Narkotikų dekriminalizavimui nepritarė – kaip balsavo kėdainiečiai

 Narkotikų dekriminalizavimui nepritarė – kaip balsavo kėdainiečiai

Kėdainiečių parlamentarų nuomonė, balsuojant už Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, išsiskyrė. Vienas nebalsavo, du buvo prieš, viena – už. / Luko Balandžio/Scanpix nuotr.

Eglė KUKTIENĖ, BNS.lt inf.

Šiandieną Seimas balsavo dėl Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo. Projekte buvo numatyta, kad už nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą, be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, nebūtų taikoma baudžiamoji atsakomybė – tik administracinė. 

Siūlė baudą

Įstatymo projekte numatyta, kad  už minėtą veiką būtų taikoma administracinė atsakomybė. Tokiam asmeniui būtų taikomas įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 350 eurų. Nusižengimui pasikartojus bauda padidėtų ir siektų 300-500 eurų.

Taip pat siūlyta, kad be baudos kvaišalus vartojantis asmuo gali būti įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos kursuose, o tas, kas savanoriškai būtų atidavęs neteisėtai pasigamintas ar įsigytas narkotines medžiagas, būtų atleistas nuo administracinės atsakomybės.

Nuomonės išsiskyrė

Dekriminalizavimo iniciatorė Laisvės partijos narė Morgana Danielė po balsavimo Seime sakė, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas parengs naują projekto variantą ir jis grįš į Seimo salę.

„Dabartinė drakoniška narkotikų politika luošina žmonių gyvenimus, – sakė M. Danielė. – Jauni žmonės dėl padarytos klaidos netenka galimybės kurtis visavertę ateitį, o priklausomybės ligomis sergančius žmones baudžiamoji sistema įsuka į užburtą ratą, kuris juos likusiam gyvenimui pastato tarp narkotikų vartojimo ir kalėjimo be realios galimybės integruotis į visuomenę.“

Tuo tarpu opozicija pasisako prieš ir teigia, kad tokios įstatymo pataisos – pirmas žingsnis narkotikų legalizavimo link.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga tvirtino, kad iš tiesų pataisomis siekta „judėti link narkotinių medžiagų normalizavimo“.

„Tai yra pasakyti, kad vartoti yra normalu“, – sakė jis.

„Darbietis“ Mindaugas Puidokas atkreipė dėmesį, kad baudžiamąją atsakomybę norėta panaikinti ne tik už kanapių, bet ir kitų narkotinių medžiagų vartojimą.

„Tai atvers kelią laisvam heroino, LSD, kokaino vartojimui“, – tvirtino Seimo narys.

Kaip balsavo?

Už minėtas įstatymų pataisas balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 58, septyni susilaikė. Projekto nepalaikė nė vienas opozicijos atstovas bei keli valdantieji.

Kėdainiečiai politikai balsavo taip:  Viktoras Fiodorovas ir Tomas Bičiūnas – prieš, Jurgita Sejonienė – už, Arvydas Nekrošius balsavime nedalyvavo.

13 Komentarai

 • Pagarba Tomui ir Viktorui. Gėda konservatorei.

  • Pritariu. Sejonienė… patylėsiu.

 • Gerbiami komentuotojai, tam kad piktintis visų pirma reikia suprasti kas yra nedidelio kiekio narkotikų dekriminalizavimas. Tai nėra narkotikų legalizavimas. Nedidelio kiekio narkotikų dekriminalizavimas yra baudžiamosios atsakomybės už nedidelio kiekio narkotikų turėjimą be tikslo parduoti panaikinimas, kad jūsų vaikai ir anūkai, pagauti su nedideliu kiekiu žolės, nebūtų uždaryti į cypę ir jų gyvenimo dar jauname amžiuje nesugriautų įrašas biografijoje, kad buvo teistas. Bet kuriuo atveju jie būtų patraukti administracinėn atsakomybėn. Ne bausmės dydis atbaido nuo nusikaltimų darymo, o atsakomybės už padarytą veiką neišvengiamumas. Suprantama, kodėl šis laikraštpalaikis bando menkinti vieno ar kito seimūno vardą, bet tiesa ta, kad balsavusieji „už“ bando ištaisyti agrofiurerio klikos 2017 m. padarytas nesąmones.

  • Neklaidink. Už mažą kiekį ir dabar niekas nesodina

   • gal ne visada sodina, bet įrašas apie teistumą lieka visam. Ar nuo 2017 m., kai agrofiurerio klika kriminalizavo mažą kiekį, sumažėjo narkotikų vartojimas Lietuvoje?

    • Ir kas, kad lieka kažkoks įrašas? Nereikia pradėti vartoti ir nebus jokio įrašo. O dėl mažo kiekio žolės į kalėjimą nesodina. Sejonienė yra medikė, todėl puikiai turėtų suprasti apie narkotikų žalą. Ir kokia ji konservatorė? Šitoj kadencijoj tikrų konservatorių yra mažai.

  • Tau gal smegenyse auglys. Gydykis, nesusipratėli. Nori, kad tavo vaikai ir anūkai būtų narkomanai? Nuo nedidelio kiekio ir pradeda, pusproti tu. Ar supranti, ką čia pripostringavai?..

   • Jei kam yra galvoje auglys, tai tik tau pačiam ir jis jau neišgydomas… Aš nenoriu, kad mano ar kieno nors kito vaikai nebūtų narkomanai ir juolab nenoriu, kad jie užaugtų tokies patys buki ir atsilupę kaip tamsta. Vargas vaikams, kuriuos auklėja tokie proto invalidai kaip tu „Edai“

 • Neskieskim cia nesamoniu, viskas prasideda nuo mazo kiekio, paskui tampi ir priklausomu, tiek nuo alkoholio, tiek nuo narkotiku, tiek nuo pirmo skiepo

 • Tai ponulis irgi turi priklausomybę nuo skiepų, nes nuo pat vaikystės buvai skiepytas- ir ne kartą.

  • Mink tik greitai 3 doze i galva susileisti!

 • vaikams pakanka tik žinoti, kad už mažą kiekį narkotikų nieko nebus ir smalsumas bei noras įsigyti ir paragauti paims viršų.
  Štai ir pradedančių narkomanų ims daugėti.

  Viktoras ir Tomas pasielgė kaip mąstantys vyrai.

 • O tavęs Vladai vaikystėje neskiepyjo

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video