Nori, kad pradinukai mokytųsi ilgiau

 Nori, kad pradinukai mokytųsi ilgiau

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybėje įvyko susitikimas dėl Pernaravos tėvų išreikšto pageidavimo, kad būtų prailgintas priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės darbo laikas. Ar bus atsižvelgta į šį pageidavimą, jau kitą mėnesį spręs rajono taryba.

Palengvintų situaciją tėvams

Pasak Josvainių gimnazijos, kuriai priklauso Pernaravos mokyklos skyrius, direktoriaus Ramūno Zigmantavičiaus, iš viso yra trys ikimokyklinės-priešmokyklinės grupės modeliai.

Pirmasis, kuris šiuo metu kaip tik ir taikomas Pernaravos mokykloje, – keturių, antrasis – šešių ir trečiasis – dešimties valandų modelis.

„Pernaravos seniūnijos tėvai, kurių vaikai šiuo metu lanko priešmokyklinę-ikimokyklinę grupę, išreiškė pageidavimą, kad nuo šių metų rugsėjo 1-osios būtų taikomas trečiasis modelis – toks, koks yra miesto darželiuose, – paaiškino gimnazijos direktorius, kuris dalyvavo minėtame susitikime. –  Iki šiol grupę lankė aštuoni vaikai. Tačiau, jei būtų pailgintas laikas, dabartiniu skaičiavimu, jų ateitų daugiau – vienuolika.“

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė R. Zigmantavičius, remdamasis asmeniniais tėvų prašymais, jis kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę su klausimu, ar nebūtų galimybės įsteigti tokią grupę.

Vicemero Pauliaus Aukštikalnio nuomone, reikėtų pailginti grupės veikimo valandas, kad būtų patogiau Pernaravoje gyvenantiems vaikams ir jų tėveliams.
Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Aišku, tam reikėtų įsteigti dar vieną papildomą etatą ir pratęsti jau esamą.

Taip pat su VšĮ „Bruneros“ reikėtų derinti maitinimą, nes vaikai jau būtų maitinami ne vieną, o keturis kartus.

Reikėtų pritaikyti ir patalpas – parengti miegojimo vietas, sutvarkyti sanitarinius mazgus“, – apie pasirengimą pailgintam modeliui pasakojo pašnekovas.

Anot jo, pirmadienio posėdžio dalyviai – meras, vicemeras, Švietimo skyriaus vedėja, mero patarėja – teigiamai įvertino išreikštą tėvelių pageidavimą.

„Todėl tikimės, kad nuo naujų mokslo metų bus palengvinta situacija tiek tėveliams, tiek ir vaikučiams. Vis tik Pernaravą nuo Josvainių skiria 18 kilometrų ir žinau, kad kai kuriuos vaikus pakeliui į darbą tėveliai iki šiol veždavo į Josvainių darželį, bet, žinoma, patogiau būtų, jeigu ugdymo įstaiga būtų vietoje“, – viltingai kalbėjo gimnazijos direktorius.

Pasak Josvainių gimnazijos direktoriaus, iki šiol Pernaravoje veikusią ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupę lankė aštuoni vaikai. Tačiau jei būtų pailgintas jos darbo laikas, jų ateitų daugiau – vienuolika./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Spręs taryba

Susitikime dalyvavęs vicemeras Paulius Aukštikalnis teigia, kad tai, ar bus išgirsti pernaraviškių prašymai, priklausys tik nuo rajono tarybos sprendimo.

„Tačiau, jei bendruomenė prašo, mano nuomone, reikėtų skirti papildomą etatą.

Tai susiję su biudžeto lėšomis, todėl suprantama, galutinį žodį tars rajono taryba.

Aš tikrai palaikau gyventojus ir manau, kad patys mažiausieji turi būti ugdomi arčiausiai namų. Taip patogiau tėvams ir patiems vaikams, todėl labai tikiuosi, kad taryba tokiam sprendimui pritars.

Labai norisi, kad Pernarava tik plėstųsi ir augtų“, – sako vicemeras.

Anot mero patarėjos Jorūnės Liutkienės, pagal prašomą dešimties valandų modelį reikalingas papildomas 1,75 etatas – 0,75 mokytojui, kuris dirbtų iki vakaro ir 1 etato mokytojo padėjėjui, dirbančiam pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą.

Mero patarėja viešiesiems ryšiams Jorūnė Liutkienė patikslino, jog pagal prašomą dešimties valandų modelį reikalingas papildomas 1,75 etatas – 0,75 mokytojui, kuris dirbtų iki vakaro ir 1 etato mokytojo padėjėjui, dirbančiam pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą.

„Dabar kai kurie iš tėvelių veža vaikus į Kėdainius, nes dirba iki penktos valandos vakaro ir neturi kitos galimybės, kur palikti vaikus“, – situaciją detalizavo mero patarėja.

Jos teigimu, dabar rengiamas sprendimo projektas dėl modelio keitimo, dėl etatų ir dėl papildomų lėšų skyrimo, kuris keliaus į tarybą: „Tačiau kol kas konkrečiai nieko negaliu pasakyti, nes, kol nėra patvirtino dokumento, dar gali daug kas keistis.“

Josvainių gimnazijos direktoriaus skaičiavimu, tėvelių pageidavimui įgyvendinti keturiems mėnesiams, iki finansinių metų pabaigos, reikėtų apie dešimties tūkst. eurų.

Numatoma, jog tarybos posėdis, kuriame bus nagrinėjamas šis klausimas, turėtų vykti liepos 16 dieną.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video