Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo apdovanojimą atsiims ir kėdainietės

 Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo apdovanojimą atsiims ir kėdainietės

SAM nuotr.

Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, balandžio 27-ąją, Sveikatos apsaugos ministerija tradiciškai apdovanos labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus. Apdovanojimą – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą – pelnė ir dvi kėdainietės Danguolė Avižiuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė, ir Joana Kleivienė, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė.

„Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys šalies medikų bei sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų. Džiugina, kad savo darbui ir profesijai pasišventusių sveikatos darbuotojų yra visoje Lietuvoje – nuo didžiųjų šalies klinikų iki Zanavykų. Tai aiškus įrodymas, kad dėmesys pacientams ir jų poreikiams yra vertybė ir šios vertybės tvirtai laikomasi. Sveikinu visus pašventusius savo gyvenimą žmogaus sveikatos ir gyvybės saugojimui ir sulaukus už tai tokio garbingo įvertinimo“, – sako Arūnas Dulkys, sveikatos apsaugos ministras.

SAM medikus tradiciškai pagerbia trijose nominacijose: Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo.

Nusipelniusio mediko vardas suteikiamas vertinant ilgametį ir nepriekaištingą darbą, už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybes, svarbų indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, farmacijos pramonę, Lietuvos, kaip sveikos valstybės, prestižo didinimą, vardo garsinimą, jaunosios medicinos specialistų kartos ugdymą, aukštos kvalifikacijos sveikatos priežiūros specialistų rengimą. Taip pat už inovatyvių, tvarių vadybos sprendimų diegimą sveikatos priežiūros įstaigose, tarpvalstybinių santykių puoselėjimą ir plėtrą, veiksmingai prisidedant prie euroatlantinės integracijos, teikiant humanitarinę pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Be tradicinių nominacijų, šių metų ceremoniją papuoš ministro padėkos už lyderystę steigiant sveikatos centrą, už nacionalinės GMP tarnybos kūrimą ir vieningų GMP standartų diegimą bei pavyzdinę pirminę priežiūrą ir sveikatos vadybos idėjų perdavimą visoje Lietuvoje.

Taip pat apdovanojimuose bus pagerbti  Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai ir sveikatinimo specialistai, savo veikla prisidėję prie pagalbos kovojančiai Ukrainai bei paskelbti ministerijos kartu su naujienų portalu Lrytas.lt inicijuoto visuomenės padėkų projekto „Ačiū medikams“ nugalėtojai.

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai šiemet vyks dviejų medikų bendruomenei reikšmingų datų sandūroje: balandžio 27-ąją minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną ir gegužės 13-ąją – Lietuvos slaugytojų dieną. Šiais metais oficialus šventinis renginys Vilniuje vyks balandžio 30 d.

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai vyksta nuo 2004 metų. Per visą apdovanojimų istoriją garbingi Nusipelniusių Lietuvos medikų vardai 348 gydytojams, 110 slaugytojų ir 398 sveikatos apsaugos darbuotojams.

6 Komentarai

  • Įdomu,kokie jų nuopelnai?Kleivienė per mažai dirbo,kad gautų tokią nominaciją,gal už prastą tvarką PSPC ir nepatenkintą personalą?O dėl Avyžienės,tai trūksta žodžių,svarbu pataikaut valdžiai,ar ne?

  • Reikėjo nusipelnusių gydytojų vardus suteikti gyd.Miliūnienei,Satkui,Pavolienei, kurie tikrai padeda žmonėms.O šioms už ką,nuopelnai nenurodyta.

  • Nu jo trūksta žodžių,tokios ,,medikės“apdovanojimus ima trūksta žodžių….

  • gyvybių išgelbėjo, pagydė ligonių šios ponios sėdėdamos savivaldybėje? NULĮ. Tai tikrai ,,vertos“ nusipelniusių vardo. Geriau ir nesugalvosi. Tvarkyk popierėlius ir būsi nusipelnęs. Grynas anekdotas.

  • Niekas nenori pakliuti i slaugą???

  • GERBIAMĄ GYD. VRUBLIAUSKĄ reikia apdovanoti ir pagerbti, nes tai yra nuostabus žmogus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video