Miesto šventę organizuos ir samdytos įmonės

 Miesto šventę organizuos ir samdytos įmonės

Kėdainių krašto kultūros darbuotojai kasmet sugebėdavo nustebinti ne tik renginių gausa, bet ir originalumu bei išradingumu, tačiau šiemet organizuojant tradicinę Kėdainių miesto šventę, kuri vyks rugsėjo 7–8 dienomis, pasitelktos ir privačios renginių organizavimo įstaigos. Atlygis už paslaugas joms bus atseikėtas iš mokesčių mokėtojų kišenės.

Ona Mikalauskienė: „Šiemet mūsų kultūros darbuotojų sumanymai bus įgyvendinami padedant profesionaliems renginių organizatoriams, sukaupusiems nemažą patirtį.“ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Prireikė papildomų organizatorių

Miesto gimtadienio šventę „Vidury Lietuvos“ šį kartą rengs ne tik Kėdainių kultūros centras su Kėdainių krašto muziejumi, kaip jau būdavo įprasta daugybę metų, bet ir Vilniuje registruotos viešosios įstaigos: „Showart“ kūrybos studija, registruota kaip VšĮ „Renginių fabrikas“ ir VšĮ „Džiazo galerija“.

Kodėl tradicinio renginio organizavimui samdomos privačios įstaigos? Gal nebeužtenka vietos kultūros darbuotojų pajėgumų? O gal jiems jau tiesiog stinga kūrybinių idėjų?

„Kėdainių kultūros centro darbuotojų paslaugų neatsisakyta, o nuspręsta pasitelkti pagalbą ir padėti jiems įgyvendinti bei išpildyti jų idėjas.

Vadovaujantis gerąja patirtimi kitų šalies savivaldybių ir stebint kitų miestų renginių bei jų organizatorių darbą, šiemet mūsų kultūros darbuotojų sumanymai bus įgyvendinami padedant profesionaliems renginių organizatoriams, sukaupusiems nemažą patirtį.

Mes vertiname Kėdainių kultūros centro darbuotojų darbą. Tačiau visuomet nauji žmonės ir naujos idėjos yra sveikintinos, todėl patarimų ir pagalbos tikrai nereikia vengti, o išnaudoti naujas galimybes.

Todėl ir buvo priimtas bendras sprendimas šiemet miesto šventės organizatorių pajėgas papildyti ir sustiprinti naujais žmonėmis. Išorinės kompanijos gali pasiūlyti naujų sumanymų arba mūsų darbuotojų siūlomas renginio idėjas papildyti naujomis formomis, išraiškos priemonėmis“, – „Rinkos aikštei“ teigė Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė.

[quote author=“Aut. past.“]Kiek bus atseikėta pinigų nusamdytoms viešosioms įstaigoms už šios šventės organizavimo paslaugas, neįvardijama.[/quote]

Ką norėjo, tą ir pasirinko

Viešosioms įstaigoms „Džiazo galerija“ ir kūrybos studijai „Showart“ labai vargti neteko, kad Kėdainiuose gautų renginio organizavimo užsakymą, už kurį bus atsiskaityta mokesčių mokėtojų pinigais. Šios įstaigos atsirinktos apklausos būdu.

Šiųmetėje miesto šventėje, kaip ir ankstesnėse, bus rengiami ir teatralizuoti pasirodymai. A. Barzdžiaus nuotr. Paklausus, kodėl pasirinktos būtent šios įstaigos ir keliems dar renginių organizatoriams buvo išsiųsti kvietimai teikti pasiūlymus dėl Kėdainių miesto šventės organizavimo paslaugų, gautas lakoniškas atsakymas.

„Buvo domėtasi keliomis įmonėmis, susisiekta ir bendrauta su miestų atstovais, kurie geranoriškai pasiūlė apklausti šiuos kelis išvardintus organizatorius“, – sakė O. Mikalauskienė.

O išvardinti apklausti organizatoriai – „Showart“ ir „Džiazo galerija“… Ar buvo apklausiamos dar nors kelios kitos įmonės, O. Mikalauskienė nutylėjo.

Kiek sumokės, taip pat neįvardijo

Paklausta, kuo šiemet šventė bus kitokia prie jos organizavimo prisijungus ir privačioms viešosioms įstaigoms, O. Mikalauskienė taip pat nedaugžodžiavo: „Prisijungus papildomoms pajėgoms, miesto šventėje bus didesnė renginių gausa jaunimui, pasirodys daugiau atlikėjų, bus plačiau viešinama respublikinėje žiniasklaidoje.“

Nedaug O. Mikalauskienė tepasakė ir apie šventei numatytas išlaidas. Tik tai, kad miesto šventės biudžetas – 55 tūkst. eurų, o kiek bus atseikėta nusamdytoms viešosioms įstaigoms už šios šventės organizavimo paslaugas, net neįvardijo, nors ir buvo paprašyta.

Meras demonstravo humoro jausmą?

Beje, ruošiantis miesto šventei, į Kėdainių savivaldybę buvo sukviesti vietos verslininkai, kurių prašyta paremti šį renginį ar kaip kitaip prie jo prisidėti.

Šiame susitikime mero Sauliaus Grinkevičiaus buvo paklausta, ar nebus miesto šventės metu rengiamas ir pėsčiųjų tilto per Nevėžį atidarymas. Išgirdęs tokį klausimą, meras patikino, kad kiekvienas objektas bus atidaromas atskirai tam, kad būtų daugiau renginių ir daugiau progų panervinti oponentus.

Tad nepraleidome progos mero paklausti: „Kodėl Jūs norite nervinti oponentus? Ką Jūs laikote savo oponentais? Ką reiškia toks Jūsų pasakymas? Ar visi objektai, kurie yra daromi, daromi tik tam, kad galėtumėte, kaip pats pasakėte, nervinti oponentus ar politikuoti?“

Meras S. Grinkevičius per savo patarėją į šiuos klausimus pateikė štai tokį atsakymą: „Tas, kuris perdavė tokią informaciją, tikriausiai neturi humoro jausmo.“

[quote author=“A. Kacevičius“]Jei jau tokioms paslaugoms turima pinigų, tai gal geriau tuomet būtų išmokamos paskatinamosios premijos mūsų kultūros darbuotojams?[/quote]

Arūnas Kacevičius. A. Barzdžiaus nuotr. Kultūros darbuotojai niekada nenuvildavo

Sprendimu Kėdainių miesto šventės organizavimui pasitelkti privačias įstaigas, kurioms už paslaugas teks sumokėti biudžeto pinigais, stebisi ir buvęs savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Jis tikina, kad jam dirbant administracijos direktoriumi, visų kultūros renginių organizavimas būdavo patikimas vietoje dirbantiems kultūros darbuotojams, kurie už savo darbą gauna atlyginimus.

„Mūsų krašto kultūros darbuotojams niekada nepristigdavo nei idėjų, nei gebėjimų jas realizuoti. Dauguma kultūros srityje dirbančių žmonių yra tikri savo srities profesionalai, pasižymintys aukštomis kompetencijomis, todėl niekada nebuvo būtinybės ieškoti pagalbos iš šalies ir mokėti pinigus už tai, ką gali padaryti patys mūsų žmonės.

Regis, mūsų rajono kultūros srityje niekas ypatingai nepasikeitė ir per pastaruosius kelerius metus – dirba tie patys gabūs specialistai, tad labai keista, kad toms šventėms, kurias jie organizuodavo daugybę metų, samdomi dar ir papildomi renginių organizatoriai.

Jei jau tokioms paslaugoms turima pinigų, tai gal geriau tuomet būtų išmokamos paskatinamosios premijos mūsų kultūros darbuotojams?“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video