Mokykloje su kirviu siautėjęs vyras siunčiamas už grotų

 Mokykloje su kirviu siautėjęs vyras siunčiamas už grotų

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Antradienį Kėdainių teismas skyrė subendrintą beveik pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę vyrui, kuris su kirviu lapkritį įsiveržė į J. Paukštelio progimnaziją. Vyras pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pranešė Kauno apylinkės teismo atstovė Indrė Cvilikaitė.

Bylos duomenimis, lapkričio viduryje į J. Paukštelio progimnaziją atvykęs vieno iš mokinių tėvas D. J. įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai.

Prokuratūros teigimu, mokykloje kaltinamasis plūdosi necenzūriniais žodžiais, ieškodamas mokyklos direktorės ir rankoje laikydamas kirvį vaikščiojo po kabinetus, taip sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, mokyklos darbuotojų ir moksleivių darbą, mokymo procesą.

Teismas paskelbė, kad J. D. „sukėlė bauginančią aplinką bei baimę mokyklos darbuotojams būti sužalotiems“.

D. J. savo kaltę pripažino visiškai, gailėjosi dėl savo veiksmų.

Vyras pasakojo, kad įvykio dieną kapojant malkas gavo trumpąją SMS žinutę iš vaiko, besimokančio kartu su jo sūnumi toje pačioje mokykloje apie tai, kad suaugęs vyras primušė jo sūnų.

D. J. savo kaltę pripažino visiškai, gailėjosi dėl savo veiksmų.

Būtent dėl to D. J. į mokyklą atbėgo su kirviu rankoje, tačiau teigė neketinęs jo panaudoti. Pripažino, kad mokykloje buvo apimtas emocijų, kadangi pyko ant mokyklos administracijos, kad ši neiškvietė policijos pareigūnų dėl jo sūnaus užpuolimo, nors ir matė įvykį.

Nuosprendyje pažymėta, kad kaltinamojo veikimo būdas, elgesys, neišvengiamai susijęs su viešosios tvarkos pažeidimu, aiškiu visuomenės negerbimu.

„Kaltinamasis viešoje vietoje demonstravo, kad negerbia visuomenės ir moralės normų. D. J. elgesys buvo kaip atviras iššūkis visuomeninei tvarkai, kuriuo kaltinamasis siekė priešpriešinti save aplinkiniams, nesant jokio teisėto pagrindo, be rimtos dingsties, t. y. iš chuliganiškų paskatų“, – paskelbė teismas.

Teismas nuteistojo visišką kaltės pripažinimą ir išreikštą gailėjimąsi pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe, tačiau kartu nustatė, kad vyras nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu.

Mokykloje kaltinamasis plūdosi necenzūriniais žodžiais, ieškodamas mokyklos direktorės ir rankoje laikydamas kirvį vaikščiojo po kabinetus, taip sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, mokyklos darbuotojų ir moksleivių darbą, mokymo procesą.

Teismas atkreipė dėmesį, kad D. J. nusikaltimą padarė neatlikęs ankstesniu nuosprendžiu paskirtos bausmės – rugsėjo 9 dieną Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos nutarimu buvo lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos.

„Bausmės teisingumas yra vienas pamatinių baudžiamosios teisės principų, kurio esmė yra ta, kad teismo paskirta bausmė turi atitikti du reikalavimus – padarytos nusikalstamos veikos ir kaltininko asmenybės pavojingumą“, – nuosprendyje pažymėjo teismas, kartu konstatuodamas, jog nuteistajam anksčiau skirtos švelnesnės bausmės nebuvo efektyvios.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

1 Komentaras

  • Paleistas prieš laiką(probacija piktai vadinasi).Recidivistas-greit vėl paleis(trūksta cipėj vietų).

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video