Mažieji skaitovai sveikino „Vyturėlį“

 Mažieji skaitovai sveikino „Vyturėlį“

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ skambėjo lietuviškas žodis./Džestinos Borodinaitės nuotraukų koliažas

Džestina BORODINAITĖ

Pavasarį ir vėl tradiciškai Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ skambėjo lietuviškas žodis, skatinantis vaikus domėtis poezija, ugdantis jų kūrybiškumą, saviraišką ir originalumą, meilę ir pagarbą gimtajai kalbai.

Gražia tradicija tapęs tęstinis literatūrinis projektas „Čyru vyru pavasaris“ šį kartą atskraidino aštuntą respublikinę ikimokyklinio ugdymo įstaigų mažųjų skaitovų poezijos šventę „Vyturėli, ačiū tau!“, į kurią susirinko ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų ugdytiniai iš Kėdainių ir Panevėžio miestų lopšelių-darželių.

Į papuoštą salę susibūrė 25 raiškaus žodžio mylėtojai, kurie nuoširdžiai ir pakiliai deklamavo puikiai žinomų lietuvių poetų eilėraščius ar savo kūrybos eiles apie vyturėlį.

Salėje nebuvo abejingų – visi skaitovai buvo palydimi garsiais plojimais.

Sveikino ir dėkojo

Į renginį atvykusius Kėdainių miesto lopšelių-darželių „Aviliukas“, „Varpelis“, „Žilvitis“, „Vaikystė“, „Puriena“, „Pasaka“, Kėdainių rajono Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos „Bitučių“ skyriaus, Šėtos socialinio ir ugdymo centro bei Panevėžio lopšelių-darželių „Vyturėlis“ ir „Žilvitis“ mažuosius skaitovus ir juos atlydėjusias pedagoges sveikino Kėdainių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Kristina Sinkevičienė.

Ugdymo įstaigos direktorė pasidžiaugė tradicija tapusiu renginiu, šventėje dalyvaujančių vaikučių kūrybiniais atradimais, palinkėjo ir toliau tokio kūrybingo darbo pedagogams, taip pat padėkojo šventės iniciatorėms ir sumanytojoms Kėdainių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorės pavaduotojai ugdymui Genovaitei Cinkuvienei ir socialinei pedagogei Ramunei Linkevičienei.

Kėdainių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Kristina Sinkevičienė padėkojo šventės iniciatorėms ir sumanytojoms: direktorės pavaduotojai ugdymui Genovaitei Cinkuvienei (dešinėje) ir socialinei pedagogei Ramunei Linkevičienei (centre)./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Įteikė padėkas

Visiems mažųjų skaitovų poezijos šventės dalyviams K. Sinkevičienė įteikė padėkos raštus ir simbolines dovanėles.

G. Cinkuvienė pasidžiaugė, jog nuo 2013 metų sėkmingai gyvuojantis literatūrinis projektas šiemet sulaukė išskirtinio dėmesio.

„Kad mus lydi sėkmė, puikiai įrodo kasmet besiplečiantis mažųjų skaitovų poezijos šventės dalyvių ratas.

Šiemet literatūrinis projektas mažųjų skaitovų sulaukė net iš vienuolikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

Džiugu, jog prie mūsų prisijungia ne tik mūsų rajono, bet ir kitų šalies miestų ugdymo įstaigų ugdytiniai, o dar smagiau, kad ilgainiui norinčių pažinti ir atrasti mūsų gimtosios kalbos grožį bei vertę vaikų skaičius vis auga.

Visada buvo, yra ir bus svarbu ugdyti vaikuose meninio žodžio suvokimą, sceninę kultūrą ir drąsą, nes kiekvieno vaiko gyvenimo kelyje visos šios savybės yra reikalingos ir praverčiančios realiame gyvenime“, – sakė G. Cinkuvienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video