Melagingai pranešė apie avariją kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva

 Melagingai pranešė apie avariją kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva

Į įvykio vietą sulėkus gausioms specialiųjų tarnybų pajėgoms atlikta žvalgyba, apieškotos visos pakelės, apvažiuota nurodyta teritorija./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastaruoju metu kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva įvyko ne viena ir ne dvi šiurpios avarijos. O štai vėlų šeštadienio vakarą čia vėl skubėjo visos specialiosios tarnybos – ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos medikai, mat buvo gautas pranešimas apie baisią avariją. Tačiau atskubėjus paaiškėjo, kad joms tiesiog buvo pameluota – jokios nelaimės čia nebuvo. Melagingai apie nelaimę pranešusiam piliečiui gresia atsakomybė.

Vėlų vakarą

Melagingas skambutis Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė šeštadienį, prieš 22 valandą.

Pranešta, kad Kėdainių rajone, Dotnuvos seniūnijos Pilionių kaime, kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva nuo kelio nuvažiavo lengvasis automobilis.

Pranešėjas teigė, kad neaišku, ar yra prispaustų ir sužeistų žmonių.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Dotnuvos ugniagesių komanda, greitosios medicinos pagalbos medikai bei policijos pareigūnai.

Už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2000 eurų.

Aut. past.

Įvykio nebuvo

Sulėkus gausioms specialiųjų tarnybų pajėgoms atlikta žvalgyba, apieškotos visos pakelės. Apvažiuota nurodyta teritorija, kol galų gale buvo įsitikinta, kad jokio įvykio net nebuvo.

Specialiosios tarnybos šį pranešimą traktavo kaip melagingą. Netrukus aliarmas buvo atšauktas ir tarnybos grįžo budėti toliau.

Gresia bauda

Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusiam asmeniui gresia bauda.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2000 eurų.

Kartais pasitaiko

Bendrojo pagalbos centro operatorius, kaskart atsiliepdamas į skambutį numeriu 112, yra pasirengęs ekstremalios situacijos valdymui, pagalbos prašymo priėmimui ir pranešimo apie pagalbos poreikį perdavimui skubiosios pagalbos tarnyboms.

Deja, ne visi pagalbos prašymai būna tikri – vis dar yra nemažai atvejų, kai skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 skambinama be reikalo.

Bendrasis pagalbos centras norėtų priminti, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video