Mokytojai ir policija galės laisvai tikrinti moksleivių daiktus

 Mokytojai ir policija galės laisvai tikrinti moksleivių daiktus

Seimas linkęs pritarti siūlymui be tėvų sutikimo mokytojams ir policijos pareigūnams tikrinti moksleivių kuprines ir spinteles/ Juliaus Kalinsko nuotr.

Seimas po pateikimo pritarė Darbo partijos parengtam įstatymo projektui, kuriuo numatoma, kad be tėvų sutikimo tiek mokyklos darbuotojai ir pedagogai, tiek policijos pareigūnai galėtų patikrinti moksleivių daiktus, kuprines, spinteles. Po to, kai per vieną dieną Marijampolėje medikų pagalbos prireikė nuo narkotikų apsvaigusiems trims mokiniams, o dar vienas jų mirė, toks įstatymas įgauna naują perspektyvą. Ar tai padės padidinti moksleivių saugumą, ir ar tėvai tam pritaria?


Iki šiol tikrindavo tik tėvams leidus

Mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas sakė, kad iki šiol tik gavus raštinį tėvų sutikimą buvo galima tikrinti vaikų daiktus. Po patikrinimo apie tai pranešama tėvams bei informuojama, kokių priemonių ketinama imtis.
Jo teigimu, mokinių daiktai nėra tikrinami dažnai. Dažniausiai tėvai sutinka su jų vaiko daiktų krata, kartais išreiškia norą daiktų apžiūroje dalyvauti patys.
„Jei mes turime pakankamai gąsdinančius duomenis ir matome faktus, kurie vyksta, nemanau, kad sprendimas tikrinti vaikų daiktus yra labai blogas. Visgi labiau tikiu minkštosiomis programomis – švietimu, bendradarbiavimu, pokalbiais su šeima ir kt.“, – sakė D. Žvirdauskas.


Tėvai taip pat turi teisių

Viktoras Fiodorovas./Asmeninio archyvo nuotr.


Ne paslaptis, kad pastaruoju metu itin daug kalbant apie vaikų teises, tėvai kartais ima jaustis kaip visai beteisiai. Visgi tai – netiesa. Tiek vaikai, tiek tėvai turi savo pareigas ir savas teises. Būtent į tai dėmesį atkreipia naujo įstatymo dėl vaikų daiktų tikrinimo iniciatorius darbietis Viktoras Fiodorovas.
„Šios kadencijos Seime daug kalbama apie įvairias žmogaus teises, tad šis mūsų pasiūlymas – būtent apie tai. Apie teisę tėvams jaustis saugiems, kai jų vaikas išeina į mokyklą.
Mokyklose drastiškai plintant elektroninių cigarečių bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimui, kuris ne tik kelia susirūpinimą mokinių tėvams ir pedagogams, bet ir kelia pavojų mokiniams, Seimas po pateikimo pritarė kartu su kolegomis užregistruotam pasiūlymui, kuris leistų ugdymo įstaigoms ir policijai vykdyti mokinių daiktų ir spintelių patikrinimą dėl draudžiamų priemonių įsinešimo ir laikymo mokykloje“, – sako politikas.
Jis priduria puikiai suprantantis, kad vien draudimų nepakanka, labai svarbus ir visuomenės sąmoningumo ugdymas, bendruomenių įsitraukimas, narkotinių ir kitų kenksmingų medžiagų vartojimo viešose vietose netoleravimas.

Daugiau tėvų pritaria


Tuo tarpu socialiniame tinkle tarp kėdainiečių paskelbtoje apklausoje, ar tėvai sutiktų, kad jų vaikų daiktus tikrintų mokyklos darbuotojai ar policijos pareigūnai, didesnė dalis pažymėjo sutinkantys.
„Privaloma tikrinti, juk tai vaikas. Reikia turėti omenyje, kad dėmesys nukreiptas į pačių vaikų saugumą. Vaikai nėra ir neturi išvystyto atsakingumo jausmo. Labai lengva išnaudoti vaikus negeriems darbams. O piktadariai trina rankomis. Kontrolė būtina“, – rašo Jaunius Sagatavičius.
„Žinoma! Kai nėra ko ten slėpt, tai nėra ko ir piktintis. Tegul tik tikrina.
Nes praktika ir pastarieji įvykiai tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje rodo, kad tose kuprinėse būna ne tik vadovėliai…“, – antrina ir Raminta Daugėlaitė Paškevičienė.
Tačiau dalis tėvų sakėsi nesutinkantys su tokiais dalykais, mat ir patys nenorėtų, kad po jų daiktus kažkas raustųsi, tad nesupranta, kodėl taip elgtis reikėtų su vaikais.

6 Komentarai

  • Paprastas populizmas arba kai kurių asmenų ar partijų noras pasireklamuoti. Toks įstatymas pažeistų visas įmanomas teises, todėl ne rusioj neįmanomas. Bet, žinoma, kur jau čia man žinoti, partija geriau žino.

  • Mano vaikai suaugę ir anūkai jau mokykla baigę,tai bijau būt neobjektyvus.O iš savo praktikos galėčiau pasakyt,kad ir mums kartais kišenes išversdavo.Ir pats linksmiausias momentas būdavo,kai mokytoja iš kišenės baibokui ištraukus prezervatyvą,baisiai nuraudusi bėgdavo prie lango,kad taip nesimatytų jos veidelis.Visa klasė prunkšdavo,o vargšė mokytoja matyt gailėdavosi kišusi rankas .Na dabar kiti laikai,nes jau nieko nebestebina ir mokinio smūgiai ar smaugimas to biedno pedagogo.Tad tie patikrinimai vargu ar duotų rezultatų,kai teismuose net po šimtatūkstantinių kyšių kaltinamieji dabar sausi iš balos išbrenda. Na ,kaip tas sako,jebent tėvus nubaudavus valstybės biudžetą konservai papildytų…

  • Ak, tėvai net patys nežino, ką jų vaikai kuprinėse nešiojasi, manau, būtų labai nustebę išgirdę. Gidėjęs istorijų dar iš savo mokyklos, kad 9-tokai kokainą ir amfetaminą pardavinėja ir vartoja. Ar tai normalu? Žinoma, nekaltiems tėvams tai net į galvą „nešautų“, kad jų „angeliukai“ tokius dalykus daro. Taip pat manau, kad ir dabar daug mokytojų žino, apie šiuos atvejus, bet nieko niekam nepraneša iš geros širdies, nenorėdami moksleiviams nieko blogo, bet kartais nepagalvoja, kas gali atsitikti vaikui perdozavusiam narkotinių medžiagų. Manau tėvai ir kiti suaugę žmonės tikrai nesupranta, kokio mąsto ši problema. Tai vyksta kone kiekvienoje Lietuvos mokykloje. Valdžiai tikrai reikia imtis priemonių, kitaip negalime pasakyti, kas bus ateityje.

    • Tikrai sutinku su dauguma jūsų minčių, bet visgi dėl kelių vaikų iš kelių šimtų purtyti visus tiesiog nepadoru ir jei taip nutiktų, jog būtų surinkti kažkokie įrodymai ar įkalčiai remiantis tokiu įstatymu, kuris sako, kad kiekvienas vaikas yra potencialus nusikaltėlis, tai ta byla Lietuvai(o tiksliau – mums) kainuotų daug. Arba imkime pavyzdį, kad mokytojas ras du buteliukus kokio skysčio elektroninėms cigaretėms. Vaikui draudžiama rūkyti mokyklos teritorijoje ar įsigyti, o ne turėti. Kaip nuspręs, ar su kokia narkotine medžiaga tas skystis? Paragaus? Veš į laboratoriją?

    • Totalus populizmas savam elektoratui. Gėda. Kaip gali bet kas knistis po žmogaus daiktus. Rusija.

  • as apie kupriniu tikrinima,nekenciu mokytojos iki siol ,kuri tai padare..pries visa klase…o ir dabar sutikus tikrai isdraskyciau akis…arba pacia pastatyciau i tokia padeti,kad darbo nerastu…nors man jau 45 ,bet karta nepatikejus,jog pamirsau sasiuv namuose(nors dainas ir taip atmintinai visas zinojau),ji stvere mano kuprine ir akivaizd pries visa klase ja iskrate ant stalo..pamacius ten kai ka suvy iota i laikrasti…su pasipiktinimu isvyniojo…o rado vatos gabala…na pas kaikurias mergaites anksti prasideda menesi es tokia buvau ir as…kitos klasiokes dar nesirgo…patikekit manim kokios prasidejo patycios…ir tai vyko metu metus..ar ponas kuris sugalvojo toki istatyma,ar apie viska pagalvojo???ar ponas bevaikis?o gal net nedalyvavo vaiku ugdyme??

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video