Ne visos bažnyčios gautą paramą panaudojo

 Ne visos bažnyčios gautą paramą panaudojo

Šėtos Švenčiausios Trejybės bažnyčia./„Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Iš 20 tūkst. eurų, kuriuos šiemet krašto bažnyčioms skyrė rajono taryba, didesnė dalis pinigų yra vis dar nepanaudota. Vieniems skirta pinigų suma buvo per maža, kiti neranda rangovų, kurie apsiimtų remontuoti bažnyčią.

Skyrė keturioms

Iš bažnyčių rėmimo programos finansavimas šiemet buvo skirtas keturioms bažnyčioms. Prašymų būta daugiau, o ir prašytos sumos dažnu atveju buvo didesnės nei paskirtos.

Josvainių Visų Šventųjų bažnyčiai skirti 5,5 tūkst. eurų, už kuriuos tvarkomas bažnyčios bokštas ir kryžius./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Komisijos sprendimui įtakos turi ir paraiškos teikėjo finansinio indėlio dydis, taip pat atsižvelgiama į paraiškų kiekį, tvarkybos darbų sudėtingumą bei įgyvendinimo būtinumą. Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius, atrinkus pretendentus pasirašomos biudžeto naudojimo sutartys. 

Įgyvendinus darbus paraiškų teikėjai pateikia atliktų darbų sąskaitas faktūras ir jas atitinkančias sąmatas. Patikrinamas tvarkomas objektas ir įgyvendinamų darbų kokybė. Remonto darbai atliekami iki metų galo.

Kai kurie jau baigti

Dotnuvos Viešpaties Apr. Švč. Mergelės Marijos bažnyčiai skirta didžiausia paramos suma – 10 tūkstančių eurų, tačiau panaudoti jų nepavyksta. Nerandamas rangovas, kuris atliktų darbus pagal parengtą projektą./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Josvainių Visų Šventųjų parapijos klebonas Edvinas Rimavičius iš bažnyčių rėmimo programos prašė 8 tūkst. eurų.

Už šiuos pinigus planuota tvarkyti bažnyčios bokštą ir kryžių. Tiesa, savivaldybė skyrė mažiau – 5,5 tūkst. eurų. Parapija savo lėšų, kurias galėtų skirti šiems darbams, nurodė neturinti, tačiau darbus ir už gautą mažesnę sumą pinigų bažnyčia vykdo ir šiuo metu.

Šėtos Švenčiausios Trejybės parapijos bažnyčioje reikėjo pakeisti elektros instaliaciją bei įrengti žaibosaugines instrukcijas. Tam buvo prašyta 6 tūkst. eurų, savų lėšų parapija tiems darbams neturėjo.

Savivaldybė skyrė taip pat mažiau, nei prašyta – 3,5 tūkst. eurų, tačiau ir už mažesnę sumą pinigų bažnyčioje sugebėta atlikti elektros instaliacijos keitimo darbus. Žaibosaugai įrengti lėšų nepakako.

Labūnavos Dievo Apvaizdos parapijos Zabielų memorialinės koplyčios daliniam stogo remontui prašyta daugiau kaip 10,5 tūkst. eurų, tačiau šio prašymo komisija netenkino./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Per mažai

Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas Norbertas Martinkus prašė iš savivaldybės 4 tūkst. eurų. Pastarieji turėjo būti panaudoti šoninių altorių restauracijos projektui parengti.

Klebonas nurodė, kad parapija tam gali skirti 2 tūkst. eurų savų lėšų. Komisijos sprendimu šiai bažnyčiai skirtas tūkstantis eurų, o tokios pagalbos nepakako.

„Kėdainių Šv. Juozapo parapijos tiriamieji restauracijos darbai atidėti, nes reikalinga didesnė suma darbams pradėti vykdyti ir gauti finansavimą iš restauracijos programos“, – informavo miesto vyr. architektas Rytis Vieštautas.

N. Martinkus komisijos prašė ir 10 tūkst. eurų paramos Apytalaukio bažnyčios išorės remonto darbams pabaigti, tačiau prašymas tenkintas nebuvo.

Apytalaukio bažnyčios išorės remonto darbams pabaigti prašyta 10 tūkst. eurų, tačiau prašymas tenkintas nebuvo./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Nerado rangovų

Dotnuvos Viešpaties Apr. Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčios bokštų remonto darbams lėšų skyrė ir Vyriausybė (50 tūkst. eurų). Pati parapija prisidėjo tūkstančiu eurų, o iš savivaldybės prašė dar 10 tūkst. eurų – ir juos gavo.

Tačiau darbai iki šiol nevyksta.

„Bažnyčios bokštų remonto darbų konkursas vykdomas užsakovo – Kultūros infrastruktūros centro.

Tačiau neatsiranda rangovas, kuris galėtų ir norėtų vykdyti darbus pagal paruoštą projektą“, – informavo R. Vieštautas.

Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas Norbertas Martinkus prašė iš savivaldybės 4 tūkst. eurų. Pastarieji turėjo būti panaudoti šoninių altorių restauracijos projektui parengti./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Neskyrė

Dar vienas netenkintas prašymas – Labūnavos Dievo Apvaizdos parapijos tuometinio klebono Skaidriaus Kandratavičiaus. Jis prašė daugiau kaip 10,5 tūkst. eurų Zabielų memorialinės koplyčios daliniam stogo remontui, tačiau šio prašymo komisija netenkino ir pinigų parapijai nebuvo skirta.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video