas nutinka kedainiuose, tainet geda skaityti jusu komentarus.duok dieve kad jums tas pats nenutiktu.gyvenu metus kedainiuose bet man geda del tokiu zmoniu kurie is neturejimo ka veikt vis puldineja kitus, raso slykscius komentarus ir visada viskuo nepatenkinti.paziurekit pirma i veidrodi ir tada teiskite kitus arba raskit uzsiemima.geda !!!!!!

   • Pažiūrėsim kai tave apvogs ir kai pakeisi plokštelę.

    • Cia labai rasistiskai skamba.matosi kad kulturos nulis…ir jei kvailas esi tai bet kas tave apvokti gali….susirask uzsiemima uzuot kitu gyvenimus stebejas…

 • Doleris yra prie baronu ciganu ras kita namą nepergyvenkit

 • Bet kam tiek myletis kad tiek vaiku tureti? Tai cia ouse gyvenimo seksas ir gimdykla? Kazin sodros knygele yra dirbus nors kiek?

 • Esu girdiejes, kad cigonai arklius vage

 • Brydo ciganai prisiahujelino sustrekai staiga zmoniu pagalbos prireike bybi uosto tegu čigonas irgi žmogus bet tik ne tie kuriu hata usidege ahujeline vysiskai padlos vagys

 • […] pusmetį Kėdainių miesto Šėtos gatvės 39-uoju numeriu pažymėtame name kilo gaisras, kurio metu pastatas buvo labai stipriai suniokotas ir prižintas avariniu bei netinkamu gyventi. […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video