Naujasis administratorius specialiai žlugdo „Lifosą“?

 Naujasis administratorius specialiai žlugdo „Lifosą“?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Žmonės užversti popieriais, trukdoma pradėti gamybą, direktorius traukiasi iš pareigų

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Finansiškai kaip niekad stipri Kėdainių „Lifosa“ kasdien yra priversta grumtis dėl teisės išlikti. Finansų ministerijos nusamdyto ir šios įmonės sandorius turinčio prižiūrėti administratoriaus keliama įtampa jau pasiekė visišką apogėjų – šis ne tik viešai pažėrė kaltinimų įmonės vadovams, kurie gali būti nepagrįsti ir po kurių iš pareigų traukiasi „Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius. Administratorius dar ir stabdo gamybą, kasdien įmonei leisdamas patirti po 100 tūkst. eurų nuostolio. Vietoje to, kad gamintų trąšas, ką jau buvo galima realiai padaryti nuo birželio 1-osios, įmonės darbuotojai yra priversti iki išnaktų kuistis popieriuose ir atsakinėti į jo paklausimus. Tuo tarpu buvęs „Lifosos“ ilgametis vadovas Jonas Dastikas neatmeta, kad „Lifosai“ dirbti gali būti trukdoma tyčia, mat paskirtasis administratorius čia turi asmeninių sąskaitų ir akivaizdžiai darbuotojams trukdo dirbti bei vilkina užduočių atlikimą galimai kerštaudamas. Kol kas neatmestina ir tai, kad kažkam gali būti naudinga sužlugdyti finansiškai stabilią ir net klestinčią įmonę. Tokias prielaidas sustiprina ir tai, kad kita „Eurochemui“ priklausanti gamykla, tik skirtingai nei „Lifosa“ veikianti ne Lietuvoje, o Belgijoje, dirba netrukdomai, nors taip pat yra sankcionuota ir turi jai paskirtą administratorių.

Bendrauja tik per atstovą spaudai

Pirmasis iš nelygios kovos pasitraukė „Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius.  Praėjusį penktadienį, birželio 10-ąją, jis įteikė atsistatydinimo pareiškimą, tačiau pats tokio savo sprendimo motyvų šiuo metu nekomentuoja.

Jo pirmtakas Jonas Dastikas teigia nesistebintis tokiu dabartinio gamyklos vadovo ėjimu. Pasak J. Dastiko, anksčiau ar vėliau reikėjo to tikėtis.

Tuo tarpu „Lifosos“ administratorius Egidijus Kaselis, pažėręs nemažai priekaištų „Lifosos“ vadovams, su žurnalistais bendrauja tik per savo atstovą spaudai. Jis sutinka, kad įmonėje situacija yra neeilinė ir bendraujant pasitaiko aštresnių kampų, tačiau įmonės vadovams siūlo susitaikyti su apribota veikla ir prisitaikyti prie naujos realybės.

Jonas Dastikas: „Mano nuomone, administratoriaus tikslas kuo ilgiau „tempti gumą“, nes firmai, kur dirba tik vienas žmogus, administruoti tokią gamyklą yra labai geras kąsnelis. Be to, dabar „Lifosos“ finansinė situacija yra labai gera. Juolab kad „Lifosa“ jau galėjo pradėti dirbti nuo birželio 1-osios, tačiau administratorius sutrukdė pradėti darbus penkias dienas. O viena diena – 100 tūkst. eurų nuostolių“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Geras kąsnelis

„Apie tai jau tikriausiai daug kas žinojo, – į klausimą, ar jau girdėjo ir tikėjosi tokio R. Proscevičiaus žingsnio, trumpai atsakė J. Dastikas. – R. Proscevičiaus toks charakteris, kad, jeigu reikia kažką padaryti, jis turi tai įvykdyti čia ir dabar.

O, mano nuomone, administratoriaus tikslas – kuo ilgiau „tempti gumą“, nes firmai, kur dirba tik trys žmonės, administruoti tokią gamyklą yra labai geras kąsnelis.

Be to, dabar „Lifosos“ finansinė situacija yra labai gera. Juolab kad „Lifosa“ jau galėjo pradėti dirbti nuo birželio 1-osios, tačiau administratorius sutrukdė pradėti darbus penkias dienas. O viena diena – 100 tūkst. eurų nuostolių.“

Ir išties panašu, kad J. Dastiko prielaida, jog UAB „Finance guru“ administruoti tokią įmonę kaip „Lifosa“ – ypač gardus kąsnelis, galimai teisinga, mat rekvizitai.lt pateikti duomenys rodo, kad 2021 metais „Finance guru“, turinti tik tris darbuotojus, dirbo nuostolingai. Uždirbusi tik 5 390 eurų pardavimo pajamų, patyrė 426 eurų nuostolį, o įkurta yra tik vos prieš 2 metus ir 2 mėnesius. Tad ir Finansų ministerijos pasirinkimas tokią įmonę skirti „Lifosos“ administratoriumi atrodo išties keistas.

„Lifosos“ administratoriui E. Kaseliui raštu pateikus klausimą, kokia, jo nuomone, šiuo metu situacija yra „Lifosoje“ tiek gamybos prasme, tiek ir jo paties bei įmonės vadovybės bendradarbiavimo prasme, „Rinkos aikštei“ per atstovą spaudai atsiųstame atsakyme buvo rašoma: „Laikinojo administratoriaus pagrindinės užduotys – užtikrinti, kad sankcionuojami asmenys nedalyvautų įmonės veikloje, negautų finansinės ar kitos naudos, o gamykla galėtų atnaujinti ir tęsti veiklą.

Kaip žinia, šiuo metu įmonėje dirba apie ketvirtadalis darbuotojų, vykdomi žaliavos pirkimai, ieškoma skaidrių produkcijos pardavimo kelių. Visi suprantame, kad situacija neordinarinė, administratorius paskirtas tik gegužės pabaigoje, todėl bendradarbiavimas vyksta intensyviai, pasitaikant ir aštresnių situacijų, bet atmosfera darbinė ir tikimės sėkmingos abipusės veiklos.“

Administratorių E. Kaselį truputį „užlaužė“, kad greičiau dirbtų, atsakinėtų į įvairius siunčiamus raštus, tai dabar keršija „Lifosai“, kad jam neduodama pakankamai duomenų. O kad jis juose nė velnio nesusigaudo ir tik pasitelkęs komandos išaiškinimus pateikia juos savo vadams ir Finansų ministerijai kaip savus, tai jau viską pasako…

J. Dastikas

Paskleistą informaciją vadina kerštu

J. Dastikas piktinasi, jog informacija, kurią administratorius paskleidė per žiniasklaidą neva „Lifosos“ vadovybės sandoriai gali neatitikti Rusijai įvestų sankcijų ir būti ekonomiškai nenaudingi, o įmonės vadovai neteikia visų reikiamų duomenų, yra visiška nesąmonė.

„Jį truputį „užlaužė“, kad greičiau dirbtų, atsakinėtų į įvairius siunčiamus raštus, tai dabar keršija „Lifosai“, kad jam neduodama pakankamai duomenų. O kad jis juose nė velnio nesusigaudo ir tik pasitelkęs komandos išaiškinimus pateikia juos savo vadams ir Finansų ministerijai kaip savus, tai jau viską pasako…

R. Proscevičius jam pasakė, kad čia ne kontora, kur į raštus galima atsakinėti 10 dienų. Jeigu gavai kokį nors raštą, turi atsakyti tą pačią dieną“, – įmonės užkulisius atskleidė buvęs ilgametis jos vadovas.

Jis taip pat pasidalino ir konkrečiu darbo vilkinimo pavyzdžiu: „Tarkim, jis [administratorius] uždraudė „Lifosai“ iš „Achemos“ pirkti amoniaką. Kas čia per draudimas gali būti? Gamykloje jau viskas sutarta, suplanuota iškviesti darbuotojus tą amoniaką tvarkyti, o jis trukdo.

Žinoma, po dviejų ar trijų dienų jis pasirašė ir leido, bet toks jo darbo stilius trukdo normaliai dirbti. Todėl, matyt, R. Proscevičiui trūko kantrybė. Jis labai dėl to išgyvena, tai jį slegia, nors ir nekaltas, bet, kaip sakoma, slegia tie uždėti pavalkai. Kadangi aš pats dirbęs tą darbą, žinau tą būseną“.

Tuo metu per atstovą spaudai pateiktame atsakyme apie jam mestus kaltinimus trukdymu efektyviai dirbti ir užduočių vilkinimu E. Kaselis vadina nepagrįstais: „Laikinasis administratorius veikia ne vienas. Sudaryta kompetentinga komanda iš tarptautinių auditorių ir teisininkų.

Siekiame mums iškeltų tikslų įgyvendinimo, tad kaltinimai sąmoningu kenkimu yra visiškai nepagrįsti.

Kuo įmonės administracija tiksliau pateikia prašomą informaciją, tuo greičiau laikinasis administratorius ir jo komanda gali patikrinti sandorius, užtikrinti sankcionuotų asmenų eliminavimą.

Tiek laikinojo administratoriaus, tiek bendrovės vadovų veikla turėtų turėti bendrą kryptį – ekonomiškai racionali gamyklos veikla. Bet tai turi vykti nepažeidžiant tarptautinių susitarimų dėl taikomų sankcijų.“ 

„Lifosos“ administratorius Egidijus Kaselis, pažėręs nemažai priekaištų „Lifosos“ vadovams, su žurnalistais bendrauja tik per savo atstovą spaudai./ Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Nustebo apsilankęs „Lifosoje“

Buvęs „Lifosos“ vadovas taip pat pasidalijo įspūdžiais po apsilankymo antradienį gamykloje ir dar kartą rėžė: „Žmonės iki išnaktų dirba, apsikrovę krūvomis popierių. Vietoje to, kad diversifikuotų gamybą ir gamintų tokią produkciją, kur nereikia žaliavų iš Rusijos, nes nebeleidžiama iš ten pirkti tam tikrų produktų, vyksta bereikalingas popierių rašymas“.

Anot J. Dastiko, nebūtų problemų reikalingų medžiagų nusipirkti ir pasaulinėje rinkoje, tačiau Rusijos parduodamos žaliavos pigesnės.

„Jei pirktume mums reikalingas žaliavas iš kitų šalių tiekėjų, kurios yra žymiai brangesnės, produkcija taptų per brangi ir lietuviškai gamyklai būtų sunku konkuruoti, – situaciją paaiškino ankstesnis gamyklos vadovas. – Konkurentai džiaugiasi, kad „Lifosoje“ tokia situacija, kad gamykla stovi. Jeigu ilgiau būsime tokioje situacijoje, prarasime visus esamus ir būsimus pirkėjus, kurių ratą dabar turime.“

„Žmonės iki išnaktų dirba, apsikrovę krūvomis popierių. Vietoje to, kad diversifikuotų gamybą ir gamintų tokią produkciją, kur nereikia žaliavų iš Rusijos, nes nebeleidžiama iš ten pirkti tam tikrų produktų, vyksta bereikalingas popierių rašymas.

J. Dastikas

Užgavo asmenines ambicijas?

J. Dastikas prisimena, jog dar jam vadovaujant gamyklai, dabartinis „Lifosos“ administratorius,  norėjo joje įsidarbinti.

„Kadangi turėjome pakankamai teisininkų, aš jo priimti negalėjau. Jis prašėsi pats ir per tuometinį „Achemos“ direktorių Joną Sirvydį, bet jam atsakėme. Jis šiuo atveju, matyt, jaučia ir asmenines nuoskaudas, tai gali būti jo keršto planas.

Kas jį pažįsta, esu girdėjęs, kad su juo į žvalgybą jokiu būdu negalima eiti, kadangi žiūri tik savo interesų ir bet kada pašnekės savo naudai.

Kadangi jam dabartinėse pareigose suteiktos labai didelės teisės, tai žinot…“, – nutęsė J. Dastikas ir pastebėjo, kad iš buvusių darboviečių – AB „Achema“ ir ARVI – jis buvo nedraugiškai atleistas.

Tuo tarpu šią situaciją E. Kaselis per atstovą spaudai atsiųstuose atsakymuose komentavo taip: „Laikinasis administratorius paskirtas laimėjus viešai skelbtą Finansų ministerijos konkursą. Jį laimėjo ne Egidijus Kaselis, o UAB „Finance guru“, be to, visa veikla vykdoma griežtai vadovaujantis teisės aktais, glaudžiai bendradarbiaujant su Finansų ministerija, Užsienio reikalų ministerija, FNTT, kitomis institucijomis. Sankcijų laikymosi užtikrinimas gali patikti ne visiems asmenims, neatmestinas ir spaudimas administratoriui, todėl gandų lygio pseudoinformacijos nėra prasmės komentuoti.“

Taip pat jis pridėjo: „Situacija darbinė, o kylančius klausimus visad siekiame išspręsti kuo skubiau, juolab kad įgaliotas laikinojo administratoriaus atstovas nuolat lankosi gamykloje, kasdien bendrauja su įmonės atstovais, profsąjungomis ir vadovais.

Taip, įmonės vadovai turi prisitaikyti prie naujos realybės, įvestų sankcijų, turi rasti kelių dirbti savarankiškai, atsiriboti nuo sankcionuotų asmenų ar jų atstovų bandymų daryti įtaką.“

„Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius birželio 10-ąją įteikė atsistatydinimo pareiškimą./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Ruošia vadovus iš anksto

Jei vis dėlto R. Proscevičiaus prašymas palikti „Lifosos“ generalinio direktoriaus pareigas būtų patenkintas, anot administratoriaus, tai jokios įtakos tolimesnei gamyklos veiklai neturės.

„Kiekvienas tinkamai vykdantis savo pareigas įmonės specialistas įmonei labai svarbus. Tačiau vadovas apie sprendimą turėtų komentuoti pats“, – rašoma „Rinkos aikštei“ atsiųstame atsakyme.

J. Dastikas patikslino, kad tokiu atveju būtų paskirtas kitas gamyklos vadovas.

„Lifosoje“ yra tokia sistema, kad visada turi ruošti žmogų vietoje savęs, t.y rezervą. Kai pats dirbau, ruošėme Rimą [Rimantą Proscevičių]. Jis už mane 15 metų jaunesnis, o kitas žmogus yra trisdešimčia metų jaunesnis. Taigi yra paruoštas dar vienas žmogus.

Aš žinau, kas gali užimti tą poziciją, bet, kol jis nėra paskirtas, neverta skelbti apie jo asmenybę. Žinoma, labai gaila R. Proscevičiaus, kadangi jis jau turi metų įdirbį vadovo pozicijoje, o mano pavaduotoju buvo 23-ejus metus – visą darbingą amžių dirbęs „Lifosoje“.

Jam irgi gaila, nes fabrikas jau buvo tapęs antraisiais namais. Juo labiau kad finansinė padėtis buvo jau sutvarkyta ir yra super gera, Lietuvoje turbūt vos vieno kito fabriko finansinė situacija yra tokia gera, kokia šiuo metu yra „Lifosos“, – kalbėjo buvęs ilgametis gamyklos vadovas.

Administratoriaus paklausus, kokią tolimesnę veiklą mato su „Lifosa“ –  ar, jo nuomone, pavyks toliau konstruktyviai bendradarbiauti, o gal ketina trauktis iš „Lifosos“ administratoriaus pareigų, jis sakė: „Galiu tik pasikartoti, kad įmonės sėkminga veikla priklauso nuo abiejų pusių konstruktyvaus bendradarbiavimo. Mes, savo ruožtu, dedame maksimalias pastangas, kad jis toks ir būtų.“

„Kadangi turėjome pakankamai teisininkų, aš jo priimti negalėjau. Jis prašėsi pats ir per tuometinį „Achemos“ direktorių Joną Sirvydį, bet jam atsakėme. Jis šiuo atveju, matyt, jaučia ir asmenines nuoskaudas, tai gali būti jo keršto planas. Kas jį pažįsta, esu girdėjęs, kad su juo į žvalgybą jokiu būdu negalima eiti, kadangi žiūri tik savo interesų ir bet kada pašnekės savo naudai. Kadangi jam dabartinėse pareigose suteiktos labai didelės teisės, tai žinot…

J. Dastikas

Belgijoje problemų nekyla

J. Dastikas neslepia, kad nuolatinis įmonės siejimas su Rusija prie gamyklos gerovės neprisideda.

„Žinoma, tai slegia, kai visi žiūri, kaip į Lietuvos priešus, kadangi tai lyg rusiško kapitalo įmonė. Nors aš puikiai žinau visą tą situaciją. Aš galiu ranką prie širdies pridėjęs pasakyti, kad pinigai, kuriuos dabar saugo, kad nepatektų Putinui, niekada jam ir nepateko. Jie visi buvo investuoti „Lifosoje“, kadangi gamykla daugiau investuodavo, mažiau uždirbdavo, o jeigu truputį daugiau uždirbdavome, nukeliaudavo į akcininko sąskaitą užsienyje ir Putinui nepatekdavo. Taip pat ir dabar tikrai nepatenka. Tuo labiau kai iš Rusijos negalima pirkti žaliavų. Reikėtų tik džiaugtis, kad „Lifosa“ išsilaikytų ir naudas mokėtų, nes jas reikia jau kelti“, – užtikrintai kalbėjo buvęs įmonės vadovas.

Nuo 2014 m. pabaigos AB „Lifosa“ akcijas valdo bendrovė „EuroChem Group“, kurios analogiška gamykla veikia ir Belgijoje. Tačiau, anot J. Dastiko, ten su tokiomis problemomis, kaip „Lifosoje“, nesusiduriama.

„Ten administratoriumi paskyrė didelę prancūzų firmą, kuri turi patirties ir belgai dirba be jokių kliūčių. O čia, Lietuvoje, stumdomės ir, ko gero, stumdysimės dar ilgai.

Kol kas nei konstruktyvaus darbo, nei bendradarbiavimo nėra“, – apgailestavo J. Dastikas ir pridėjo: „Dabar už viską atsakinga Finansų ministerija, jie pasamdė administratorių. Tačiau administratoriaus teisės nemažos, jis gali durnių volioti, tempti gumą. Vienas cechas yra paleistas dirbti, dabar nori paleisti ir kitą, nes vienas cechas viso fabriko neišlaikys. Ir reikia leisti tai daryti, nes kiekviena diena atneša nuostolių. Nors finansinė padėtis gera, bet kam tie nuostoliai reikalingi?

Visi pinigai dabar patenka į „Lifosos“ sąskaitą, tai tegul administratorius tikrina juos. O dabar nežinia, koks yra jo tikslas ir ką jis nori padaryti. Nežinia, ką jis darys toliau.“

Ministerija apie situaciją žino

Apie tvyrančią įtampą ir nesutarimus tarp gamyklos vadovybės bei jos administratoriaus Finansų ministerija teigia esanti informuota ir apie situaciją žinanti.

„Matome, kad įmonės vadovybė ir laikinasis administratorius dar neveikia kaip viena komanda. Žinome ir apie įmonės vadovo pateiktą prašymą pasitraukti iš pareigų. Bendraujame su visomis šalimis ir tikime, kad galima situaciją spręsti be drastiškų veiksmų bei kad jų bendras interesas yra dirbti kartu ir taip pasiekti geriausią rezultatą“, – rašoma ministerijos atsiųstame komentare.

J. Dastiko pasiteiravus, kokią šio konflikto baigtį jis mato, buvęs gamyklos vadovas nedaugžodžiavo: „Savo kolegoms pasakiau: „Nepasiduokit jo šantažui ir vykdykite savo kursą.“

59 Komentarai

 • Kraupstu skaitydamas. Šitokią įmonę miriop varo. Lifosiečiai, nejau tylėsim? Tai koronė. Vienas vyras – Dastikas išdėjo kaip yra iš tiesų. Čia tai turėjom vadovą.

  • Giminių ir pažįstamų irštvą pagaliau sutvarkys. Pati gamykla yra užsitarnavusi kėdainiečių nemalonę ne vien dėl skleidžiamos smarvės, bet ir dėl pačių darbuotojų arogancijos. Kas bandė darbintis, tas žino. Jei neturi užtarimo ar nesi koks tai sportininkas, gali būti geriausias specialistas, bet neįsidarbinsi. Ką čia kalbėti. Visi žino, kaip ten buvo priiminėjami žmonės. Kažkam užtruks melžiama karvutė. To labiausiai ir bijoma. Kėdainiečiai čia mažiausiai kam rūpi. Žiauriai parašiau, bet teisingai.

   • ir tu toks pat, kaip administratorius – kerštingas ir falšyvas, nes į gamyklą nepriėmė dirbti tokio š… specialisto, kuris tik žino kaip drabstyti purvą į visas puses ir pavydėti gerai uždirbantiems žmonėms Lifosoje.

 • Perskaičiau ir speogstu iš pasiutimo. Nustokim krupčiot ir tylėt.ikimės veiksmų ie nwleismim įmonę sunaikint.

  • Konservatoriu darbas viska griauti.visa tai naudinga ,Klaipėdos terminalai,Lietuvos geležinkeliai.uzsienio kapitalas viska paims privatizuos.ir taip jau likome prie geldos.odar kai skils išvis bus ragai.kol zmones neis i gatves.kad ten tik per gimines tai taip.bet Lietuva tai stvogeriu krastas:))))

 • Ko tas seniai ruskiams parsidavęs senas nuopeza čia pletkus varinėja, ant žmogaus varo. O rinkuškė žmones audrina. Sovietinių vėliavų stalčiuose jau prisištabeliavę laukiat ruskio pareinant.

  • 30 metų rusams dirbo, bet valdžiai tada nerūpėjo kol karas neprasidėjo.

  • tokie kaip tu ir prisišauksit rusus!

 • Tegul tas administratorius ziuri kur keliauja pinigai, o visa kita tegul palieka valdziai kuri manau tikrai zino kaip paleist gamyba ir grazint darbuotojus. Nes kol zmones laukia darbu, algu, uz viska reik moket, bankai nelaukia, ateina diena ir nuskaiciuoja pinigus uz paskolas kol ponas Kaselis smaukosi savo kabinete

  • Tai, kad ir žiūri. Tik vadovybė išsikalinėja ir pasak dastiko: Nepasiduoda jo šantažui ir vykdo savo kursą. (Dirba toliau sekmingai rusams).

   • jis žiūri, kaip prisikraukti kuo daugiau pinigų į savo kišenę!
    Vien iš snukio matosi, kas per fruktas – kerštingas, susireikšminęs, falšyvas.

    O nuo tokių frazių „dirba rusams“ jau vemt norisi!
    Gal jau užtenka šitą šlamštą kartoti ir kartoti!
    Amerikos lietuvis verslininkas Valatka savo laiku pasakė:
    – Kad ir su velniu sutartis reikia sudarinėti, tik kad Lietuvai būtų geriau!

    Sutinku su J. Dastiku:
    „Kadangi turėjome pakankamai teisininkų, aš jo priimti negalėjau. Jis prašėsi pats ir per tuometinį „Achemos“ direktorių Joną Sirvydį, bet jam atsakėme. Jis šiuo atveju, matyt, jaučia ir asmenines nuoskaudas, tai gali būti jo keršto planas.“

    • Padėka ir pagarba Jonui Dastikui. Retas taip išdrįstu. Žino, kad bus puolamas proto ubagų.

   • Tai kad administratorius nežiūri, tik sau į piniginę dedasi lifosos uždirbtus pinigėlius ir žlugdo pasaulio žinoma kompaniją.

 • Tas administratorius dar vieną įmonę administruoja ir eina aplinkiniais keliais. Nieko nesupranta. Paduotas jis į teismą ir tik likviduoti be įsipareigojimų perdavimo sugeba įmones. Siūlau pasidomėti.

  • O kur šlamas žiūri? Ko jis tyli ir sypsosi kamputyje? :O

 • …..O tai, kad tik 2021 metais „Finance guru“, turinti tik tris darbuotojus, dirbo nuostolingai. Uždirbusi tik 5 390 eurų pardavimo pajamų, patyrė 426 eurų nuostolį, o įkurta yra tik vos prieš 2 metus ir 2 mėnesius….
  Ir šita besmegenių gauja, dirbanti į nuostolį, gali valdyti tokią įmonę???

  Tokie prichvatizatoriai iš 1991 m. labai reikalingi ir turi paklausą Finansų ministerijoje, kad įmonę nuvaryti iki bankroto ir išvogti ką tik galima dar ir šiais laikais!
  Kiek Lietuvos turto prichvatizuota per juos nuo 1991 metų , išporceliuota!

 • Šlamuti, alio, žiūrėk ką tavo koncervų valdžia išdarinėja, alio, geradary? Ko tyli, šlamėk, šlamėk, galvele paglostyk ir šlemėk

 • Geriau su Rusija sutarti draugiškai, kodėl negalime gyventi draugiškai, juk mes istoriniai broliai. Latvija jau atnaujino dujų importą iš Rusų, visas pasaulis su jais draugauja, o kenčia vienkntelė kvailių Lietuvėlė.

  • lietuviams Dievas proto pagailėjo!

   • Nes Lietuva valdo senis ozys, greiciau pastiptu jis, oj butu svente visai lietuvai. Gerciau savaite

 • Ačiū žurnalistei Rasai, kad palaiko gamyklą, Rusiją, Kėdainiečius. Dievas jums atlygins, mes jums pagarbą jausti.

  • Darbo neliks, debile tu nelaimibgas. Šitiek šeimų buvo gerai aprūpinros. Ta valdžia viską griauna. Jau ligoninę išdraskė. O meras tik pozuoja ir galvą kinkuoja visiem. Nemanėm, kad taip Kėdainiai nusiris į duobę

 • Judėjimo vardan valdžios iš po skverno artistai-aferistai dabar lėks demonstruoti susirūpinimo, kad lifosiečiai už juos pabalsuotų pavasarį. Ir kodėl neparašot, kad tas čia prisipletkinęs eksvadovas Lifosos valdyboj tebesėdi, vadinas ir savininko ruso valią vykdo…

 • O tu ar žinai, kad valdyba nauja suformuota ir pinigai į rusią neina. Bet esi iš parazitų kurie visus vežtų ir kad kaimynui blogiau būtų.

 • Ačiū Rinkos aikštei, Jolantai Blažytei, Viktorui Uspaskich ir visiems geros valios žmonėms, kurie šitoje prakeiktoje ukrainiečių garbinimo pandemijoje išlaiko blaivų protą. Nes Lietuva po truputi tampa Chocholija, visi tai matom, jankiai uzurpuoja mus

  • Uspaskichas pats pabėgo iš šitos nesąmones, sukūrė žmogus darbo vietas, bet ne saviems, o ukrainiečiams.

  • pritariu…

 • Tamulio šventinis užimtumas – pabaliavojimsas nepabaigiamas. O fabrikas griūna, ligoninė irgi. Gaila žmonių.

 • Bravo Dastikas. Bravo. Nors kas nors visą tiesą išdėjo.

  • Visas chebras kartu sudėjus tiek blogo nepridarė kiek dabartinė Lietuvos valdžios chebra.

 • Nes Kėdainiuose viską sukūrė Rusai, labai didelė dalis žmonių vieno Ruso įmonėse dirba ir yra patenkinti.

 • Tikiu koks pasipriešinimas administratoriui uspakso chebros

 • Galvojau,kaip atrodo tikras pideras -taigi Kaselis(vienas prie vieno)-

 • Pagarba belgams, kad paskyrė tinkamą administratorių, kurio dėka jų įmonė vėl dirba sėkmingai. Tuo pačiu gėda už mūsų LT valdžią, kad, neieškojo tinkamo administratoriaus, paskyrė iš tų, kurie pasisiūlė, tipo „ai, kaip nors, bile paskyrėm, svarbu nustumti problemą nuo savo galvos“.

 • Kaip tas Dastikas atsirado ten direktoruose po Duleviciaus

  • J. Dastikas jau ir dirbo prie Dulevičiaus.
   Tikrą įmonės vadovą ir paliko po savęs Dulevičius!
   Garbė direktoriui J. Dastikui!

 • bet dulevičius tai nusišovė

  • J. Dastikas liko!

 • Vyriausybės būtų geriau neprašę padėti, ot padėjo dabar ir problemos tos pačios ir Administratorius ant sprando. Lifosai tuoj bus amen…

 • Konservatorius Kestutis Šlamutis – Lifosos profsajungos pirmininkas; LRS Seimo nares vyras Vaidas Sejonas gamybos operatorius įmonėje LIFOSA, ira dar kiek ten liberalų ir konservatorių…
  O jie taip dabar „rupinasi“ kad kazkokius neaiskius paskiria bankroto administratorius? Sužlugdymo planas veikia. Šaunuoliai

 • Jonavoj žmonės išėjo prie gamyklos protestuoti, o kėdainiečiam nereikia, tylu.

  • nu baikit, tikrai niekas neis ir nestreikuos…

 • Jeigu galima buvo pasirinkti Finansu ministerijai blogiausią iš blogiausių administratorių,ta ji ir padarė.Dar praeis mėnesis ar du ir visi patirties turintys ir mokantys dirbti vadovai išsilakstys iš Lifosos.Reikėtų Finansų ministerijai atšaukti kuo greičiau,tokį administratorių ir išsiaiškinti kas pas juos priėmė tokį sprendimą ir išvyt iš darbo,kaip ir administratorių.P.Dastikui didelis ačiu uz straipsnį.

 • Negi generalinio direktoriaus direktoriaus noras pasitraukti,nereiskia,kad LAIKINASIS administratorius yra visiskas idiotas?Gerai,kad Lietuvoje yra dar zmoniu,nebijanciu pasakyti tiesa.

 • Vaitai tai tai tai vai tai tai….dega namas ar matai??? 🙂

 • Pirmųjų mėnesių euforija, kai atrodė, kad Rusijos kariuomenė tuoj tuoj sustos, sugrius ir pradės bėgti atgal, baigėsi. Kaip ir sudegintų tankų kolonų vaizdo įrašų srautas bei pranešimai apie milžinišką pagalbą kovojančiai šaliai.
  Atvirkščiai, vis daugiau neramių pranešimų, kad rusai po truputį spaudžia ukrainiečius, o ekonominės sankcijos, kurios, kaip tikėtasi, pradės veržti kilpą ant Vladimiro Putino kaklo, neveikia.
  Bent jau tą pradeda pripažinti Vakarų ekspertai. Drąsiai kalbėję Vakarai pradeda mykti. Kas nutiko, kad ekspertų ir analitikų, ypač mūsų vietinių naujai užgimusių karo ir karo strategijos žinovų bei ekspertų, prognozės, jog „Rusijai baigiasi atsargos“, „Rusija tuoj išsikvėps“, „Rusija nebeturi ką siųsti į frontą“, „Rusijos naujausi tankai sunaikinti ir ukrainiečiai važiuojančių tankų jau turi daugiau nei orkai“, staiga nutilo.

  • Ką siūlai? Baltą vėliava prie namo kelti ir užrašus gatvėse kirilica pradėti rašyti?

   • Manau, kad turime paaukoti Ukrainą dėl visų Europiečių gerovės

    • Tau putinas asmeniškai pažadėjo, kad užėmęs ir išpjovęs Ukrainą, jis nejudės toliau? Kai paaukojus Ukrainą sekančią dieną pas tave į kiemą girtas ivanas ant T72 įvažiuos, suprasi, kad tai, kas atsitiko Bučioj, labai greitai atsitiktų visoje Lietuvoje. Todėl blaivykis, aukotojau, arba aukok save asmeniškai, kitiems nesąmonių nesiūlęs.

     • Jau ir apie Bučę aiškėja surežisuotas spektaklis su žmonių lavonais nužudytais ukrų nacistų, kurie kaip teatre gražiai buvo sudėlioti abiejose gatvės pusėse ir tik vienoj gatvėj.
      Pasirodo net samdiniai, atvykę žudyti ir iš to užsidirbti buvo liudininkais, kaip buvo tas spektaklis ruošiamas.
      Iš baimės išsinešdinę iš Ukrainos pradeda kalbėti, ką jie ten matė.
      Girtas Ivanas išsipagirios. o jankių piderastiškiems generolams smegenų neprisidės!

   • Manau kėdainiečiams pats laikas susirinkti ir ginti gamyklą nuo tokių kaselių

 • Tegul uzdaro velniop ta lifosa,kad jos nelix tik svariau gyvensim i metala supjaustyt ir viskas ,kas nores isidarbins kitur ,cia neisimtis kazkokia,man nei silta nei salta

  • Tau, svoločiau, rankas ir liežuvį nupjauti, kad negalėtum nei kalbėti, nei rašyti!

   • Turbūt per pažintis įlindęs ir paskolų prisiėmęs? Baigsis pirštai ragatkėm…

    • Mldc! 😀

 • Negi konservatorius Šlama, kuris vadovauja Lifosos profsąjungai kvies žmones mitinguot? Nejuokinkit. Jis gins Lietuvos valdžią , o ne Lifosos dirbančius. Tikras sovietinis profsajungietis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video