Miesto parke virto dešimtys storakamienių medžių: puola liga?

 Miesto parke virto dešimtys storakamienių medžių: puola liga?

Kėdainių miestas susidūrė su dar viena rimta bėda – miesto parke virsta didžiuliai storakamieniai uosiai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miestas susidūrė su dar viena rimta bėda – miesto parke virsta didžiuliai storakamieniai uosiai. Medžius jau keletą metų puola liga – pūva jų šaknys, o galutinai juos pribaigia siaučiančios pūgos ir vėjai. Gyventojai netgi perspėjami pučiant stipriam vėjui parke nesilankyti.

Dvi dešimtys

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius pažymėjo, kad daugiausia medžių išvirto po siautusių stiprių vėjų.

„Atrodo, kad mieste per tas didžiąsias vėtras nieko nenutiko, viskas buvo gerai, išskyrus Mindaugo gatvėje nulūžusią gluosnio šaką.

Tačiau eibių vėjas prikrėtė kitoje vietoje – miesto parke. Mūsų specialistai suskaičiavo, kad šiais metais ten nuvirto daugiau nei dvi dešimtys medžių.

Supraskite, tai yra išties daug, o mūsų darbuotojams užima laiko juos pašalinti, bet medžiai yra palaipsniui pjaustomi ir šalinami“, – sakė seniūnas.

Užpuolė liga

Tiesa, pasirodo, kad vėjas medžius tik galutinai pribaigė – nuvertė. Išties medžiai silpni visai dėl kitos priežasties.

„Mes jau keletą metų pastebime, kad labai pūva medžių šaknys. Taip, medžiai yra seni, dar prisideda ta puvimo liga ir vėjas juos išverčia. Tiek jiems ir tereikia. Labai gaila, bet yra kaip yra, mes nieko pakeisti negalime“, – konstatavo A. Krivičius.

Uosius jau keletą metų puola liga – pūva jų šaknys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Būkite atsargūs

Kėdainių miesto seniūnas ragina žmones miesto parke būti atsargesniems, o esant vėjuotai dienai ten geriau neiti.

„Yra tokių palinkusių medžių, yra kur vos laikosi, pakibusių šakų. Mes su savivaldybe  jau suderinome, kad pašalinsime tuos medžius, šakas. Visi leidimai jau yra gauti.

Tiesiog žmonės turėtų pasisaugoti, o jei labai didelis vėjas – į parką geriau neiti. Juk atsarga gėdos nedaro“, – priminė seniūnas.

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius pažymėjo, kad daugiausia medžių išvirto po siautusių stiprių vėjų.

Aut. past.

Virsta ir rajone

Tiesa, reikėtų pažymėti, kad medžiai virta ne tik Kėdainių miesto parke. Kaimiškosios seniūnijos taip pat informavo apie nuvirtusius medžius.

Krakių seniūnija informavo, kad daugiausia darbų buvo Pašušvio parke, seniūnijos darbininkai dar dabar tvarko virtuolius.

Dotnuvos seniūnijos darbininkai darbavosi Akademijos parke, mat ten virto medžiai, krito jų šakos, buvo net nutrūkę elektros laidai.

Vilainiuose du nuvirtę medžiai užvertė įvažiavimą prie daugiabučių namų.

Šėtoje nugriuvęs medis apgadino kelio ženklą.

Truskavos seniūnijos Pavermenio kaime nulūžo trys eglės ir keletas kalninių pušų. Nuo vėtros nukentėjo ir keletas eglių parke už kapinių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video