Miesto parko užtvanka tapo pražūtinga gulbiukams, ne visus pavyko išgelbėti

 Miesto parko užtvanka tapo pražūtinga gulbiukams, ne visus pavyko išgelbėti

Kėdainių miesto parke vyko gulbiukų gelbėjimo operacija – gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstovai gelbėjo nuo užtvankos žemyn nukritusius gulbiukus./Dimitrijaus Kuprijanovo ir asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių miesto parke vyko gulbiukų gelbėjimo operacija – gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstovai gelbėjo nuo užtvankos žemyn nukritusius gulbiukus. Deja, dviem mažyliams šis kritimas tapo mirtinas. Laimė, dar penkis pavyko laiku išgelbėti ir paleisti saugiai plaukioti pas tėvus tvenkinyje.

Daugybę metų

Kėdainių miesto parko tvenkinyje, Dotnuvėlės užtvankoje, ta pati gulbių šeimyna gyvena ir peri jau daugybę metų.

„Išgirdome kalbas, kad šiemet yra net 8 gulbiukai. Sugalvojom pasmalsauti ir nulėkti pažiūrėti. Tačiau prie gulbių matėsi tik vienas.

Užpernai esame traukę jau paaugusį, kuris nukrito nuo užtvankos, tad iškart šmėstelėjo mintis, kad bus nukritę. Apėmė negera nuojauta, kadangi jie dar maži ir, jei nukristų, tikrai turėtų mažai šansų išgyventi.

Nuėję radome nukritusius 7 gulbiukus, iš jų 2 negyvi“, – situaciją nušvietė Kėdainių gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ gyvūnų priežiūros ir globos koordinatorė Greta Linkė.

Penki gulbiukai saugiai perduoti tėvams. Kėdainių miesto parko tvenkinyje, Dotnuvėlės užtvankoje, ta pati gulbių šeimyna gyvena ir peri jau daugybę metų./Dimitrijaus Kuprijanovo ir asmeninio archyvo nuotr.

Išeitis yra

Moteris teigė, kad išeitis visuomet yra. Tereikėtų minimalių investicijų ir miesto parko užtvanka taptų saugi čia kasmet perinčioms gulbėms ir jų atvestiems jaunikliams.

„Paukščių jauniklių gyvybę išgelbėtų galbūt kokia užtvara ar tinklas ant užtvankos krašto, nes, panašu, nelaimė vėl gali pasikartoti.

Specialistė primena kėdainiečiams, kad šiuo metu tiek gulbės, tiek gulbiukai turi apsčiai maisto gamtoje, tad jokiu būdu nereikia jų maitinti kaip viščiukų, nes taip juos tiesiog pasmerksite žūčiai.

Aut. past

Tiesa, šiandien planas buvo paleisti gražiai po vieną gulbiuką pas tėvus, o išėjo taip, kad patys vos spėjom pabėgti nuo gulbino, kai jis išgirdo cypsėjimą ir atlėkė sparnus išskleidęs. Patys už gerus darbus vos negavom į kuprą“, – šypsojosi G. Linkė.

Beje, specialistė primena kėdainiečiams, kad šiuo metu tiek gulbės, tiek gulbiukai turi apsčiai maisto gamtoje, tad jokiu būdu nereikia jų maitinti kaip viščiukų, nes taip juos tiesiog pasmerksite žūčiai.

2 Komentarai

  • Siaubas, kaip žmonės nesupranta, kad nereikia šerti vandens paukščių. Moteriškė raudona suknele ir dėdukas su akiniais kiekvieną dieną vaikšto ir šeria, o paskui stebisi , kad gulbės jauniklius išveda. Supraskit pagaliau vaikai turi tapti savarankiški.

  • Likenuos tvenkiny gyveno gulbinas Martynas, tai jaunajai suknelę suplėšė įpykęs. O šiaip kažkas tam tvenkiny pagavo ir išsikepe gulbę pietums. Visokių prietrankų yra.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video