Miestelis mažas, o turi ir sporto klubą, ir moterų trenerę!

 Miestelis mažas, o turi ir sporto klubą, ir moterų trenerę!

Marija ir Nerijus pradėti sportuoti norinčių kraštiečių laukia Pelėdnagiuose, Beržų g. 4, antrame aukšte./Sporto klubo „Ištvermė“ archyvo nuotr.

Aktyvų gyvenimo būdą puoselėjantis visuomenininkas Pelėdnagių seniūnaitis Nerijus JAKUBAUSKAS prieš ketverius metus kūnu pavertė išskirtinę idėją – vos kiek daugiau nei tūkstantį gyventojų turinčiame Pelėdnagių miestelyje savo lėšomis įkūrė nepelno siekiantį sporto klubą „Ištvermė“, kuriame prakaitą lieja ir vietiniai, ir kėdainiečiai. O visai neseniai čia besitreniruojančias moteris konsultuoti pradėjo sporto entuziastė ukrainietė Marija SHEVCHUK. Tarp kukliai atrodančių sienų veikianti sporto oazė kai kuo stipriai pranoksta išpuoselėto interjero miesto konkurentus. Su klubo įkūrėju bei jo dešiniąja ranka tapusia Marija kalbamės apie drąsaus užmojo sėkmės formulę, kūną bei sielą gydančią sporto galią ir šviesias ateities perspektyvas temdančius iššūkius.

Iš Chersono – į Kėdainius

Iki atvykdama į Lietuvą Marija gyveno Ukrainos mieste Chersone. Ten dirbo ir iki šiol tebedirba valstybės tarnautoja. Vis tik nesiliaujantis karas privertė moterį kartu su savo atžala palikti gimtinę. 2022-ųjų rugpjūčio 1 dieną Marija apsigyveno Kėdainiuose.

„Praleidusi čia mėnesį, ėmiau ieškoti nebrangaus sporto klubo. Feisbuke radau Nerijų ir paskambinau pasikonsultuoti. Jis pakvietė atvykti į Pelėdnagius. Man čia patiko – nedaug žmonių, vieta prie širdies, – pliusus dėlioja Marija, iki karo Ukrainoje su asmeniniu treneriu sportavusi trejus metus. – Treneris mane išmokė taisyklingai atlikti pratimus, pasidalijo įvairiomis sporto subtilybėmis. Man tai buvo labai įdomu, todėl gilinausi ir savarankiškai: skaičiau, žiūrėjau vaizdo įrašus internete.“

Pelėdnagiuose įsikūrusiame sporto klube „Ištvermė“ besitreniruojančias moteris konsultuoja sporto entuziastė iš Ukrainos Marija Shevchuk (centre). Sporto klubo įkūrėjas bei treneris Nerijus Jakubauskas džiaugiasi nauja komandos nare./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Sportas – vaistas nuo streso

Pašnekovė sako, kad nors trenerės diplomo ir neturi, bet sportas jai itin svarbus.

„Sportas, sveikas gyvenimo būdas yra mano hobis, kurį pamilau prieš daug metų, – taria moteris. – Sudėtingais gyvenimo momentais sportas padeda sumažinti stresą.

Kai prasidėjo karas, teko nustoti lankyti sporto klubą, bet man to labai trūko. Tad įsikūrusi Lietuvoje, netrukus ėmiau ieškoti galimybių sportuoti toliau. Jutau, kad man reikia kažkur išlieti savo energiją, nerimą, nes labai stipriai jaudinausi dėl artimųjų, kurie liko Ukrainoje. O sportas padeda perkrauti mintis, atsikratyti viduje susikaupusių negatyvių emocijų.“

Tarp kukliai atrodančių sienų veikianti sporto oazė kai kuo stipriai pranoksta išpuoselėto interjero miesto konkurentus.

Aut. past.

Nejučia ėmė konsultuoti

Marija sako, kad ją vadinti trenere – per stipru. „Kad būtum trenere, privalai turėti kvalifikaciją. Aš save laikau konsultante, trenerio padėjėja, kuri pagelbėja sportuojančioms moterims“, – naujas pareigas pristato pašnekovė.

„Aš visada turėjau antsvorio, – atskleidžia Marija. – Tad žinau, kaip geriausia sportuoti moterims, norinčioms numesti svorio.

Kai pradėjau sportuoti Pelėdnagiuose ir pamatydavau, kad čia besitreniruojančios merginos ką nors daro netaisyklingai, stengdavausi joms geranoriškai patarti, parodyti. Lankytojoms patiko ir ilgainiui jos tiesiog užvertė mane klausimais, teiravosi, iš kur aš viską žinau, – šypsosi Marija. – O man buvo labai smagu pasidalyti savo žiniomis bei patirtimi.

Paskui viena, kita mergina jau atsivesdavo ir savo draugių, prašydavo, kad ir jas pakonsultuočiau. Nerijus tai pastebėjo ir pasiūlė man pabandyti dirbti su sporto klubą lankančiomis moterimis, o jis liko dirbti su vaikinais, – lankytojų bei sporto klubo įkūrėjo pasitikėjimu džiaugiasi Marija. – Šių pareigų ėmiausiu su malonumu. Man pasisekė, kad čia ateinantys žmonės supranta rusų kalbą ir mes galime susikalbėti.

Taip pat Nerijui pasiūliau, kokių moterims skirtų sporto reikmenų galėtume nupirkti. Atsirado specialios gumos bei hanteliai, dar atnešiau ir tai, ką pati turėjau. Bendromis jėgomis papildėme inventorių, – pasakoja Marija. – Pastaruoju metu į šį sporto klubą ateina, palyginti, daug moterų ir merginų – apie 10 ar 12.“

„Susipažinęs su Marija pamačiau, kad ji turi žinių ir gali padėti treniruotis kitoms moterims, – sako Nerijus. – Ji puikiai randa bendrą kalbą su lankytojomis. Marija – man didelis pagelbėjimas, nes kai į sporto klubą susirenka daug žmonių, visi mane tiesiog užgula su klausimais. O Marijai pradėjus dirbti su moterimis, man netgi lieka laiko ir pačiam pasportuoti. Taigi džiaugiuosi turėdamas kolegę. Lauksime naujų lankytojų.“

Mažame miestelyje įsikūrusiame sporto klube „Ištvermė“ lankytojai randa tai, ko pasigenda miesto sporto erdvėse – savo širdžiai komfortišką, palaikančią bei įkvepiančią atmosferą, todėl judrus gyvenimo būdas užtikrintai tampa neatskiriama jų kasdienybės dalimi. O tai ir yra svarbiausia!

Aut. past.

Nesukite galvos dėl savo formų – ateikite!

Daugelis pradėti sportuoti užsibrėžusių žmonių, o ypač moterų, savo planų atsisako manydami, kad sporto klube treniruojasi tik tie, kurie puikiai atrodo. Marija skuba paneigti šį klaidingą įsitikinimą ir drąsina galbūt pirmą kartą gyvenime į sporto salę įžengti būgštaujančius kraštiečius.

„Aš nesu idealios sportinės formos, bet tai neturi stabdyti. Pirmiausia sportuoti reikia dėl sveikatos, – pabrėžia Marija ir atvirai pasidalija savo istorija. – Mano kraujospūdis buvo aukštas, todėl daug metų turėjau vartoti vaistus – be jų jausdavausi blogai.

Kai pradėjau sportuoti, po keturių–penkių mėnesių kraujo spaudimas savaime sumažėjo ir galėjau nustoti gerti tabletes. O sportuodama ne tik tapau sveikesnė, bet dar ir sulieknėjau, – šypsosi Marija. – Svarbu nebijoti ateiti, lankyti ir klausti. Čia galite užsukti pasižvalgyti, išbandyti treniruoklius, kad galėtumėte įvertinti, ar jums šis sporto klubas tinka.

Pradžiai sporto salėje padirbėti pakanka ir pusvalandžio. Net jei sveriate 100 kilogramų, galite eiti ar lipti bėgtakiu į kalną. Nebūtina iš karto treniruotis su svarmenimis.“

„Į Kėdainius neseniai atvyko ir mano mama. Ji – apvalių formų moteris. Įkalbinau mamą ateiti į sporto klubą ir bent minimaliai pajudėti: paėjėti ant bėgtakio, paminti dviratį. Iš pradžių mama bijojo. „Kam man to reikia? Kur aš ir kur salė?“ – sakė ji, bet atėjusi pasikalbėjo su čia besilankančiomis moterimis, apsižvalgė ir jai patiko.

Judėjimas – būtinas gerai mūsų savijautai, o kaip puikus šalutinis efektas – gražesnė figūra, tad kodėl gi ne?“ – entuziazmą žadina Marija.

Daugelis pradėti sportuoti užsibrėžusių žmonių, o ypač moterų, savo planų atsisako manydami, kad sporto klube treniruojasi tik tie, kurie puikiai atrodo. Marija skuba paneigti šį klaidingą įsitikinimą ir drąsina galbūt pirmą kartą gyvenime į sporto salę įžengti būgštaujančius kraštiečius.

Aut. past.

Kuklios sienos – puiki atmosfera

Mažame miestelyje įsikūrusiame sporto klube „Ištvermė“ lankytojai randa tai, ko pasigenda miesto sporto erdvėse – savo širdžiai komfortišką, palaikančią bei įkvepiančią atmosferą, todėl judrus gyvenimo būdas užtikrintai tampa neatskiriama jų kasdienybės dalimi. O tai ir yra svarbiausia!

„Mūsų lankytojai – paties įvairiausio amžiaus: nuo 10 iki 60 metų. Turime ir tokių, kurie atvažiuoja net iš miesto, – pasakoja Nerijus. – Kelios moterys yra pasakiusios, jog miesto sporto klubų lankyti nenori vien dėl to, kad ten visi treniruokliai bendroje patalpoje ir jas trikdo kitų lankytojų žvilgsniai. Pas mus erdvės atskiros: vienur – bėgimo takeliai, kitur – vadinamoji štanginė, kurią mėgsta jaunimas, dar kitoje patalpoje – vėl kiti treniruokliai. Tad visiems jauku ir patogu.“

Uždirbti nesiekia, bet slegia skola

Sporto klubu tokiame mažame miestelyje greičiausiai pasigirti negalėtų niekas kitas Lietuvoje. Vis tik kilnūs norai, neturint rėmėjų, dažnai sunkiai dera su finansiniais iššūkiais.

Nerijus pasakoja, jog kurdamas sporto klubą Pelėdnagiuose apie uždarbį negalvojo. Jo idėja buvo visiškai kita – nemokama treniruočių erdvė bei turiningo laisvalaikio galimybė jaunimui ir sportuoti norintiems miestelio gyventojams, tad iš pradžių nebuvo jokio abonemento mokesčio.

Vis tik įkūrus nepelno organizaciją pradėjo kauptis sąskaitos už elektrą, vandenį bei senų patalpų šildymą, tad Nerijui neliko nieko kito kaip nustatyti bent simbolinį sporto klubo lankymo įkainį. Šiuo metu jis siekia 10 eurų per mėnesį.

„Idėja Pelėdnagiuose įkurti sporto klubą tikrai pasiteisino. Turime savą lankytojų ratą ir bandome tęsti veiklą, tačiau nėra lengva dėl finansinių aplinkybių, – sako pašnekovas. – Už patalpų nuomą mokėti nereikia, bet kaupiasi komunaliniai mokesčiai. Iš abonementų pavyksta surinkti reikiamą sumą sąskaitoms už elektrą bei vandenį apmokėti, o už šildymą kas mėnesį turime sumokėti dar apie 400 eurų, taigi dabar esame skolingi 1 800 eurų.“

„Judėjimas – būtinas gerai mūsų savijautai, o kaip puikus šalutinis efektas – gražesnė figūra, tad kodėl gi ne?“

Marija

Žiemą gali tekti užsidaryti

Pašnekovas apgailestauja, kad savo visuomeninei iniciatyvai finansinės paramos ar palaikymo nesulaukia nei iš vietos verslininkų, nei iš ūkininkų, nei iš savivaldybės.

„Dar kartą kreipiausi į savivaldybę. Tikiuosi, kad rajono taryba nuspręs padėti ir skirs finansinę paramą skolai už šildymą padengti. Jei ne, būsime priversti žiemai užsidaryti. Būtų labai apmaudu, – nusivylimo neslepia pašnekovas, pelno nesiekiančio sporto klubo veiklai skiriantis tiek asmenines lėšas, tiek laiką, o čia besirenkančiam jaunimui rodantis sveiko ir pozityvaus gyvenimo būdo pavyzdį, rengiantis įvairias šventes, organizuojantis ekskursijas, edukacines išvykas bei sporto varžybas. – Turime apie 15–18 nuolatinių lankytojų. Negaliu imti 30 eurų nario mokesčio kaip mieste, nes čia, nors turime vandenį, bet nėra dušo kabinų.

Visą sporto inventorių supirkau iš savo pinigų, kad jaunimas mažame miestelyje turėtų turiningo užimtumo, o ne tiesiog vaikščiotų gatvėmis. Labai tikiuosi, kad sulauksime paramos ir galėsime tęsti veiklą.“

Jei norite pradėti sportuoti, Nerijus ir Marija Jūsų laukia sporto klube „Ištvermė“, kuris įsikūręs Pelėdnagiuose, Beržų g. 4, antrame aukšte.

Darbo laikas – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 18 iki 20 valandos.

Taip pat prieš apsilankydami galite susisiekti ir telefonu 8 672 12 101.

Dėl karo iš Ukrainos į Lietuvą gyventi atvykę ukrainiečiai sporto klube treniruotis kviečiami nemokamai.

32 Komentarai

 • Seniunas labai daug padeja gerai kad cia jis toks

 • Ka baige tie treneriai kad gali kitu kunus gadinti?

  • Kai buvo rinkimai tai žmonės komentavo, kad net vidurinės jis nebaigęs. Jei tai tiesa, tai cirkas kažkoks. Kaip gali jis vadovauti rajonui????

  • Ta pati, ka gali zootechnikas vadovaut rajonui

 • Kas toks , nebaigęs vidurinės, vadovauja rajonui? Apie ką rašote, Elena?

 • Patarčiau pirmą smegenis treniruoti ir bent jau mokyklą pabaigti. Nes dabar atrodo, kad smegenų nelabai yra.

  • Bandė į tarybą prasimušti… Bent jau Pelėdnagius palinksmino.

 • Aukštikalnis negali paremt,,trenerio“?Rašykit tiesą iš kur ,,trenerė“atsirado-tokį š…rašot,kad baisu.

 • Visuomenininkas? Jūs rimtai? Kaip galima tokius vėjus rašyti? Bent pasidomėkit kas per fruktas jis. Gėda!!!!

 • Oj kokie pykti durneliai😃 issilavine neraso komentaru ir jie nesportuoja, jie augina ruras ir prie klaviaturos raso is anonimu eikit pabegiot bent lopai, nes pasiekti Nerijaus lygi su rurim istynisiom ir papais nukaruseis nieko nepasieksit nustypsit.

  • Kas iš tų raumenų, jei nėra smegenų? Sakinį bent surezga be klaidų pats parašyti? 🙂

  • Nerijau, labai negražu taip kalbėti apie kitus žmones. Na, bet smegenėlių pas tave ne kažką…

 • Tikri tautiečiai kaip šunys tik kaip čia įkandus 🙉😁Rašykit nerašę, kiek esu pasiekęs jums dar stengtis ir stengtis 👍🙂Gaila man tokių żmonių…..Dažniausiai sėdi prie alaus bokalo ir suka smegenis kam čia įkasti🙉😁Geriau užsukit į sporto salę parodysite kuo verti esate💪🙂

  • Tai kad nieko nepasiekei, nu tik kad sportuoji, o daugiau ką ? Kaip su mokslais? Kaip su rinkimais? 😀

  • Ne sporto saleje zmones irodo, ko jie yra verti… Oj bukis tu bukis 🙁 supratimas tavo visiskai zemas

  • Kaip liūdna, kad vertę įsivaizduojat tik pagal raumenis. Ar sugebėjimus salėje. Liūdna, bet kai mieste pamatai vyruką su dideliais raumenim ir apsirengusį maikutę be rankovių, kaip salėj, tai toks įvaizdis ir susidaro apie didžiąją dalį sportininkų, kad raumenys skirti tik demonstravimui, kai tuo tarpu parašyt sakinį be klaidų – problema.

 • Tu daug irodai komentuodamas, smegenu kaip pas vista max

  • Tai suprantam buvusi su buvusiuoju viešai susipešė, nes kam daugiau įdomu, ką jis baigęs ir kaip jam su nauja motera sekasi. Nusiraminkit. Epulkit vienas kito. Kėdainiai nėra proto bokštų kraštas Talentingi didmesčiuos sėdi, o čia visi panašūs. Iš komentarų matosi gerai.

 • ir pataupykit rašalą abiem treneriam susukus naujo gyvenimo lizdą.Nešpėtna bobikė ir dar su kraičiu…

  • Tai jie susimetė abu?

   • Tiek dėmesio nesitikėjau🙂😁Be info visai esate🙂 Ačiū už dėmesį 👍🙂😁 Pasirodo nesu toks nuobodus🙂

   • Žiūrėk, Vilma, kad pas tave pašalpų neateitų paprašyt 😉

 • Paliko žmoną,dukrą be alementų,rinkimai nepavyko,servizas-nemoki neremontuok,tai is norges ukrainietę parsitempė-sportininkai matai🤣🤣🤣.Aukštikalnis gal dirbti i ligoninę,ginekologu,pakvies🫣Tuščias,bemokslis žmogus

 • Kaip suprantam viešai susipliekė buvęs su buvusiąja. Kam daugiau įdomu,
  kas ką baigęs ir su kuom miega.

  • Adamsų šeimynėlė!!! 😀 cirkas ant Kėdainių kaimo. Dar apie triusikų dydžius ir lovos reikalus papasakokit abu visiems?

 • Matau kad esi optimistas su jumoru.Nežinau nieko apie išsilavinimus ir t.t.,bet tu imk pavyzdį iš metalkės tekintojo,kuris ir vidurinę neakivaizdžiai ištempė,ir rajono taryboje geru komunistu slūžijo,kapitono žvaigždutes gavo,seime ,un,pensijos sulaukė ,kur net etikmato pareigas ėjo…Turėk kantrybės ir viskas su čėsu ateis.Kilnoji gelažį,pakelsi ir pletkus.

 • Ismestas is 8 klases 😀 kas jaunuoliui buvo? Per sunku daugybos lentele ismokt? Is kur jis rasyt mokes? Garazas uzdarytas, mokesciai nemoketi, partija sugriuvus. Sportininkas, kad tiek smegenu turetum kiek raumenu, tai sedetum geroj vietoj. Tuoj ir sale uzdarys tik laiko klausimas. Neaplenk psichiatro kabineto prasau, tau butu labai i nauda. 😀 vargse ukrainiete nieko nezino apie tave, dar su kedainiais nesusipazino, bet zinok zmones prades pasakot 😀

 • Grybas

 • Tai jie juk pora, kaip tvora. Ko nerašo, kad ta sporto šarlatane ima pinigus už sportą. Čia jau taip viskas saldžiai. Pradeda tegu nuo to , kad šeimą išskyrė. Vargšė bėgo nuo karo. Vemt verčia tokios vargšelės. O tu Nerijau esi grybas. Turejai gražia šeimą, o viską prapisa*. Abu vienas kito verti.

 • Pelno nesiekianti sale? Tai kodel uz valanda ima 7€????

 • Straipsnis apie nieką. Daug tokių yra. Ir ką? Dabar apie visus rašys?! Sportuoja nu ir gerai, tegu sportuoja. Geriau nei alų gert.

 • Tik nevarykit masinos pas ji tvarkyt, nes paima svetimas masinas vazineja savais reikalais. Geras detales pakeicia nenaujom, neoriginaliom is šroto. Ir ypač moterim kurios nesupranta priseka pasaku, ko istikruju netaise. Pinigai i bala

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video