Mokykloje siautėjo kirviu ginkluotas romų tautybės asmuo: ieškojo mergaitės

 Mokykloje siautėjo kirviu ginkluotas romų tautybės asmuo: ieškojo mergaitės

Pranešta apie į mokyklą įėjusius tris pašalinius romų tautybės asmenis, kurių vienas rankose laiko kirvį, šūkauja ir laksto po koridorius ieškodamas „tos mergaitės“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienį priešpiet prie Kėdainių miesto J. Paukštelio progimnazijos skubėjo gausios policijos pareigūnų pajėgos – buvo gautas A kategorijos pranešimas. Pranešta apie į mokyklą įėjusius tris pašalinius romų tautybės asmenis, kurių vienas rankose laiko kirvį, šūkauja ir laksto po koridorius ieškodamas „tos mergaitės“. 

Su kirviu rankose

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas patvirtino, kad 1990 metais gimęs vyras su kirviu rankoje į mokyklą atėjo pirmadienį apie 11 val. 20 min.

Kartu su juo buvo ir 1985 metais gimusi moteris bei dar vienas vyras, kurie šūkavo, vartojo necenzūrinius žodžius, išreiškė nepasitenkinimą mokyklos darbuotojų darbu. 

1990 metais gimęs vyras vaikščiojo po gimnazijos koridorius, buvo įėjęs į kabinetus, kuriose mokiniams buvo vedamos pamokos. Tačiau vyras mokinių nelietė, jis šaukė, kad ieško konkrečios mergaitės bei plūdosi.

Nuginklavo darbuotojai

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kol į įvykio vietą skubėjo trys policijos pareigūnų ekipažai, mokyklos bendruomenė nelaukė ir ėmėsi veikti.

„Įvykis mokykloje buvo staigus, agresyvus ir reikalaujantis greitos reakcijos. Į mokyklą netikėtai įsibrovę trys asmenys elgėsi agresyviai, šūkavo, grasino, nesileido į kalbas.

Mūsų darbuotojai reagavo apgalvotai, konstruktyviai ir profesionaliai: grėsmingoje situacijoje ėmėsi ryžtingų veiksmų – iš agresyvaus asmens buvo paimtas kirvis ir iškviesta policija.

Apie įvykį buvo nedelsiant pranešta Kėdainių rajono savivaldybės administracijai ir Švietimo skyriui. Išvengta liūdnų pasekmių, bet visi esame šokiruoti dėl šio įvykio.

Su Kėdainių rajono savivaldybės administracija aptarti veiksmai dėl mokinių ir darbuotojų saugumo užtikrinimo“, – sakė progimnazijos direktorė Tereza Sotnik.

Vyras vaikščiojo po gimnazijos koridorius, buvo įėjęs į kabinetus, kuriose mokiniams buvo vedamos pamokos. Tačiau vyras mokinių nelietė, jis šaukė, kad ieško konkrečios mergaitės bei plūdosi.

Aut. past.

Sureagavo savivaldybė

Mokykla apie atvejį iškart informavo Kėdainių rajono savivaldybę. Į įvykio vietą nedelsdami išskubėjo rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Antradienį dėl šio įvykio organizuojamas Vaiko gerovės komisijos pasėdis. Bus aiškinamosi šio incidento priežastys. 

Vaikai nenukentėjo

„Rinkos aikštės“ duomenimis, romų tautybės vieno mokinio tėvas, motina ir dėdė atėjo aiškintis dėl dviejų mažamečių vaikų mokykloje kilusių nesutarimų. Incidento metu niekas nenukentėjo, medikų pagalbos niekam neprireikė, o mokykloje buvusius tris pašalinius asmenis išsivežė policijos pareigūnai.

Kalbinti mokinių vaikų tėveliai, kaip ir mokyklos bendruomenė, tvirtino, kad yra sukrėsti įvykio ir tokio santykių aiškinimosi mokykloje. Vaikų tėvai sakė, kad dėl romų tautybės berniuko incidentai kyla ne pirmą kartą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video