Maisto produktų davinius nepasiturintiems gyventojams pakeis socialinės kortelės

 Maisto produktų davinius nepasiturintiems gyventojams pakeis socialinės kortelės

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Parama maistu nepasiturintiems gyventojams įgaus naują formą – maisto produktų davinius pakeis socialinės kortelės. Nuo kitų metų socialines korteles gavę nepasiturintieji patys spręs, kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti, ketvirtadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 dienos galės teikti prašymus gauti šią kortelę.

Per lapkričio–gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų dar sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų.

„Gyventojai galės laisvai naudoti pinigus kortelėse, ne tik rinkdamiesi jiems patinkančius produktus ar prekes, bet ir juos įsigyti sau patogiu laiku. Džiaugiuosi, kad bene pirmieji Europoje diegiame visos šalies mastu veiksiantį orų ir įgalinantį sprendimą. Nepasiturintiems gyventojams nebereikės stovėti eilėse ir laukti pagal grafikus dalijamų produktų“, – pabrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Prašymus teikti galės nuo gruodžio 1 dienos

Prie šios naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis.

Vėliausiai iki gruodžio 1 dienos su visais prekybininkais, atitikusiais kvietimo bendradarbiauti reikalavimus, Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pasirašys bendradarbiavimo sutartis. Kiti pavieniai tiekėjai galės prisijungti prie socialinių kortelių projekto bet kuriuo metu vėliau.

Bus draudžiama įsigyti alkoholinius gėrimus, tabaką, loterijos bilietus. Taip pat nebus galima sumokėti už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas.

Pabrėžiama, kad nepasiturintys gyventojai teikti prašymus gauti kortelę gali bet kuriuo metu nuo gruodžio 1 dienos iki kitų metų spalio pabaigos.

Skelbiama, kad į socialines korteles, per naująjį Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo finansinį periodą 2024–2027 metais, kasmet planuojama pervesti iki 17 mln. eurų.

Su paskutiniais šių metų lapkričio–gruodžio paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimais, užbaigiamas dar 2014 metais pradėtas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo finansinis periodas, per kurį kas antrą mėnesį parama ilgo galiojimo maisto produktais pasiekdavo vidutiniškai 170–200 tūkst. paramos gavėjų.

Anot SADM, perėjus prie naujos paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarkos, projekto partneriams – savivaldybių administracijoms, seniūnijoms, „Maisto bankui“ ir Raudonojo Kryžiaus draugijai sumažės administracinė ir finansinė našta.

Nereikės rūpintis produktų transportavimu savivaldybių viduje tarp seniūnijų, nuomotis sandėlių, ieškoti dalijimo punktų. Mažės aplinkos tarša, nes ilgo galiojimo produktų krepšeliai buvo iš anksto supakuojami į plastikinius maišelius ir paruošiami išsinešti.

Planuojama, kad pinigai į korteles bus pervedami keturis kartus per metus: kovo 15, birželio 15, rugsėjo 15 ir gruodžio 15 dienomis. Naudotis nustatytais limitais kortelėse galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 15 dienos. Lėšų iš kortelių nebus galima išsigryninti.

Alkoholio įsigyti negalės

Naudojantis socialine kortele bus galima įsigyti visus maisto produktus ir kitas būtinojo vartojimo prekes – asmens higienos, buities apyvokos daiktus, namų švaros prekes, kūdikių prekes, drabužius, avalynę ir kita. Bus draudžiama įsigyti alkoholinius gėrimus, tabaką, loterijos bilietus. Taip pat nebus galima sumokėti už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas.

Planuojama, kad pinigai į korteles bus pervedami keturis kartus per metus: kovo 15, birželio 15, rugsėjo 15 ir gruodžio 15 dienomis. Naudotis nustatytais limitais kortelėse galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 15 dienos. Lėšų iš kortelių nebus galima išsigryninti.

Koks lėšų dydis bus nustatytas socialinėse kortelėse, priklausys nuo to, kiek asmenų pateiks prašymus jai gauti. Tikslios sumos bus nustatomos sausio pradžioje.

Teisę gauti socialinę kortelę turi asmenys, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 235,50 euro per mėnesį. Išimtis, kai vidutinė mėnesinė suma vienam šeimos nariui galės būti didesnė, nustatys savivaldybių administracijos.

Norint gauti kortelę, reikia užpildyti prašymo formą vietos savivaldybės administracijoje, vietos seniūnijoje arba vėliau Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt (kai šis funkcionalumas pradės veikti).

Pildant prašymo formą iš pateikto tiekėjų sąrašo reikės pasirinkti vieną prekybos tinklą ar parduotuvę, kurioje šeima ar kartu gyvenantys asmenys galės apsipirkti. Prekybos tinklas pasirenkamas vieneriems kalendoriniams metams. Viena šeima galės turėti vieną socialinę kortelę, bet jei šeimoje yra daugiau pilnamečių asmenų, besimokančių ar studijuojančių kituose miestuose, jiems gali būti išduota atskira kortelė.

1 Komentaras

  • Priveisia ubagų,o paskui giriasi esą pirmieji jauropos kolchoze,sugalvoję kortelėmis apdalint alkaną minią.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video