Miesto tvarkytojams – vėl bauda

 Miesto tvarkytojams – vėl bauda

Pūgos, sniegas, plikšalos – visa tai tampa nemenku iššūkiu kiekvienam, išėjusiam į lauką pėsčiam ir ratuotam. Miesto šaligatvius ir gatves prižiūrinti įmonė „Ecoservice projektai“, šiemet, panašu, laikosi geriau, nei pernai, nors įspėjimų ir baudų neišvengė./„Rinkos aikštės“ archyvo/BNS nuotr.

Seniūnija jau mato teigiamus pokyčius

Eglė KUKTIENĖ

Nors iki kalendorinio pavasario liko mažiau nei mėnuo, žiema stipriai įsitvirtinusi ir negaili iššūkių pėstiesiems, vairuotojams ir, žinoma, kelininkams. Pūgos, sniegas, plikšalos – visa tai tampa nemenku iššūkiu kiekvienam, išėjusiam į lauką pėsčiam ir ratuotam. Miesto šaligatvius ir gatves prižiūrinti įmonė „Ecoservice projektai“, šiemet, panašu, laikosi geriau nei pernai, nors įspėjimų ir baudų neišvengė.

Baudų mažiau

Praėjusią žiemą įmonei „Ecoservice projektai“ baudos buvo skirtos ne vieną kartą – ir žiemą, kai šaligatviai skendo sniege, ir pavasarį, kai apžiūros metu buvo fiksuoti nevalyti, žolėmis apaugę šaligatviai.

Šiemet įmonė taip pat sulaukė baudos – tiesa, kol kas tik vienos ir visai neseniai. Vis dėlto kol kas panašu, kad įmonė tvarkosi geriau nei pernai ir priekaištų sulaukia mažiau.

„Šių metų sausio pabaigoje įmonei surašytas aktas dėl nekokybiškai atliktos paslaugos bei buvo paskirta bauda. 

Negalima sakyti, kad situacija su gatvių bei šaligatvių priežiūra yra prasta, bet – galėtų būti geresnė.

Tą liudija ir skirta bauda, ir išsiųsti prašymai bei įspėjimai miestą prižiūrinčiai įmonei“, – neslepia Kėdainių miesto seniūnija.

Miestą prižiūrinti įmonė „Ecoservice projektai“ sausio pabaigoje gavo nemalonių žinių – įmonei surašytas aktas dėl nekokybiškai atliktos paslaugos bei buvo paskirta bauda. 

Aut. past.

Tikrina kasdien

Tai, kaip prižiūrimas miestas, kasdien patikrina daugybė akių. Pradedant kiekvienu miestelėnu, baigiant rajono meru, kuris nepamiršta savo ilgų seniūnavimo metų suformuoto įpročio darbo dieną pradėti nuo miesto apžiūros.

„Miestas apžiūrimas tikrai kasdien. Apžiūras vykdo seniūnas, taip pat dėmesio miestui skiria ir rajono meras, ir administracijos direktorius, kurie važiuodami į darbą pravažiuoja ne tik pagrindinėmis miesto gatvėmis, bet ir senamiesčiu, atokesnėmis gatvėmis, – informuoja seniūnija. Po kasrytinės miesto apžiūros seniūnas su meru ar administracijos vadovu aptaria, kur reikia skirti daugiau dėmesio, labiau užtikrinti tvarką. – Būna rytų, kai seniūnas ir šeštą ar septintą valandą ryto skambina tvarkdariams ir prašo kuo skubiau valyti vieną ar kitą gatvę, vienus ar kitus šaligatvius“.

Prašo ir gražiai

Tiesa, niekas neskuba kuo skaudžiau nubausti miestą prižiūrinčios įmonės, nors nepasitenkinimas kartais ir būna didesnis nei planuota.

„Reikia pastebėti, kad pažangos teikiamoje paslaugoje yra. Tačiau stengtis dar tikrai yra kur. Būtų labai šaunu, jei miestas būtų prižiūrimas taip, kad nusiskundimų nebūtų, – sako seniūnija ir priduria, kad nusiskundimų sulaukia ir iš aktyvių kraštiečių. Pastarieji informaciją teikia ir seniūnijai, ir savivaldybei, ir pačiam merui tiesiogiai. Sulaukiama ne tik skambučių, laiškų, bet ir nuotraukų. – Į gautus pranešimus operatyviai reaguojama.

Tad ir be įspėjimų įmonei nėra apsieinama. Dar žiemos pradžioje rajono meras kvietėsi tvarkdarius: buvo susitikimas sniego išvakarėse, vėliau po „pirmojo sniego egzamino“. Prašyta gražiai, tikėtasi sulaukti daugiau pastangų“.

Žiemos sezonu miesto priežiūros darbams paruošta technika – 5 traktoriai ir 1 barstytuvas. Ruošiantis šaltajam sezonui „Ecoservice projektai“ priėmė dar 5 papildomus darbuotojus.

Aut. past.

Papildė arsenalą

„Ecoservice projektai“ padalinio vadovė Viktorija Juodikienė informavo, kad įmonė nemažai investuoja, kad paslaugas teiktų kaip įmanoma kokybiškiau.

„Bendrovė „Ecoservice projektai“ atsakinga už Kėdainių miesto vietinės reikšmės kelių ir šaligatvių priežiūrą žiemos metu – dedame visas pastangas, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai ir laiku.

Darbui paruošta technika – 5 traktoriai ir 1 barstytuvas. Ruošiantis šaltajam sezonui priėmėme 5 papildomus darbuotojus.

Smėlio ir druskos dėžės mieste pastatytos prie perėjų, sankryžų, laiptų ir autobusų stotelių, kur darbuotojai rankiniu būdu valys ir užtikrins saugų susisiekimą. Dėžes smėlio ir druskos mišiniu nuolat papildome pagal poreikį.

Darbas vyksta visą parą, atsižvelgiant į meteorologines sąlygas.

Pirmiausia valomos ir barstomos gatvės pagal svarbumą (t.y. ligoninės, poliklinikos, mokyklos ir kt.) bei nurodytą Kėdainių savivaldybės gatvių pirmumo sąrašą.

Įprastai kelius prižiūrinti komanda darbus pradeda 3 val. nakties, o ilgą laiką intensyviai sningant keliai valomi visą parą, tačiau tinkamai pasirūpinti visais keliais gali užtrukti.

Esant įprastoms žiemos sąlygoms, pagal sutartį gatvės turi būti nuvalytos iki 7 val. ryte, kad gyventojai saugiai pasiektų savo kelionės tikslą“, – komentuoja įmonės atstovė.

9 Komentarai

  • Ten juju svarbiausias darbas ryte pasidarbuoti pries savivaldybes langus viska nuvalyti, laiptus prie savivaldybes nublizginti, o daugiau kaip ir poreikio nelike, klampokit zmogeliai po sniegynus, cia praeitos valdzios nuopelnas su tokia “ rimta” firma pasirasyta sutartis???

  • Tamuliui svarbiausia, kad po jo langais nuvalyta, kad pagrindinė gatvė graži, o kad visur kitur apšikta jis nemato. Jis rūpinasi savo Tomu ir Selestina.

  • Kai valytojus gali ant vienos pirštų rankų suskaičiuot kiek prisamdyta pagal plotus tai ir nespėja. Dažniausiai moterys dirba tokį darbą, kai žmonių prispaustą sniegą reikia valyt nuo šaligatvių ir gatvių.

  • kai sninga ,ne taip paprasta suspeti valyti,matosi kaip moteriskes mobiliai miesto marsrutiniais autobusais ,su irankiais,vaziuoja valyti,nelengvas ju darbelis,butu lengvesnis,jei tulas miestelenas pajudintu savo uzpakali,apsivalytu savo teritorija,ir kunui nauda,ir geros emocijos…

  • Tai paviešinkit kokią baudą skiriat, gal apsimoka laimėti konkursą už 150 tūkst, po to kasdien po 50€ baudą mokėti ir nieko nedaryti 😀

  • Pasidomèkite, kas laimi konkursus ir į visas pareigybes, ligonines direktore socdemè, Auśris socdemè, švietimo sk. vedèja priimta laikinai, po metų taps nuolatinai😀Pamatysit, kad Ryto progiminazijoje nutūps Krasauskienė, Žodžiu aplink statomi ir laimi konkursus matote kas, o paskui valdo ksip nori.

  • Sveiki visi, gal kas galit atvežt pakmielkos? Vakat vėl su Tomu užgeriau ir buciavau jį. Jis vis labiau leidžiasi kudlius

  • Valykit muradieriai šalygatvius, su dviračių negaliu pavažiuoti, pilnaties vaikai.

  • Jau gatvės gatvės. Baisu, paait negali žmogus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video