Nuotekų valymas su įrenginiu: nuo ko pradėti?

 Nuotekų valymas su įrenginiu: nuo ko pradėti?

Vis daugiau gyventojų ir įmonių Lietuvoje renkasi nuotekas tvarkyti pagal aplinkosaugos reikalavimus ir neteršiant aplinkos. Tam dažniausiai pasirenkami biologiniai nuotekų valymo įrenginiai, su kuriais nuotekų valymas būna paprastesnis ir daug ekologiškesnis.

Kodėl verta rinktis įrenginį?

Nuotekų valymo įrenginys leis pamiršti varginančias problemas dėl nuotekų valymo. Pavyzdžiui, nemažai gyventojų šalyje vis dar naudojasi vietine nuotekų sistema, kai nuotekos yra kaupiamos šalia namo į šulinį ir reguliariai išvalomos. Tai gana varginantis procesas, mat nuolat reikia kviesti nuotekų traukimo paslaugas teikiančias bendroves, o tai kainuoja. Taip pat reikia nuolat skaičiuoti, kiek vandens galite išnaudoti, nes prisipildžius turimam šuliniui, vandens naudoti nebegalima.

Tai ne tik nepatogu, bet ir neekologiška. Labai dažnai tokie šuliniai nebūna sandarūs, pro jų sujungimus ar apačią sunkiasi nešvarus vanduo, kuris geriasi į gruntą. Todėl geriausias nuotekų valymas yra naudojant įrenginį. Įrenginys leidžia pamiršti nuolatinį nuotekų traukimą, jis užtikrina, kad nuotekos būtų išvalytos tinkamai, o aplinkai nebūtų padaryta jokia žala.

Kaip išsirinkti valymo įrenginį?

Nuotekų valymas su įrenginiu reiškia, kad kieme reikės iškasti vietą įrenginiui, kuris jis bus sumontuotas, taip pat reikės numatyti elektros atvedimą ir vietą papildomam šulinukui.  Todėl nuotekų valymo įrenginio užsakymas turėtų prasidėti nuo projektavimo. Gamintojo atstovai turėtų atvykti į vietą ir įvertinti, kaip reikėtų suprojektuoti įrenginio sistemą. Kiekvienu atveju tai gali būti skirtingi sprendimai, kurie būtų geriausiai pritaikyti Jūsų kieme.

Įrenginių pasirinkimas yra įvairūs. Pirmiausia, reikėtų pagalvoti apie įrenginio dydį. Dažniausiai gamintojai nurodo, kokio dydžio šeimai ar kokiam kiekiui žmonių įrenginys yra pritaikytas. Patariama rinktis kiek galingesnį įrenginį nei gyvena namuose. Ypač, jeigu dažnai sulaukiate svečių.

Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kiek vandens namuose sunaudojate. Nes įrenginyje atliekamas visų nuotekų valymas. Tai reiškia, kad svarbu apskaičiuoti, kiek išnaudojate vandens prausdamiesi, naudodamiesi tualetu, gamindami valgyti. Visas šis vanduo nukeliaus į įrenginį, todėl reikėtų rinktis tokį, kuris pritaikytas Jūsų sunaudojamam vandens kiekiui.

Kaip prižiūrėti įrenginį?

Sumontavus įrenginį, reikėtų kreiptis į profesionalus, kurie užtikrintų tinkamą įrenginio paleidimą, nustatytų reikiamą programą, užtikrintų, kad prasidėtų bakterijų dauginimosi procesas, kuris ir atsakingas už nuotekų valymą. Pradėjus naudotis įrenginiu, Jums nebereikės jaudintis dėl nuolatinio nuotekų traukimo. Pakaks kartą į metus ar dvejus išsikviesti specialistus įrenginio priežiūrai. Šie patikrins, ar procesas veikia tinkamai, pamatuos esančio dumblo koncentraciją, išvalys įrenginio sieneles ir toliau galėsite naudotis ekologišku sprendimu nuotekų valymui.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video